Fridge magnet wooden gears

Як харчуватися взимку: 7 правил

  • Подобається0Не подобається
  • 12 Січня 2018, 09:00

Так само, як на зміну осені приходить зима, так і наш організм із настанням холодів переходить на «енергозберігальний» режим. Допомогти йому в цьому можна, правильно вибравши зимове харчування.

У цей період в їжі повинен переважати солоний смак (як основний), гострий – доповнювальний, допускаються гіркий і кислий, небажаний – солодкий.

Взимку найбільш активні нирки та сечостатева система.

У цей сезон можна дозволити собі солоні продукти, які допоможуть ниркам добре працювати. Однак необхідно пам’ятати: солоні продукти – це не сіль, яка погано виводиться з організму й викликає каменеутворення в нирках.

З настанням холодів і зменшенням світлового дня у багатьох з’являється пригнічений настрій, стан сонливості та постійне бажання що-небудь перекусити – дуже поширені «симптоми зими». Це відбувається в результаті уповільнення обміну речовин і зменшення вироблення серотоніну – гормону позитивного настрою.

Щоб виправити це, потрібно перебудувати свій раціон і дотримуватись «зимових» правил харчування.

1. Білкова їжа допоможе захистити організм від інфекцій.

Чергуйте прийом продуктів, що містять білки тваринного (птиця, м’ясо, риба, сир, яйця, сир) і рослинного походження (горох, квасоля, соя).

Кілька разів на тиждень робіть собі рибні дні.

2. Сезонні овочі: морква, капуста, буряк, ріпчаста цибуля, картопля – містять багато вітамінів.

3. Злаки: цільнозернові каші, хліб необхідні нашому організму як «повільні вуглеводи», що здатні поступово віддавати енергію. Якщо у вас є схильність до набору зайвої ваги, вживайте вуглеводи в першій половині дня.

4. Вітаміни як ніколи необхідні взимку, вони керують нашим настроєм і самопочуттям.

Вітамін D. Влітку, коли шкіра отримує достатню кількість ультрафіолету, організм не відчуває нестачі у вітаміні D. У зимовий час недолік цього вітаміну допоможуть заповнити молочні продукти (яйця) і печінка тріски.

Вітамін E – сильний антиоксидант, захищає шкіру від зимової негоди. Міститься в горіхах (волоський, фундук, кеш’ю), соняшниковій, оливковій та соєвій оліях.

Вітамін А підтримує імунну систему, нормалізує обмін речовин. Вітамін А – жиророзчинний, для його засвоєння, в їжу необхідно додавати олію.

Найбільше вітаміну А міститься у моркві.

5. Замість солодощів – сухофрукти. Цукор і солодощі на його основі дуже несприятливі в зимовий час. Після вживання їх із організму йдуть вітаміни і мінерали, зокрема селен і цинк. Замініть солодощі сухофруктами та медом, які зміцнять ваш імунітет, поліпшать травлення, додадуть бадьорості та життєвої енергії.

6. Приправи в зимовому раціоні: перець, аджика, часник, кардамон, коріандр, гвоздика, імбир – ці приправи мають «зігрівальну» властивість і якнайкраще підходять для приготування їжі цього сезону.

7. Пийте достатньо води. На перший погляд здається, що влітку наш організм потребує більшої кількості рідини, ніж взимку. Однак у зимовий час організм повинен отримувати не менше 1-1,5 л води (залежно від вашої ваги). До цього об’єму не входять такі напої, як чай, компот тощо, які ви випиваєте протягом дня.

Не забувайте про те, що в будь-який час року потрібно залишатися фізично активним. Це покращує обмін речовин, додає енергії.


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
10 фото   
<b>УРОК ДЛЯ НАЩАДКІВ</b><br />В історії України багато трагічних сторінок, але найболючішою темою і по сьогодні є цілеспрямоване знищення...
2 фото   
<b>Керівництво району перевіряє роботу організацій на території міста</b><br />Голова Бершадської райдержадміністрації Олександр Снігур та голова районної ради Михайло Бурлака 1 лютого 2012 року...
3 фото   
<b>Тирлівці - 280 років!</b><br />Людно було минулої п’ятниці у Тирлівському будинку культури. Величне свято у чарівній тирлівській місцині, родині, з...
2 фото   
<b>Незабутнє свято дитинства</b><br />Воно відбулося нещодавно в мальовничому селі над Південним Бугом – Берізках-Бершадських. Відзначався день народження...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Загоренко Яків Володимирович (1924) 1924 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
Важливим завданням, яке постало згодом перед трудівниками, була соціалістична перебудова сільського господарства. Взимку 1923 року в Бершаді створюється сільськогосподарська трудова артіль «Колос» а влітку - артіль «Серп» Це були невеличкі кооперативні об'єднання селян. 105 членів артілі «Серп» хазяйнували на 90 десятинах землі. Артіль з самого початку добилася добрих показників - урожай був... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Як харчуватися взимку: 7 правил - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники