У здоровому організмі імунна система знищує мікобактерії – хвороба не розвивається. Коли імунна система ослаблена внаслідок захворювань (ВІЛ-інфекція, анемія, цукровий діабет та інші), стресів, недостатнього харчування, форм поведінки (зловживання алкоголем, тютюнопаління, вживання наркотиків) – людина може захворіти на туберкульоз.
Найпоширеніші симптоми туберкульозу: кашель, що триває 2 тижні і більше, підвищена температура тіла протягом 7 днів і більше, задишка, в тому числі і при незначному фізичному навантаженні, втрата апетиту, постійна втомленість, безпричинна втрата ваги, підвищене потовиділення, особливо вночі, домішки крові в мокроті при кашлі (кровохаркання), болі в грудній клітині.
Якщо ви або ваші рідні помітили симптоми туберкульозу, якомога швидше проконсультуйтеся у сімейного лікаря або лікаря-терапевта! Не намагайтеся займатися самолікуванням, воно не буде ефективним. Не втрачайте дорогоцінний час.
Туберкульоз зараз добре лікується, однак за умови раннього виявлення хвороби. В таких випадках можливе повне одужання. Ось чому важливо, щоб учні до 15 років не уникали профілактичних медичних обстежень, туберкулінової діагностики туберкульозу (проба Манту), а підлітки старші за 15 років – флюорографічних обстежень.
Профілактика туберкульозу базується на комплексі різних заходів, які спрямовані на попередженні захворювання. До них, у першу чергу, відносяться своєчасне виявлення та лікування хворих.
Запам’ятайте! Головним методом раннього виявлення туберкульозу серед дорослих є профілактичні флюорографічні огляди.
Адміністрація КУ «Бершадський РЦПМСД».