Проте наркотична залежність для юного організму дуже згубна. Випробувавши один раз кайф від дози, організм вимагає ще і ще. І якщо за першу дозу «добродійники», що запропонували всього лише спробувати, грошей не брали, то за подальші дози вже потрібно розплачуватися. А де взяти гроші підліткові, в якого немає жодних доходів?
Ось тут-то він і переступає межу, що відокремлює законослухняного громадянина від злочинця.
Спочатку крадуться гроші і коштовні речі в рідній домівці, а потім підліток виходить на вулиці, де відбирає сумки і телефони у перехожих, щоб розплатитися за чергову дозу. Організму нанесена серйозна втрата, і потрібна величезна сила волі, щоб вибратися з наркотичного виру.
У практиці роботи правоохоронних органів є багато прикладів, коли неповнолітні скоюють злочини, піддавшись на обіцянки, домовленості, банальне «А тобі слабо?!» або погрози дорослих. Необхідно пам'ятати, що пусті розмови про романтику злочинного світу, переваги злодійського устрою життя, запевнення про слабкість Закону – лише барвиста ширма, за якою ховається бруд, насильство, боязкість і бажання жити за чужий рахунок.
Якщо підліток випробовує тиск з боку дорослих, потрапив в залежність від зловмисників, треба, відкинувши страхи і сумніви, шукати допомоги у співробітників органів внутрішніх справ.
Олег ЧАБАН, помічник начальника Бершадського РВ УМВС, майор міліції.