Fridge magnet wooden gears

Вихід – створення кооперативів

  • Подобається0Не подобається
  • 15 Червня 2018, 09:00

Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки утримувала моя бабця Христя.

Часто доводилось допомагати доглядати за худобою. Бачив, який важкий тягар лягав на плечі пенсіонерки, що самовіддано працювала зранку до вечора біля живності.

Працюючи у державній ветеринарній службі, я займався молочними питаннями. До моїх обов’язків входили контроль і нагляд за молоко - приймальними пунктами в селах та за молокоблоками в господарствах району. Зустрічався із багатьма спеціалістами молочної галузі і щоразу робив висновок: тільки за відповідних умов утримання корів та забезпечення якісного, чистого надою молока, молокопереробне підприємство готове платити високу ціну за сировину. Не буду розповідати, наскільки ручне здоювання корів підвищує бактеріальну забрудненість молока в приватних садибах перед здачею його у заготівельні пункти. Зараз в одному цілком переконаний: менша кількість людей, залучена до процесу отримання молока та усунення посередників-заготівельників, дасть змогу отримати якісну, цільну сировину.

Сьогодні вихід у цій ситуаційній проблемі може бути один – створення кооперативу в громаді. Це спілка людей, об’єднаних навколо однієї ідеї, і яку вони втілюють у життя. Кооператив дасть можливість підвищити якість сирого товарного молока за рахунок утримання та надою молока від корів у гурті.

Яким чином це можна зробити в нинішніх умовах?

Потрібно орендувати приміщення колишніх тваринницьких ферм – МТФ, розмістити молокоблок зі встановленими доїльними апаратами з індивідуальними лічильниками. Звичайно, при обліку молока корова має бути із ідентифікованим номером. Відповідно біля ферми мають бути пасовища, які сьогодні значною мірою розорюються. Без бажання, без залучення коштів і без порядності ініціативних людей, які будуть розпорядниками коштів та обліковцями молока на молокоблоці, цю справу буде важко втілити в життя. Тут головне почати і йти до кращого. Кожен має зробити пайовий фінансовий внесок для формування кормової бази.

Головне – аби були чесні і відповідальні люди, яким можна довірити власну худобу.

Сьогодні це саме той єдиний шлях, який дасть можливість реалізувати сире цільне молоко за європейськими стандартами та отримувати за нього гідну оплату.

При щоденному отриманні кількох тонн якісного молока з вами хотітимуть співпрацювати не тільки молокозаводи, а й заводи з виробництва сирів, які заготовляють найкращу сировину.

Тож думайте, працюйте та змінюйтесь на краще – і у вас усе вийде!

Ігор КОВАЛЬ, начальник Бершадської районної лікарні ветеринарної медицини.


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Це свято не затьмариться в віках...</b><br />14 березня 1944 року на землю Бершадщини прийшло радісне свято - визволення рідної землі від поневолення військами...
8 фото   
<b>Свято Трійці в Березівці</b><br />Свято Трійці, яке цьогоріч відзначалося 12 червня, - одне із найбільших християнських свят. Його ще називають...
4 фото   
<b>День соборності - 2011</b><br />День соборності України - свято незвичне. Тому святкують його, як кожен розуміє.
3 фото   
<b>Бершадська РДА пропагує здоровий спосіб життя</b><br />8 вересня 2012 року на Бершадщині, під патронатом голови райдержадміністрації Олександра Снігура, відбулась районна...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Маламуд Мойсей Аврумович (1900) 1900 р., єврей, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.08.41.

З історії Бершаді
З невеликої майстерні, де кілька ремісників виготовляли раніше на замовлення селян вози та брички, до сучасного підприємства з потужною енергетичною базою — такий шлях за роки Радянської влади меблевої фабрики. Нині вона дає для квартир трудящих та підприємств громадського харчування меблів на 2 млн. крб. щорічно. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Вихід – створення кооперативів - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники