Fridge magnet wooden gears

І жити треба, і торгувати

  • Подобається0Не подобається
  • 5 Липня 2015, 11:28

Голова правління Бершадського районного споживчого товариства М.П. Слісарчук (на знімку), який на цій посаді вже вісімнадцятий рік, напередодні професійного свята був у не зовсім гарному настрої.

А звідкіля він мав узятися, почав розповідати, коли витратам ні кінця, ні краю. Є, наприклад, як от у Великій Киріївці, Поташні, Сумівці, Бершаді, Усті, Шляховій, наші великі капітальні будівлі.

На всі маємо технічні паспорти. Але ж ні, надійшла вказівка виготовити такі паспорти на протирадіаційні укриття окремо. От і довелося витратити на це 20 тисяч гривень.

Хоч би звільнили ці укриття від податку на нерухомість.

Яким він може бути, наприклад, у такому селі, як Поташня, де торговельний центр не використовується? І, мабуть, не Слісарчукова у тому вина, що його побудували у цьому селі. Щоб такі споруди не пустували, а підприємці не повиїжджали з сіл, навпаки, годилося б передбачити на них хоч якісь пільги.

Підвищили на 25 відсотків податок на землю. Хіба люди почали більше купувати товарів, і є з чого його платити?

Податки ж введено навіть на допоміжні, тимчасові приміщення.

Головною заслугою РСТ, за словами Миколи Петровича, є те, що зберегли свою систему, і працює вона прибутково.

Немає жодного підприємства, яке б закрилося чи зменшило кількість робочих місць. Товарообіг хоч і дещо знизився, проте на це є об’єктивні причини. Магазини у районі працюють у всіх селах. Діють ковбасний цех із непоганим асортиментом виробів, заклади громадського харчування.

Після капітального ремонту відкрили кафе у Лісничому, встановили систему опалення у магазині в Сумівці. Постійно ведуться поточні ремонти. Але чомусь замість того, щоб підтримати у такій ситуації райспоживтовариство, його довантажують податковими витратами.

І населення у районі зменшується. Коли М.Слісарчук прийшов у торгівлю, налічувалося 82 тисячі жителів. Завдання ж перед торгівельниками залишилися такими, як і були. Тому і поставала не раз проблема: взагалі, як вижити.

А тут ще й адміністративна реформа насторожує. У РСТ прогнозують, що грошей із її впровадженням у район аж ніяк не надійде більше, а робочих місць у торгівлі може стати менше. Якщо люди не будуть мати зарплати – не будуть ходити у магазини.

Не менше тривожить і підвищення тарифів на енергоносії. Усі розуміють, що субсидіями скористаються далеко не всі. Або ж часто ведемо мову про середній клас населення, який повинен розвиватися. Можливо, висловлював припущення Микола Петрович, десь він і формується, тільки не в селах, де більшість населення змушена виживати. Водночас він вірить, що рано чи пізно люди заживуть краще, тоді й у торгівлі йтимуть справи по-іншому.

Заслуга кадрів РСТ ще й у тому, що не залишають села.

Але вже відтепер треба щось робити, щоб вони затрималися. Бо у районі є вже населені пункти – як от Дяківка, Голдашівка, Теофилівка, Серебрія, Березівка, Завітне – в яких жодного місцевого бізнесмена.

Або ж пішли скарги, що у деяких не торгують уже сигаретами. А сталося так тому, що робити це тепер невигідно. Ліцензія на реалізацію тютюнових виробів не тільки дорога, а ще й торгівля ними монополізована. Договір на постачан - ня сигарет доводиться тепер надсилати аж у Москву, де знаходиться фірма-монополіст. Виходить, Уряд і Президент – нові, а порядки – ті ж, якими вони були. Крім того, дехто не хоче торгувати сигаретами ще й через те, що Україна воює на Сході з росіянами.

Розповідав М.Слісарчук про чергове підвищення цін на спиртне з липня. За його словами, нікому навіть діла до того нема, що горілка у деяких селах, як от у Берізках-Бершадських, і за попередніми цінами не продавалася, бо в людей немає грошей. Підвищення ж цін може призвести до процвітання самогоноваріння, постачання контрабандної продукції хтозна-якої якості. Але жити і торгувати потрібно, тому у РСТ постійно готуються до цього. Замінюють вікна на металопластикові, обладнують магазини опаленням, у Теофилівці планують замінити дах.

А оскільки на все потрібні гроші, які з впровадженням податків, чомусь, усе більше «вимиваються», єдина надія на людей. Найбільше у РСТ завжди цінувалися ініціативні кадри. Такі, як голови – СТ «Сумівське» (А.В. Маршук), СТ «Калина» (Р.С. Бондар), СТ «Аліна» (О.В. Третяк), СТ «Конвалія» (Ю.М. Колісник), СТ «Джерело» (Д.А. Зуєв) та інші.

На завершення Микола Петрович просив передати найкращі вітання як усім працюючим, так і ветеранам райспоживспілки. Залишається тільки приєднатися і побажати всіляких гараздів.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
9 фото   
<b>У Бершаді знято пам'ятник В. Леніну</b><br />&#160;Не те, щоб повалено чи по-звірячому розтрощено. Просто вранці його не було на звичному місці. На його місці...
3 фото   
<b>Відкрито оновлений дошкільний навчальний заклад у Війтівці</b><br />23 травня 2012 року ввійде в історію села Війтівка яскравою сторіночкою для її наймолодших жителів. В цей день в...
3 фото   
<b>Тиждень права у Баланівській школі</b><br />Відкриття тижня права у школі розпочалося загальношкільною лінійкою, на якій учні ознайомилися із поставленими...
2 фото   
<b>Бути в єдності з Богом</b><br />Минуло 140 років, як у ЗА ДОБРО селі Тирлівці було збудовано дерев’яний храм і освячено в честь архангела...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серединка
Подолян Андрій Миколайович (1923) 1923 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Сержант. Загинув 1945 р.

З історії Бершаді
Широкий розмах руху підпільників та партизанів у Бершадському районі змушений був визнати префект Балтського повіту. Він зазначав у листопаді 1943 року, що тут збільшилась кількість загонів, учасники яких захоплюють зброю у жандармів та військових; зникають з фашистських обозів разом з підводами місцеві провідники. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

І жити треба, і торгувати - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники