Правда та міфи про «Нашу Рябу»

 • Подобається0Не подобається
 • 29 Серпня 2012, 09:00

Мабуть, така вже властивість людського світосприйняття, що все велике, грандіозне і масштабне нас лякає. Африканський слон, блакитний кит, Ніагарський водоспад, Еверест, айсберг. При першій зустрічі з ними відчуваєш певний острах і навіть естетичний шок, доки розум і очі не звикнуть до сприйняття раніше небаченого й невідомого.

Здається, до вищенаведеного ряду прикладів сміливо можна додати будівництво під Ладижином найбільшої в Україні і навіть Європі птахофабрики «Вінницький бройлер», що належить компанії «Миронівський хлібопродукт» (МХП), добре відомої нам за торговельною маркою «Наша Ряба».

Виробництво, що розгортається і завершиться в 2015 році, справді грандіозне. Уявіть: якщо в Україні немає куточка, де люди б не знали і бодай раз не спробували курятину ТМ «Наша Ряба», то масштаби птахофабрики «Вінницький бройлер» будуть значно, в рази більші, ніж під Каневом. Вдумаймося: на птахофабриці, що стрімкими темпами будується біля Ладижина, одночасно буде утримуватись 33,8 мільйона голів птиці. Річний обсяг виробленого м’яса становитиме понад 400 тисяч тонн (це вдвічі більше, ніж під Каневом). На двох об’єктах – птахофабриці «Вінницький бройлер» та «Комбікормовому комплексі «Ладижинський» працюватиме до 9 тисяч людей – мешканців Ладижина, Гайсина, Тростянця та інших районів.

Здається, зовсім недавно – у травні 2010 року, МХП оголосив про початок будівництва. 20 травня було закладено перший камінь. Але навіть тоді не дуже вірилось, що таке грандіозне виробництво з’явиться. Адже обіцяні цифри й масштаби, м’яко кажучи, були надто великими. Але прийшов 2011, за ним 2012 роки і скептики переконалися: масштабність задуманого будівництва – не плід уяви, а вже наполовину втілена реальність. Перша черга птахофабрики та комбікормовий комплекс вже працюють і з кожним днем нарощують потужність. Та ось нонсенс: разом із птахофабрикою почали рости й чутки та міфи.

Яких тільки страшилок, породжених чи то бурхливою уявою, чи то непоінформованістю, сьогодні не почуєш! Найжахливіші, звісно ж, ті, що пов’язані з «екологічною загрозою» від діяльності птахофабрики.

Чудово, що керівництво МХП добре розуміє людей і враховує всі додаткові нюанси, які сприяють такій міфотворчості.

Одним із таких нюансів є, звісно ж, вибори до парламенту у жовтні цього року. Уявіть, яке чудове, родюче поле для безкоштовного піару отримали окремі кандидати в народні депутати! Електорату розповідають стільки страшних казок про «екологічну катастрофу», яка гряде з будівництвом птахофабрики, що слухати-не переслухати! Ну і, звісно ж, усі ці казки мають єдиний «щасливий» фінал: оберете до парламенту мене, кандидата «Івана Петровича Сидорова», і я покладу край цьому лиху… Смішно, але більше прикро, що окремі кандидати, будучи при владі, самі ж дали «добро» на будівництво птахофабрики. При цьому на всі боки хвалилися, що поява такого інвестора, як МХП, – найбільший успіх та справжнє щастя. Бо ж тут два в одному: наповнення бюджетної скарбниці та працевлаштування тисяч безробітних.

Всі ці моменти – і прикрі, і смішні – врахувало керівництво МХП і вдіяло, що могло: зробило виробництво під Ладижином максимально відкритим для кожного, хто хоче мати інформацію з перших рук, а не «перероблену» і спотворену зацікавленими особами. Тепер щотижня на збудовані (і ті, які в процесі будівництва) об’єкти ТОВ «Вінницька птахофабрика» та «Комбікормовий комплекс «Ладижинський» возять екскурсії вчителів, медиків, працівників культури і, звісно ж, журналістів. Екскурсоводи та працівники птахофабрики й комбікормового охоче відповідають на всі запитання, які хвилюють гостей.

Наприкінці липня на птахофабриці й комбікормовому комплексі знову побував чималий журналістський десант. Тут були представники як обласних, так і столичних ЗМІ. Левова частина запитань, що ставилися керівництву та екологам МХП, звісно ж, на тему екології.

Чесні відповіді на окремі з них – найбільш поширені, гострі і провокаційні нижче.

– Як може курка вирости й набрати вагу за 45 днів? Домашня «бабусина» курка мусить рік жити, аби нагуляти потрібну масу. Значить, при вирощуванні курей годують «хімією»?

– Для ТМ «Наша Ряба» розводиться спеціальна м’ясна порода курей-бройлерів американської селекції «м’ясний кобб». Це спеціально виведена порода курей, які здатні за 45 днів набирати вагу до 2,5 кг. В основі корму – кукурудза, вирощена в екологічно чистих умовах. (До того ж, спеціалісти знають, що генно-модифікованої кукурудзи ще немає). Ті добавки, які вживають кури, винятково натурального походження. Це пробіотики з лактобактеріями, такими, як у йогурті. А ще – премікси, власноруч розроблені спеціалістами-технологами МХП. Це суміш вітамінів, мікроелементів та протимікробних препаратів. Ніяких «гормонів росту», стимуляторів чи антибіотиків курям не дають. Це – міф! Тим більше, що в Україні це заборонено. (До речі, в Америці гормони росту – офіційно-дозволена добавка).

– Чи є офіційний документ, що засвідчує безпечність курятини ТМ «Наша Ряба»?

– Є. Таку перевірку робила сертифікована лабораторія досліджень хімічнобіологічних і радіологічних факторів УкрНДІ «Ресурс» Державного агентства резерву України. Саме тут було проведено так звану «глибоку» експертизу – курятину різних торговельних марок перевіряли за великою кількістю параметрів. Лише один зразок – ТМ «Наша Ряба» – в лабораторії визнали повністю якісним і безпечним. В усіх інших зразках, що пройшли експертизу, були виявлені хоч і не смертельні, але вагомі відхилення від ДСТУ з мікробіології (зокрема – антибіотики та кишкова паличка).

– Куди йдуть відходи виробництва – кістки, кишки, пір’я?

– Забійний цех має абсолютно безвідходне виробництво. З усіх можливих відходів виготовляється борошно, яке йде в якості добавок до кормів. Нічого на сміття не викидається.

– Чи не постраждає річка Південний Буг, з якої береться вода на потреби виробництва?

– У жодному разі! З Південного Бугу заби ратиметься 25 тис. кубометрів води на добу. Цю цифру затвердили всі необхідні інстанції. Вода використовується для питних та технологічних потреб, а потім по ловина її повертається в Буг після пов ного очищення. Усі інстанції підтвердили, що добовий прихід води в річку набагато більший. Тож, забираючи зазначений об’єм води, шкоди річці виробництво не завдає: не знижується її баланс і забір не призводить до обміління.

– А як щодо екології? Невже використана на виробництві й очищена вода, яка повертається в річку, настільки чиста?

– Вода, використана на підприємстві, проходить кількаетапну очистку за найбільш передовими методами. Біологічні очисні споруди (БОС) – це сучасне технологічне обладнання, яке поставлене, змонтоване та введене в експлуатацію відомою голландською фірмою і передбачає автоматизацію технологічних процесів очистки стічних вод. Тому всі господарсько-побутові стічні води від виробничих корпусів, при безперебійній та надійній роботі БОС, очищені та безпечні потрапляють у Південний Буг по трубопроводу нижче за течією (за селищем Губник). До речі, повертаємо воду значно чистішу, ніж ту, що беремо з річки.

– Як убезпечуєте продукцію від інфекцій та зовнішнього забруднення?

– В цехах безпрецедентні заходи захисту. Про це можуть розказати наші працівники. До речі, їм заборонено палити й користуватися мобільними телефонами під час роботи. Коли працівники приходять на зміну, перш за все вони заходять в душові, знімають всі прикраси, жінки змивають косметику. Одяг щоранку видається чистий. Коли людині потрібно під час роботи вийти з цеху, то при поверненні вона має пройти санітарну обробку.

Бройлери завозяться до цеху забою спеціальними транспортними засобами. Після розвантаження птиці контейнери ретельно миються. Крім того, проводиться поточна й генеральна санітарна обробка технологічного обладнання та приміщень. Поточну санітарну обробку проводять щодоби в перервах між змінами і після закінчення роботи. Санітарній обробці підлягають всі поверхні технологічного обладнання, зовнішні поверхні трубопроводів, машин і апаратів, інвентар, а також підлога, вікна, стіни цехів.

– Де подінеться величезна кількість посліду від птахів?

– Послід приблизно кожні 50 днів буде вивозитись на 4 закриті послідосховища, які діятимуть на території Тростянецького та Тульчинського районів. Кожні шість місяців за технологією виробництва, курячий послід із цих сховищ вивозитиметься на поля ПрАТ «Зернопродукт МХП». Це чудове органічне добриво.

А наостанку начальник відділу по роботі з інвесторами та ЗМІ МХП Анастасія Соботюк нагадала журналістам про публічність компанії МХП, а відтак – про дуже прискіпливий моніторинг аудиторськими компаніями світового рівня та кредиторами «Миронівського хлібопродукту». «Хочу, щоб ви розуміли, компанія «Миронівський хлібопродукт» є публічною компанією. Що означає поняття публічність? Це означає, що компанія перевіряється із 2002 року міжнародною четвіркою найбільших аудиторів «Делойт і Туш». Це компанія, яка перевіряє всі компанії по усьому світу. Зокрема, це наші кредитори, які надають нам кредити, це Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) або Міжнародна фінансова корпорація. Ці хлопці не дадуть нічого, поки не пройдуть вздовж і впоперек і не подивляться на власні очі, як усе працює. Причому роблять вони це не самі, а наймають професійних експертів зі сторони – незалежних експертів! Їх не купиш і не обманеш», – наголосила Анастасія Соботюк.

Олена ОЛЕКСАНДРОВА (на правах реклами)


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Народний музей історії с. Баланівка</b><br />Народний музей історії с.Баланівка відкрито 17 листопада 1989 року, розташований у історичній вежі XVII ст. (пам’ятка...
2 фото   
<b>6 червня - День журналіста України</b><br />День журналіста щорічно відзначається в Україні 6 червня – в день прийняття Спілки журналістів України в 1992 році до...
3 фото   
<b>Що не громада – то інша рада</b><br />Такий висновок напрошувався після чергового візиту голови райдержадміністрації О.Ф Снігура і керівників структурних...
2 фото   
<b>Золоту Зірку Героя України отримала дружина Юрія Коваленка</b><br />У ході урочистостей до Дня незалежності України Міністр оборони України, генерал-полковник Степан Полторак вручив...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лісниче
Хараїм Василь Панкратійович (1921) 1921 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.08.44. Похов. с. Флорешти, Молдова.

З історії Бершаді
Виконуючи інтернаціональний обов'язок, трудящі Бершаді неодноразово збирали кошти на допомогу республіканським військам Іспанії. Значні кошти надходили від бершадців у фонд зміцнення обороноздатності нашої країни, на рахунок добровільних організацій Червоного Хреста та Тсоавіахіму. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Правда та міфи про «Нашу Рябу» - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення