Fridge magnet wooden gears

Тече річка невеличка...

 • Подобається0Не подобається
 • 7 Серпня 2013, 01:42

На знімку (зліва направо): Дмитро Манченко, Ірина Мельниченко, Олександра Коваль, Ольга Рябова, Євдокія Шолудченко, Галина Колібабчук розповідали, що відколи відновили цю криничку в долині і встановили біля неї хрест, скільки б разів не помолилися біля неї з батюшкою у засуху, завжди починався дощ. Фото Федора ШЕВЧУКА.

Берізки-Бершадські омиваються водами Південного Бугу. Через село протікає ще і невеличка річечка, яка впадає у П.Буг. По обидва її боки – городи. Спекотним літом достатньо ранішньої роси, і все оживає.

Під час повеней ця річечка виходила з берегів, і вода зносила тоді все, що хто посадив. Тепер береги її укріплені вербами, кленами, ясенами, акаціями. Постійно можна чути спів пташок. Люди просто навчилися берегти річечку, очищають її русло, висаджують на берегах верби.

Наприклад, по-господарськи ставиться до неї наш односельчанин Дмитро Іванович Манченко.

Колись він працював ковалем, електрозварювальником. Але будучи добрим господарем, і тепер допомагає людям. Обгадали якось кутянам, коли зібратися, він визначив, хто що має робити, так і очистили русло річечки, в одному з місць у ріст людини. Намул на берег носили відрами, вимостили кам’яне дно. Дмитро Іванович обабіч ще й приладнав жердини, на які можна повішати одяг чи килими.

А щоб вода була чистою, із верболозу виплели плотик, який затримує все, що приносить течія. У цьому місці тепер людно завжди.

Жінки, особливо літні, не можуть надякуватися Дмитру Івановичу.

Привчив він до праці і своїх дітей. В усіх трьох добротні оселі, працюють, завжди допомагають батькам.

Неабияке значення у нашому житті мають і криниці. Тепер вони чи не у кожному обійсті. Але є в селі три з давніх, які на певній відстані одна від одної. І за ними у нас теж доглядають добрі люди.

Одна з них у городі Володимира Хоменка, далеко від хати. Тож як було засушливе літо, зійшлися та очистили її. Ганна Василівна Колісник пофарбувала, посадила квіти.

А сільський священик Юрій Іванович Лавренюк ще й освятив, відправив молебень на дощ. І він тоді пішов.

Ще за однією з таких криниць доглядає Віктор Миколайович Шевчук, огородив її.

Занедбаною була і третя з віддалених криниць. Але у посушливе літо люди почистили і її. На прохання батюшки Михайло Федорович Ангелюк допоміг зробити хрест, столик, лавочку біля неї. Валентина Борисівна Діхтяренко все пофарбувала. Як відправили молебень на дощ, він пішов одразу ж. Тим самим природа ніби дякувала, що не забуваємо про неї. У цьому випадку екологія природи поєдналася з екологією людських душ.

Розповідаючи про це, веду до того, чи не настала вже пора, щоб зв’язок із природою був найтіснішим завжди.

Наш сільський голова Петро Васильович Швець про це дбає. Провівши схід села, організував вивезення сміття.

Як чисто у кожного з нас на подвір’ях, так повинно бути і у громадських місцях – біля школи, церкви, медпункту, сільського клубу, дитячого садка чи магазинів. Особливо ж – біля ріки, де, крім нас самих, немає більше господаря.

Або ж взяти придорожні насадження. Чомусь вирізають найтовстіші дерева на паливо, навіть не задумуючись, скільки дерев посадили особисто. Багатьох, хто залишив нам їх у спадок, вже навіть немає на світі. А що залишимо ми?

Тож потрібно берегти природу, дбати про екологічну культуру взагалі. Лише після цього матимемо право спрямовувати свої погляди на Європу. В іншому випадку не вдасться зберегти для наступних поколінь навіть те, що дісталося нам у спадок.

Олександра КОВАЛЬ.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
9 фото   
<b>У Бершаді знято пам'ятник В. Леніну</b><br />&#160;Не те, щоб повалено чи по-звірячому розтрощено. Просто вранці його не було на звичному місці. На його місці...
3 фото   
<b>Бершадська РДА пропагує здоровий спосіб життя</b><br />8 вересня 2012 року на Бершадщині, під патронатом голови райдержадміністрації Олександра Снігура, відбулась районна...
7 фото   
<b>Полуничка</b><br />
4 фото   
<b>У концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України</b><br />22 серпня у концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України голова облдержадміністрації Іван...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Дзюбенко Павло Євсейович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.08.44.

З історії Бершаді
Радянські люди і в умовах жорстокого терору чинили фашистським окупантам опір. Для організації боротьби райком КП(б)У залишив на тимчасово окупованій території комуніста О. Р. Пилипчука, який вже в серпні 1941 року організував першу в районі підпільну групу, а в листопаді того ж року разом з Я. Ш. Талісом створив підпільну групу в м. Бершаді. В грудні виникла підпільна група з робітників та... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Тече річка невеличка... - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення