Fridge magnet wooden gears

Першочергові пріоритети галузі

 • Подобається0Не подобається
 • 18 Листопада 2013, 20:31

У районі функціонують 90 закладів культури, в яких працюють 227 осіб.

Значна увага приділяється активізації масово-освітній, культурно-мистецькій роботі з дітьми та молоддю, адже 2013-й Президент України оголосив Роком дитячої творчості. З метою розвитку творчих здібностей обдарованих дітей при закладах культури клубного типу активно діє 161 дитяче клубне формування, в яких бере участь 1781 обдарована дитина, 4 дитячі колективи носять високе звання «зразкові». Щорічно за участю обдарованих дітей проводиться близько тисячі дитячих культурно-масових заходів.

Завдяки районній програмі організації та проведення культурологічних заходів на 2013-2014 рр. дитячі творчі колективи мають змогу брати участь у міжнародних, всеукраїнських та обласних фестивалях-конкурсах. За сприяння райдержадміністрації та ра йонної ради в цьому році зразковий ансамбль сопілкарів «Жайвір» Баланівського СБК брав участь у святковому концерті до 8 Березня та ІІІ Всеукраїнському святі народного мистецтва «Великодня писанка» в м. Вінниці. Дитячі творчі колективи Бершадської ДМШ ім. Р.А. Скалецького брали участь в обласному конкурсі «Подільська весна-2013» в м. Тульчині та ХІ Міжнародному дитячо-юнацькому естрадному конкурсі «Музична парасолька». У березні 2013 року проведено районний конкурс читців «Кобзар і Україна», присвячений 199-й річниці з дня народження Т.Г. Шевченка. Діти-переможці взяли участь в обласному конкурсі в м. Тульчині. Зразковий ансамбль естрадного танцю «Мрія» районного будинку культури виступив на ХІ Міжнародному дитячо-юнацькому фестивалі «Музична парасолька» і виборов І місце. У травні колектив був учасником Всеукраїнського фестивалю дитячої творчості «З днем народження, Артек». У червні побували в Міжнародному дитячому центрі «ХІТ» м. Нісебр, Республіка Болгарія. У серпні брали участь у святкових концертах до Дня Незалежності України в м. Вінниці та Дня Незалежності Республіки Молдова в м. Шелданєшти. У вересні «Мрія» брала участь в урочистостях з нагоди відзначення 1000-річчя Свято-Усікновенського Лядівського скельного чоловічого монастиря. Зразковий аматорський вокальний ансамбль «Світанок» Флоринського СБК брав участь у регіональному фестивалі дитячої творчості «На кордоні областей» (культурномистецький проект заслуженої журналістки України Ганни Секрет) в с. Правилівці Оратівського району. Учасники дитячого ансамблю «Незабудки» РБК взяли участь у пісенному конкурсі ЗОШ №1 « Український Х-фактор». На базі центру дозвілля та відпочинку для дітей та молоді ра - йонного будинку культури у вихідні дні проводяться вечори відпочинку, розважальні програми.

Одним із пріоритетних напрямків роботи закладів культури є діяльність аматорських колективів, які активно беруть участь у культурологічних заходах району та презентують своє мистецтво на міжнародних, всеукраїнських, обласних конкурсах та фестивалях. Так, народний аматорський фольклорний колектив «Берегиня» Бирлівського СБК брав участь у V Всеукраїнському святі сатири і гумору імені С.В. Руданського, присвяченому 179й річниці від дня народження письменника, фольклориста і громадського діяча (м. Калинівка), та у V Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Червона калина», що проходив у Алушті АР Крим. Народний аматорський фольклорний ансамбль «Війтівчанка» Війтівського СБК брав участь в обласному святі фольклору ім. Г.Т. Танцюри, приуроченому 112-й річниці від дня народження видатного фольклориста (с. Зятківці Гайсинського району), та у святковому концерті з нагоди 22-ї річниці незалежності України в м. Вінниці. Народний аматорський фольклорний ансамбль «П’ятківчанка» П’ятківського СБК брав участь у VI обласному фестивалі народної творчості «Скарби Поділля» в м. Вінниці. З 19 до 25 червня 2013 року жіночий хореографічний колектив «Чарзілля» Баланівського СБК став учасником фольклорного дійства «Свентокшиська ніч» у Польщі. А фольклорний ансамбль Баланівського СБК та народний аматорський фольклорний колектив «Подружки» М’якохідського СБК брали участь у Всеукраїнському фестивалі борщу, який проходив у «Театрі на городі» Ганни Секрет в с. Правилівці Оратівського району. Народний духовий оркестр Флоринського СБК брав участь у V фестивалі весільних музик «Давай за музик» в с. Вербці Чечельницького району.

Велику увагу відділ культури і туризму райдержадміністрації приділяє питанню організації проведення змістовного дозвілля населення. В цьому році в клубних закладах проводились новорічні дитячі ранки, різдвяні колядки та щедрівки для жителів сіл.

Учасники художньої самодіяльності РБК виступали на святі «Щедра кутя», що проводилось у районному крає - знавчому музеї. Відбулися урочистості та святкові концерти до Дня Соборності України, Дня Захисника Вітчизни, 8 Березня, проводились вечори-зустрічі до Дня Перемоги, а також мітинги біля пам’ятників та меморіалів до 69-ї річниці визволення Бершадського району від німецько-фашистських загарбників, до 27-ї річниці Чорнобильської катастрофи. У червні 2013 року на базі центру дозвілля та відпочинку для молоді в РБК відбулась конкурсно-розважальна програма до Дня молоді «Музичний калейдоскоп». Відповідні заходи до святкування Дня молоді відбулися і в сільських будинках культури. У липні традиційно проводились театралізовані дійства Івана Купала з конкурсами та розвагами в м. Бершаді та селах району.

Урочистості та святкові концерти, присвячені 22-й річниці незалежності України, проведено в кожній територіальній громаді. Цього року вперше проведено районний конкурс дитячої вишиванки «Мамину сорочку пригорну до серця». На високому рівні було організовано традиційну виставку робіт майстрів народної творчості та декоративно-прикладного мистецтва на центральній площі міста. 15 жовтня в РБК вперше було проведено районний фестиваль духовного співу «Боже, Україну бережи», присвячений 1025-річчю Хрещення Русі. В територіальних громадах також проведено святкові заходи, приурочені 69-й річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників.

Відділ культури і туризму РДА на виконання протокольного доручення голови облдержадміністрації І.М. Мовчана особливу увагу приділяє питанню зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури, адже ефективність і якість наданих послуг населенню прямо залежить від якості комп’ютерного оснащення, сучасної музичної апаратури та належного технічного стану самих будівель закладів культури. Це питання перебуває на постійному контролі голови райдержадміністрації М.Г. Бурлаки та голови районної ради М.П. Грабчака. Важливість цієї роботи добре розуміють і міський та сільські голови.

Саме тому за 9 місяців 2013 року проведено ремонти у 21 установі культури, на що використано 983,2 тис. грн. коштів місцевого бюджету та 17 тис. грн. – за рахунок соціальної угоди ТОВ «Осіївське».

Ремонти проведено у Бершадській ДМШ ім. Р.А. Скалецького, міському будинку культури, клубних закладах Війтівки, Яланця, Джулинки, Великої Киріївки, Дяківки, Красносілки, Лісничого, Серединки, Шляхової, Флориного, Теофилівки, П’ятківки, Глинського, Осіївки, Усті, М’якоходу, Баланівки, у бібліотеці с. Бирлівки, замовлено виготовлення проектно-кошторисної документації на ремонт пам’ятки архітектури ХVII ст. – народного музею історії с. Баланівки.

Для поліпшення роботи закладів культури району придбано голосову апаратуру, одежу сцени, сценічні костюми, комп’ютерну техніку, гардини, доріжки та інше. Загальна сума придбання складає 300,9 тис. грн. (із них 296,9 тис. грн. – кошти місцевого бюджету, 4 тис. грн. – спонсорські кошти).

Велика робота проведена по благоустрою територій біля кожного закладу культури.

Крім того, придбано паркан для Бершадської ДМШ, клубу с. Глинського, паркан та тротуарну плитку для облаштування ігрового дитячого майданчика біля Джулинського СБК.
Особливої вдячності за зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури району заслуговують Джулинський, П’ятківський, Війтівський, Яланецький, Великокиріївський, Флоринський, М’якохідський сільські голови П.В. Швець, Л.А. Свистун, М.В. Замкова, К.В.Патлатюк, М.Ю. Поліщук, С.П. Рожкевич, В.Д. Соловей, Бершадський міський голова М.І. Кольченко.

Клубні та бібліотечні працівники також долучалися до проведення ремонтних робіт.

Робота по зміцненню матеріально-технічної бази закладів культури району продовжуватиметься і надалі.

Надія ГЕРАСИМЧУК, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
4 фото   
<b>«Любов душі моєї - Баланівка»</b><br />У твоїх руках дорога нашому серцю книга &quot;Любов душі моєї&nbsp;- Баланівка&quot;. В ній викладені матеріали з...
11 фото   
<b>Літо</b><br />
2 фото   
<b>Молодь єднає Україну</b><br />Ініціатором велозаїзду стала молодіжна громадська рада при райдержадміністрації. Патріотичний захід відбувся під...
6 фото   
<b>Бершадський чоловічий монастир</b><br />Бершадський Преображенський чоловічий монастир від самого початку свого існування був єдиним монастирем на Поділлі,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Розгон Артем Порфирович (1902) 1902 р., українець. Кадровий. Капітан. Загинув 14.07.41. Похов. с. Калинешти, Дубоссарський р-н, Молдова.

З історії Бершаді
Відновлені органи Радянської влади приділяли велику увагу нормалізації життя та налагодженню роботи установ міста. Були вжиті заходи, спрямовані на поліпшення санітарного стану міста і громадського харчування. Розроблено план відбудови промислових об'єктів, набору та відправки робочої сили на відродження шахт Донбасу. Силами місцевих лікарів у Бершаді для поранених солдатів і офіцерів... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Першочергові пріоритети галузі - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення