Перевиховувати дорослих дуже важко, а ось дітей необхідно змалку привчати берегти природу і піклуватися про неї. Старе, як світ, правило, яке знають усі дорослі, але дотримуються, на жаль, лише одиниці, – власний приклад.
Адже ми самі інколи не замислюємося над своїми діями і, випивши воду, викидаємо порожню пляшку в кущі, смітимо лушпинням від зернят соняшнику, кидаємо де попало обгортки від морозива, цукерок, хрустиків тощо.
Хоч поруч – урна для сміття.
А дивлячись на старших, які все це роблять, їхній приклад наслідують діти. Тож поки дитина маленька і все всмоктує у себе, мов губка, її потрібно привчити завжди прибирати за собою, не смітити. Треба пояснювати, що сміття необхідно залишати у спеціально відведених місцях, а якщо таких нема, то покласти в пакет, а потім викинути на смітник.
Розкажіть також дитині, яке важливе значення у нашому житті має вода, що її запаси на планеті зменшуються, тому треба використовувати її економно.
Ліси – легені планети. Слід особливо берегти кожне деревце, кожен кущик. Адже одне дерево дає кисень чотирьом людям.
Навчіть вашого малюка відчути красу нашої землі – довкілля. Привертайте його увагу до прекрасних пейзажів. На деревця, що нахилилися над річкою, на те, як пахнуть квіти...
З часом розкидане сміття чи зламана гілочка «різатимуть» йому око, а в майбутньому він не дозволить собі по-споживацькому ставитися до навколишнього середовища.
Довкілля – наш дім, і нам не байдуже, в якому стані перебуває навколишнє середовище.
Віктор БАЛАН, колишній інспектор охорони навколишнього природного середовища, ветеран праці.