Fridge magnet wooden gears

Час змін у молочній справі

  • Подобається0Не подобається
  • 10 Липня 2015, 09:00

Я проживаю в Берізках-Бершадських. Прочитавши публікацію-обговорення жителів Джулинки, надруковану у номері газети «Бершадський край» від 19.06.2015 року «Молоко, мої корівки, молоко», бачу, якою сьогодні проблемою є ціна на сире молоко.

Утримання корів у приватній господі – це питання виживання людей в селі. У свій час дві корівки утримувала моя бабця Христя. Часто доводилось допомагати їй. Бачив, який важкий тягар лягав на плечі пенсіонерки, яка самовіддано працювала зранку до вечора біля худоби.

Працюючи на державній службі, займався молочним питанням як інспектор ветеринарної медицини. До моїх обов’язків входив контроль та нагляд за молокоприймальними пунктами в селі та за молокоблоками в господарствах.

Зустрічався із багатьма спеціалістами молочної галузі. І кожного разу приходив до висновку: тільки за відповідної умови утримання корів та забезпечення якісного, чистого доїння молока, молокопереробне підприємство готове платити високу ціну за сировину. Не буду розповідати, наскільки ручне доїння корів підвищує бактеріальну забрудненість молока в приватних садибах перед здачею його у заготівельні пункти. Зараз в одному цілком впевнений: менша кількість людей залучена до процесу отримання молока та усунення посередників-заготівельників дасть змогу отримати якісну, цільну сировину.

Сьогодні вихід в цій ситуації може бути один – створення кооперативу в громаді. Це спілка людей, об’єднаних навколо робочої ідеї, яку вони втілюють у життя. Кооператив дасть можливість підвищити якість сирого товарного молока за рахунок утримання та доїння корів у гурті.

Яким чином це можна зробити в нинішніх умовах? Потрібно орендувати приміщення колишньої ферми, розмістити молокоблок зі встановленими доїльними апаратами з індивідуальними лічильниками. Звичайно, при обліку молока корова має бути із ідентифікованим номером.

Відповідно біля ферми мають бути пасовища, які сьогодні, значною мірою, розорюються. Без бажання, без залучення коштів і без порядності організаційної групи людей, які будуть розпорядниками коштів та обліковцями молока на молокоблоці, цю справу важко буде втілити.

Сьогодні це саме той єдиний шлях, який дасть можливість реалізовувати сире цільне молоко за європейськими стандартами та отримувати за нього гідну оплату. При щоденному отриманні кількох тонн якісної сировини з вами хотітимуть працювати не тільки молокозаводи, а й заводи з виробництва сиру, які заготовляють найкращу сировину.

Це питання я раніше піді - ймав для обговорення між людьми, але значна перепона в цій справі – супротив армії посередників-заготівельників молока, котрі втрачають значні кошти при розвитку цієї справи. Тож думайте, працюйте та змінюйтесь – і у вас все вийде.

Ігор КОВАЛЬ, с. Берізки-Бершадські.


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Виїзний прийом до Лісничого</b><br />13 квітня 2011 року робоча група спеціалістів райдержадміністрації, очолювана першим заступником голови...
3 фото   
<b>Випуск у медколеджі</b><br />2 березня 2011 року&nbsp; у Бершадському медичному коледжі відбувся 42 випуск&nbsp; фельдшерів.
2 фото   
<b>Урочисте зібрання "Ліс - краса й багатство краю"</b><br />13 грудня 2011 року о 10 годині членами Сумівського шкільного ліництва «Юні друзі лісу» Сумівської ЗОШ І &ndash; ІІІ...
5 фото   
<b>Кубок з армспорту серед юнаків та дівчат</b><br />31 березня 2012 року в приміщені Будинку Культури с. Лісничого був проведений «КУБОК» з армспорту серед юнаків та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Байда Максим Захарович (1923) 1923 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Цікаво проводять своє дозвілля трудящі в численних гуртках та студіях художньої самодіяльності, які є на всіх підприємствах, в навчальних закладах. Хоровий і танцювальний колективи спиртового комбінату — дипломанти республіканського огляду колективів художньої самодіяльності. Незмінним успіхом користуються не тільки в районі, але й в області хор вчителів міста, естрадний оркестр,... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Час змін у молочній справі - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники