Достатньо лише невеликого пошкодження тіла земляної греблі, щоб під час пропуску повені склалась загроза аварії. При відсутності належного контролю за проходженням весняної повені можуть виникнути аварійні ситуації, внаслідок яких можуть бути зруйнувані гідроспоруди чи їх окремі елементи та завдані збитки народному господарству, довкіллю.
З метою уникнення вказаної ситуації на водних об’єктах потрібно встановити чергування відповідальних осіб з моменту підйому води та створити аварійні запаси будівельних матеріалів та інструментів.
Завчасно потрібно провести розчистку водопропускних споруд від льоду, сміття, пнів та інше, перевірити цілісність та рухомість дерев’яних щитів чи інших конструкцій, що утримують та регулюють рівень води у водоймі.
Для попередження переливу води через гребінь греблі, потрібно підготувати мішки, наповнені піском чи суглинистим грунтом, і, при необхідності, укладати їх в місцях переливу чи промиву. У вузьких місцях потрібно забити грубі кілки в тіло греблі і між ними закласти дошки та присипати грунтом.
Після пропуску повені необхідно провести огляд гідроспоруд та вжити заходи по ремонту чи відновленню завданих пошкоджень.
Інформацію про виникнення надзвичайних ситуацій та хід їх усунення повідомляти за номером телефону: (0235) 2-13-32.
Олександр САЛГАНІК, провідний інженер відділу КВВР Тульчинського МУВГ