Дуже важливо не турбувати птахів. Не лякайте їх, не підходьте занадто близько. Кожен наступний політ, здіймання в небо – витрата енергії, а це дуже небезпечно для їх життя, оскільки вони виснажені не лише перельотом, але і тижневою холодною та сніжною погодою. Короткочасні перебої з харчуванням лелеки переносять нормально (якщо це не хвора або не ослаблена птиця).
Але якщо ви виявили поблизу вашого населеного пункту лелек, то можна надати їм таку допомогу (при умові, що фактор занепокоєння буде зведений до мінімуму):
1. На відстані 10-15 метрів від місця розташування птахів очистіть від снігу невелику ділянку і посипте її соломою, сіном, хмизом, кукурудзянкою. Ця проталина буде швидше збільшуватися, і саме там можна буде врятуватися більшій кількості птахів. На розчищені ділянки можна приносити їжу.
2. Ідеальна їжа – жива річкова або відігріта морожена морська риба, м'ясний чи рибний фарш у сирому вигляді.
3. Якщо птахи зовсім знесилені і не реагують на рухи людей, найкраще забрати їх додому і розмістити в хлівах разом із домашніми тваринами або у придатних для цього закритих приміщеннях.
Кожний врятований птах – це врятоване життя! Тому поширюйте інформацію серед своїх родичів, знайомих, друзів. Сподіваємось на розуміння та підтримку!
Прес-служба Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області