Fridge magnet wooden gears

Виручають сучасні технології

 • Подобається1Не подобається
 • 9 Квітня 2016, 09:00

На знімку (зліва направо): Олексій Степанович Паламарчук, Петро Михайлович Третяк і Олександр Олексійович Паламарчук.

Уминулому головний агроном сумівського господарства, кандидат сільськогосподарських наук Олексій Паламарчук нині агроном у ФГ «Агроновація», яке очолює його син Олександр, завжди відрізнявся з-поміж колег нестандартними підходами, поглядами до вирішення проблем у сільськогосподарському виробництві. Не менш цікаві його судження і тепер, тому й пропонуємо їх увазі читачів.

– Таку культуру, як кукурудза, у нас чомусь сіють у середині квітня, а то й у другій його половині. Якщо відстежувати температуру повітря і грунту, то сіяти її треба було ще у кінці березня. Її сходи переносять короткочасні приморозки (до мінус 5 і навіть 6 градусів нижче 0).

Ще у пору, коли завозили її насіння з Югославії, один із професорів підмітив, що в наших умовах зарання не сіяли її лише тому, що було чомусь прийнято насамперед підсіяти озимі, посіяти ячмінь, соняшник, цукрові буряки і тільки після цього братися за кукурудзу. Хоч насправді, якщо сіяти її у середині квітня, вона якраз, коли цвіте і зав’язується, потрапляє у липневу засуху. От і утворюється череззерниця, а зерно не виповнюється. У фермерському господарстві вже не один рік кукурудзу сіяли раніше від соняшнику і мали її від 12 до 15 тонн із гектара.

В умовах цьогорічної весни найголовнішим було, вже з самого її початку, мінімалізувати обробіток грунту і намагатися мінімального розриву між його обробітком і посівом, бо вологи у грунті достатньо немає. Якщо у метровому його шарі у нашій зоні її повинно бути 170-200 міліметрів, то є тільки 120, от і розрив між тією, яка у верх - ньому і нижньому шарах. А вона повинна з’єднатися. Тому вологозберігаюча технологія, ранній посів – єдиний вихід із ситуації.

Щоправда, на основі власних щоденників, які ведуться з 1965 року, прогнозую: у кінці квітня таки будуть дощі, і волога з’єднається. Весна взагалі буде нормальна, от літо – дещо засушливим.

Відносно густоти рослин, то є країни, де кукурудзу сіють навіть із міжряддями 45 сантиметрів. Якби вологи у нас було достатньо, не маємо такої техніки, якою б її при такій ширині міжрядь можна було зібрати. До того ж, у наших умовах при такому посіві вона може навіть не зав’язатися, і це буде тільки силосна кукурудза. Але 75-80 тисяч рослин на гектарі таки повинно бути, а ранніх її гібридів – до 100 тисяч. Вони, хоч і менш урожайні, видають по 7-8 тонн на гектарі, проте зарання дозрівають, і зерно не треба досушувати.

Сорти цієї культури міняємо щороку. «Моніка» видав торік по 13-14 тонн із гектара.

Ті ж, дозрівання яких заходить у глибоку осінь, брати не варто, бо тоді і без них вистачає роботи.

У сівозміні нашого фермерського господарства під зерновими культурами 53 відсотки ріллі, під ріпаком, соєю, соняшником – 32 відсотки.

Щоб грунт дещо «відпочив», посіємо ще і цукрові буряки, бо, ніде правди діти, родючість дещо втрачаємо. Це колись вносили по 50 тонн органіки, по тонні аміачної води на гектар, по 5 центнерів фосфору, тукосуміші, а на додачу – на високому рівні була ще й агротехніка, от і очищалися поля від бур’янів, шкідників, особливо дротяника. Відколи аміачна вода не вноситься, від них немає порятунку, випадають, стають зрідженими готові сходи. Вихід вбачаю у внесенні більшої кількості азоту в аміачній його формі і засобів хімізації, а ще добре обробляти насіння перед посівом. У себе обробляємо все завезене, хоч воно, нібито, вже й оброблене.

Відносно того, чи не вийдуть при сучасних цінах на мінеральні добрива, засоби хімізації «золотими» цукристі, то, зважаючи на те, що площі під ними у державі різко зменшилися, прогнозую підвищення цін на цукросировину.

Щоправда, у 2015 році Красносілку не обминули дощі, як інші села, що сприяло гарним урожаям. Віддачу дало і сортооновлення, яке проводимо щороку. Затрати при цьому зростають, але якщо ячмінь за рахунок цього дав прибавку урожаю по 3-5 центнерів на кожному із сотні гектарів, то вони виправдані.

Дружимо і з мікроелементами, для профілактики проводимо по 3-4 обробки посівів за сезон. У результаті навіть посіяний по соняшнику озимий ячмінь видав торік по 63 центнери з гектара.

Щодо рівня агротехніки, то хоч і починали фермерувати з одного мішка із зерном і однієї сівалки, маємо вже для підтримання відповідного її рівня сучасний набір знарядь, без яких дотримуватися сучасних технологій неможливо. А саме завдяки впровадженню на полях технологій, майже не стало таких злісних бур’янів (свиріпи, лободи і навіть мишію). А от над підвищенням родючості грунту ще треба працювати. Гарну віддачу у цьому напрямку маємо від вапнування, яке проводимо щороку майже на сорока відсотках площ.

Відносно теперішньої політики держави: до таких товаровиробників, як Паламарчуки, то і син, і батько мало не в один голос висловлювалися, що попереду вбачають ніби стіну, від якої можна зрекошетити хіба що назад. Але водночас обидва впевнені: як цінова, так і податкова політика таки зміняться на краще.

А ще вірять, що земля як була, так і залишиться державною і довірятимуть працювати на ній тільки тим, хто вміє її ефективно обробляти.

На питання, де все-таки краще було працювати (колись у колгоспі чи тепер у фермерському господарстві), Олексій Степанович, усміхнувшись, відповів: колись із роботи можна було повертатися, ніби з гостей, тепер же доводиться постійно щось обмірковувати, планувати і не розслаблятися.

Зв’язки з Паламарчуками підтримують інші керівники фермерських господарств, що і стало передумовою підготовки цього матеріалу. За словами одного з них – П.М. Третяка з Кидрасівки – сьогодні з такими, як вони, необхідно не тільки співпрацювати, а й об’єднуватися, бо поодинці вижити буде дуже важко.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
4 фото   
<b>У концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України</b><br />22 серпня у концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України голова облдержадміністрації Іван...
3 фото   
<b>Звітний концерт</b><br />29 квітня о 16 годині у актовій залі Бершадської дитячої музичної школи ім. Р. Скалецького відбувся звітний концерт...
11 фото   
<b>Бирлівка. Жнива 2008</b><br />
8 фото   
<b>День Незалежності 2007</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Гуляйко Олександр Юхимович (1921) 1921 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 14.10.42.

З історії Бершаді
Цукровики постійно борються за впровадження на виробництві високої культури виробництва. Поруч з виконанням виробничих планів багато уваги приділяється естетиці виробництва: цехи просторі, світлі, всюди вазони з квітами. На території заводу робітники посадили фруктовий сад, розбили квітники, заасфальтували доріжки. У затінку шумлять струмені невеликого фонтану, поруч - альтанки. В центрі скверу... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Виручають сучасні технології - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення