Fridge magnet wooden gears

Для вас, гіпертоніки!

  • Подобається0Не подобається
  • 5 Листопада 2014, 10:00

Адміністрація комунальної установи «Бершадський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» доводить до відома жителів району про продовження дії пілотного проекту по державному регулюванню цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

Продовжує діяти проект по здешевленню цін на визначені гіпотензивні препарати для лікування осіб з підвищеним артеріальним тиском (АТ).

Високий АТ є джерелом багатьох патологічних станів і захворювань серцево-судинної системи, таких як атеросклероз, серцева недостатність, ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарда, ішемічні і геморагічні інсульти, ниркова недостатність.

Медичні працівники при оглядах пацієнтів обов’язково повинні вимірювати АТ.

При підвищеному АТ необхідно виконати наступні кроки.

Крок перший: первинне обстеження хворого сімейним лікарем за місцем проживання для підтвердження діагнозу артеріальної гіпертензії, виявити причини, оцінити серцево-судинний ризик, ураження органів. Фактори ризику: вік (чоловіки старше 55 р., жінки – 65 р.), паління, порушення жирового обміну, цукровий діабет, ожиріння, гіподинамія.

Крок другий: немедикаментозне лікування артеріальної гіпертензії скероване на: зменшення маси тіла при наявності ожиріння, зменшення вживання алкоголю, регулярне виконання динамічних фізичних вправ, обмеження вживання кухонної солі до 5 грам на добу (1/2 ч. л.), достатнє вживання продуктів, що містять магній, калій, кальцій, зменшення вживання насичених жирів та холестерину, відмову від паління.

Немедикаментозне лікування називають модифіка - цією способу життя – це усунення шкідливих звичок.

Встановлено три рівні часткового відшкодування вартості лікарських засобів для осіб з гіпертонічною хворобою:

  •  І гр-л/з, вартість яких підлягає відшкодуванню 90%,
  • ІІ гр. – 60-80%,
  • ІІІ – л/з, вартість яких не підлягає відшкодування їх вартості, але в майбутньому при зниженні їх цін також будуть підлягати відшкодуванню.

Крок третій – виписка рецепта. Рецепти з позначкою червоного кольору «Підлягає відшкодуванню» на л/з виписуються хворому на гіпертонічну хворобу за наявності відповідних показів з обов’язковим записом про призначення лікарського засобу та номера рецептурного бланку в амбулаторній карті хворого.

Хворі на гіпертонічну хворобу отримують лікарські засоби за рецептами сімейного лікаря, в аптеках, закріплених за цими закладами. Рецепт діє протягом одного місяця з моменту його видачі. Рецепти відпускаються в 10 аптеках району.

На проведення пілотного проекту в 2014 р. виділено 121800 грн., які розподілені по місяцях, між сімейними лікарями відповідно до кількості хворих з гіпертонічною хворобою.

Використані кошти на часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою будуть відшкодовані аптечним закладам згідно з реєстром відпущених препаратів.

Запрошуємо жителів району відвідати свого сімейного лікаря.

Доброго вам здоров’я!


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
5 фото   
<b>«Тобі, кохана, всі квіти землі!»</b><br />У районному будинку культури 5 березня 2011 року відбулися урочисті заходи та святковий концерт «Тобі, кохана, всі...
5 фото   
<b>Театралізоване дійство «Щедра кутя. Новий рік»</b><br />Три головні зимові свята приходять разом у кожен дім &ndash; чи не найбажаніші для кожного українця, адже саме вони...
3 фото   
<b>Що не громада – то інша рада</b><br />Такий висновок напрошувався після чергового візиту голови райдержадміністрації О.Ф Снігура і керівників структурних...
2 фото   
<b>Крушинівська ЗОШ</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Березівка
Чапалда Федір Порфирович (1911) 1911 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.42.

З історії Бершаді
Вперше згадується Бершадь в історичних джерелах 1459 року. Розташована була на південному кордоні Литовського князівства. Обнесена шестиметровим валом, з фортецею у центрі, Бершадь являла важливий форпост у боротьбі проти турків і татар. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Для вас, гіпертоніки! - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники