Fridge magnet wooden gears

Захистіть себе від грипу

  • Подобається0Не подобається
  • 15 Січня 2016, 09:00

Грип – це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті.

Профілактика грипу різноманітна. Але найкращим методом, який ефективно забезпечує профілактику грипу і встановлення контролю над цим захворюванням, є вакцинація.

Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом – коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають усі в радіусі двох метрів нав - коло хворого.

Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів – це, в середньому, 7 днів.

Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги.

Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого.

Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.

Симптомами гострої вірусної інфекції грипу є: підвищена температура тіла, біль у горлі, кашель, нежить, біль у м’язах. У такому випадку обов’язково потрібно звернутися до сімейного лікаря.

СИМПТОМИ, ЩО ВИМАГАЮТЬ ТЕРМІНОВОЇ ГОСПІТАЛІЗАЦІЇ

Якщо стан хворої людини погіршується, не зволікайте з госпіталізацією, адже тепер під загрозою – її життя.

Викликайте «швидку» чи терміново звертайтеся безпосередньо до лікарні, якщо присутні наступні симптоми: – сильна блідість або посиніння обличчя; – важкість дихання; болі у грудній клітині; – висока температура тіла, що довго не знижується; – багаторазове блювання та випорожнення; – порушення свідомості – надмірна сонливість чи збудженість; – домішки крові у мокроті; – падіння артеріального тиску.

НАВІТЬ ЯКЩО ОЗНАК ХВОРОБИ НЕМАЄ НЕОБХІДНО:

Уникати скупчень людей – аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому, що деякі з них є заразними навіть до появи явних симптомів. Особливо актуально під час сезону грипу та епідемій.

Користуватися одноразовими масками при необхідності – щоб захистити себе чи оточуючих від зараження. Маска ефективна, тільки якщо вона прикриває рот і ніс.

Важливо пам’ятати: у будьякому випадку маску потрібно замінити, як тільки вона стане вологою чи забрудниться. Економити чи лінитися вчасно замінити маску немає сенсу – волога маска не діє. Використані маски ні в якому разі не можна розкладати по кишенях чи сумках – їх потрібно одразу викидати у смітник.

Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання – як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, щоб не залишати навколо себе живі віруси й бактерії, що можуть залишатися активними впродовж годин після перебування у приміщенні хворої людини.

Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми – для підвищення опірної здатності організму. Це збільшить шанси запобігти як зараженню, так і важким формам хвороби та її ускладненням.

Мати чисті руки – інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні, де кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей. Тому необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту.

Користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками – як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті.

Використані серветки необхідно одразу викидати у смітник, оскільки вони також можуть стати джерелом зараження.

ЯКЩО З’ЯВИЛИСЯ ОЗНАКИ ХВОРОБИ, ДОДАЮТЬСЯ ЩЕ КІЛЬКА НЕСКЛАДНИХ ЗАХОДІВ:

– Залишатися вдома при перших ознаках хвороби – не йти на роботу або, якщо захворіла дитина, не вести її до школи чи дитячого садочка, щоб не провокувати погіршення стану хворого і не наражати оточуючих на небезпеку.

– Ізолювати хвору людину – виділити їй окрему кімнату і посуд, визначити одну людину, яка доглядатиме за нею, і, по можливості, триматися на відстані двох метрів від хворої людини.

– Прикривати рот і ніс під час кашлю та чхання – аби запобігти розпорошенню інфікованих краплин слизу, які є основним джерелом зараження. Бажано робити це за допомогою одноразових серветок, які після використання одразу викидати у смітник.

– Обов’язково звернутися до сімейного лікаря.

Особлива небезпека ускладнень від ГРВІ та грипу загрожує вагітним, дітям до 1 року життя, хворим, які мають хронічні захворювання органів дихання, серцево-судинну патологію, ендокринні захворювання (зокрема ожиріння) та інші.

Таким категоріям населення обов’язково звертатися до сімейного лікаря в разі появи симптомів грипу та ГРВІ.

Не займайтеся самолікуванням. Це небезпечно для вашого здоров’я і життя.

Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищує ваші шанси уникнути небезпечного захворювання і здатне зберегти життя вам і людям, які перебувають поруч із вами.

КУ «Бершадський РЦ ПМСД».


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Незабутнє свято дитинства</b><br />Воно відбулося нещодавно в мальовничому селі над Південним Бугом – Берізках-Бершадських. Відзначався день народження...
3 фото   
<b>«Проліски надії-2012»</b><br />Нещодавно в районному будинку культури в рамках обласного фестивалю «Проліски надії-2012» відбувся мистецький звіт...
10 фото   
<b>Сергій Іванченко - фіналіст конкурсу "Крок до зірок"</b><br />ІІ тур Всеукраїнського дитячого телевізійного вокально - хореографічного конкурсу "Крок до зірок" глядачі мали змогу...
19 фото   
<b>11 жовтня - Бершаді 550: відкриття дитячого майданчика</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Березівка
Хлистун Дмитро Іванович (1913) 1913 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.08.43.

З історії Бершаді
Суттєво змінилося становище численних дрібних артілей бершадських ремісників. Всі вони об'єднані у шість промислових артілей, де працювало понад 600 робітників . А одна з них перетворилася на меблеву фабрику. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Захистіть себе від грипу - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники