Fridge magnet wooden gears

Продаж землі: перед ким увімкнуть червоне світло?

  • Подобається1Не подобається
  • 2 Березня 2011, 09:00


Перетворити державу на основного гравця ринку земель сільгосппризначення та надати першочергове право українцям взяти участь у цьому ринку має намір Держземагентство.

– Не можна допустити, щоб зі зняттям мораторію на купівлю-продаж землі сільгосппризначення її скупили за безцінь іноземці, – зазначив заступник голови Держзем - агентства Микола Калюжний.

– Саме тому у доопрацьованому законопроекті «Про ринок земель», розробленому Держземагентством і Мінагропродом, передбачено, що власниками землі сільгосппризначення в Україні можуть бути лише її громадяни, а також держава в особі спеціальної установи з управління землями сільгосппризначення державної власності. При цьому в доопрацьованому документі права власності на землю позбавили не лише іноземців, а й юросіб.

– Розуміємо, що це не дуже добре для економіки, але ми пішли на цей крок, бо часто за юрособами стоять іноземні чи офшорні компанії, – наголосив він, не виключивши, що в процесі роботи закон удосконалюватимуть і в нього вноситимуть зміни.

За словами М.Калюжного, аналогічні державні установи з управління землею сільгосппризначення діють у Німеччині, Угорщині та Польщі.

Вони працюють на ринку землі як повноцінні гравці, від імені держави скуповують землю у людей, здають її в оренду, продають тощо, розповів чиновник. У розпорядженні держави, за його даними, вже є близько 3 млн. га. Ще 2 млн. га розробники закону планують додати за рахунок землі, по якій з різних причин не витребувані паї. Приміром, люди роками не оформляють спадщину та нові документи на землю, або отримали сертифікати, а паї так і не оформили тощо, пояснив він.

Уникнути скуповування земель сільгосппризначення фінансово-промисловими групами розробники вирішили шляхом обмеження загального обсягу землі, яку може придбати громадянин України. При цьому будуть враховані особливості кожної з шести агрокліматичних зон, за якими й встановлять свого роду ліміти на землю.

– Приміром, на сході і півдні – це 2-3 га орних земель, а на Поліссі сотні га, – зауважив посадовець. – Наразі над розробкою цього механізму працює Українська аграрна академія наук.

Не допустити спекуляцій на цьому ринку планують за рахунок введення підвищених ставок державного мита при перепродажу земельних ділянок сільгосппризначення протягом 5 років з дня укладання договору.

– Приміром, якщо людина купила 100 га і через три місяці захоче їх перепродати за завищеними цінами, ми одразу встановлюємо мито у розмірі 100% від нормативної грошової оцінки земель (у середньому це 10-12 тис. грн. за 1 га -Авт.), на другий рік – 90%, на третій – 70%, четвертий – 60%, – зазначив М.Калюжний.

«Процес збільшення нормативної грошової оцінки землі вже почався. Вона буде десь удвічі більшою, ніж на сьогодні... До кінця цього року це завдання буде виконано», – повідомив він.

Ще однією новацією стануть правила обігу земель сільгосппризначення і проведення земельних торгів – аукціонів та конкурсів, виписані у законопроекті «Про ринок земель». До речі, за оцінками фахівців, через відсутність торгів держава щороку втрачає щонайменше 3 млрд. грн. За оцінкою М.Калюжного, щойно ринок запрацює, на продаж у перший рік буде виставлено близько 1 млн. паїв. Щоб ринок запрацював, треба прийняти закони «Про ринок земель», «Про державний земельний кадастр», «Про зонування земель сільгосппризначення», «Про консолідацію земель сільгосппризначення», інші нормативні акти, а також завершити інвентаризацію земель тощо. Тож до запровадження ринку земель сільгосппризначення ми будемо готові лише за 1,5 року, підсумував він.

За словами чиновника, поки ринок земель сільгосппризначення чекає запуску, набуває розвитку ринок несільськогосподарських земель.

Так, за даними Держзем - агентства, лише за минулий рік в Україні продано 4976 земельних ділянок і прав оренди на них загальною площею 9539,74 га на близько 1,59 млрд. грн.

Галина ІЩЕНКО.
«Урядовий кур’єр».


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
19 фото   
<b>23 серпня - День Державного Прапора</b><br />
17 фото   
<b>Бершадь. Путівник 1978 р.</b><br />Дорога стрімко прорізує ободівські ліси, наче ділячи їх навпіл. Зліва за деревами зблискує ставкове плесо, справа...
3 фото   
<b>Служба в зоні небезпеки: вінницькі міліціонери на Сході відновлюють правопорядок, затримують сепаратистів та кримінальних елементів.</b><br />Звільнені від терористів міста на Сході України продовжують залишатися «гарячими точками». Через цю територію...
2 фото   
<b>Найперше – здоров’я пацієнтів</b><br />Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Устя
Заблоцький Павло Іванович (1906) 1906 р., українець. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 27.04.45. Похов. м. Берлін, Німеччина.

З історії Бершаді
Активно діяли й молодіжні підпільні групи. Ватажок однієї з комсомольсько-молодіжних груп Борис Нижник (підпільна кличка Роман Бурий) разом з товаришами здійснив кілька нападів на румунських жандармів. Підпільники знищили ворогів та забрали їх зброю. Гестапівці натрапили на слід групи. Вже отримавши смертний вирок, вихованець ленінського комсомолу в листах до рідних жалкував, що не зможе далі... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Продаж землі: перед ким увімкнуть червоне світло? - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники