Fridge magnet wooden gears

Ситуація невтішна - гине риба!

  • Подобається0Не подобається
  • 7 Серпня 2013, 01:42


Наприкінці червня і протягом липня поточного року в наше управління почали звертатися орендарі водойм з інформацією про те, що гине риба. Ситуація невтішна, адже температура повітря не падає нижче 20 градусів, і за прогнозами на серпень – спека посилиться.

Якщо подивитись з наукової точки зору – в нашому регіоні занадто зарегульовані річки. В середньому на 6,4 кілометра річки припадає один ставок площею 20 гектарів, або майже 3 гектари ставків на один кілометр річки. Тому надмірна мережа штучних і природних водойм призводить до втрати проточності річок, до неприпустимого зниження в них рівня водообміну. А тому при зменшенні швидкості течії самоочисна здатність річки різко падає, а показники забрудненості зростають.
 

Внаслідок цього водні об’єкти замулюються, заростають рослинністю. Після витікання із сильно заболочених мілководних ставків біологічна активність водних мас, як правило, зменшується, природний баланс кисню різко скорочується. До речі, для риборозведення вміст кисню у воді повинен бути не менше 4 міліграмів на один літр, а фактично у водоймах цей показник значно менший. Треба взяти до уваги і той фактор, що буквально кожен водний об’єкт має витрати на випаровування, а там, де він заріс очеретом, випаровування більше на 30 відсотків, ніж на чистій поверхні.

Тому кожному орендарю ми радимо підтримувати природний баланс кисню у воді. Найкращий і ефективний спосіб – це вапнування. Воно відновлює вміст кисню і пригнічує розвиток цвітіння води, дезинфікує та очищує її, запобігає паразитарним та грибковим захворюванням живих організмів.

У середньому на один гектар водного дзеркала потрібно 160-200 кілограмів негашеного вапна, а погашеного – у два рази більше. За сезон можна вапнувати до п’яти разів, крім нерестового періоду.

Звичайно, процедура ця не з дешевих, коли врахувати, що одна тонна негашеного вапна коштує 500 гривень. Але з цього буде віддача.

Значного ефекту також можна домогтися, застосувавши компресор невеликої потужності для нагнітання атмосферного повітря в заглиблені місця або у вершині ставка при умові наявності електроенергії біля ставка.

Впровадження цих заходів зменшить ризик загибелі риби.

Олександр САЛГАНІК, провідний інженер відділу комплексного використання водних ресурсів Тульчинського МУВГ.


Дивіться також в розділі  Гаряча лінія
» 02.04.2018 Шановні жителі району! Неодноразово працівники Бершадського відділу поліції повідомляли про шахраїв. Та, незважаючи на це, тільки протягом березня 2018-го четверо осіб стали жертвами зловмисників. Тому вкотре наголошуємо: будьте уважні та обережні!
» 25.03.2018 Бершадським відділом поліції Головного управління національної поліції у Вінницькій області розшукується гр. Ірина Віталіївна Доможирська, 27.04.1996 р.н., жителька с. Поташні, вул. Осіння, 89, Бершадського району Вінницької області, яка...
» 12.02.2018 Якщо ви помітили біля під’їзду будинку чи у припаркованих автомобілях підозрілих громадян, викликайте співробітників поліції за номерами: цілодобовий контактний номер телефону для звернень громадян – 102; чергова частина Бершадського відділу...
» 29.01.2018 В інтернет-мережі з’явилася нова суїцидальна гра «Червона сова», яка несе смертельну загрозу для українських дітей, – повідомляє на своїй сторінці у «Фейсбук» уповноважений Президента України з прав дитини Микола КУЛЕБА.
» 29.01.2018 Увага: розшук!
» 20.01.2018 Увага: розшук!
» 23.12.2017 Злодія затримали школярі
» 10.12.2017 До уваги платників податків та всіх громадян щодо попередження шахрайства
» 08.09.2017 Потрапила під колеса
» 10.02.2017 За 40 набоїв «світить» 7 років...
Всі статті розділу Гаряча лінія »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Фронтові дороги Олексія Шемішана</b><br />Недавно відзначив свій 89-ий день народження гвардії полковник, голова Всеукраїнської організації інвалідів війни та...
5 фото   
<b>З Вінниці – по Європі</b><br />Розповівши тобі, шановний читачу, про офіційну презентацію Вінницької області у французькому Страсбурзі та...
7 фото   
<b>Запалення газу в Шумилові</b><br />2 лютого 2011 року у с Шумилів Бершадського району перебував голова Вінницької облдержадміністрації М.Джига.
8 фото   
<b>Осінь</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Мала Киріївка
Мохнатий Іван Трифонович (1921) 1921 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Сержант. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Робітники і службовці Бершадського лісгоспу в парку культури та відпочинку своїми силами збудували спортивні майданчики, водну станцію. На колгоспні кошти спорудили стадіон, де відбувалися змагання сільських спортсменів а також перші районні спартакіади. З 1950 року в Бершаді почала працювати спортивна школа на 60 учнів. Спортсмени Бершаді стали ініціаторами створення єдиного сільського... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Ситуація невтішна - гине риба! - Повідомлення гарячої лінії УМВС Бершадського району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники