Fridge magnet wooden gears

ЧІТКО І ЗЛАГОДЖЕНО

  • Подобається0Не подобається
  • 11 Квітня 2007, 17:03

ведуться польові роботи у ТОВ «Флора»
Навіть найприскіпливіший із агрономів не знайшов би причини, щоб зробити зауваження механізаторам на цьогорічних посівних площах у Флорино, що праворуч від дороги у напрямку Лісничого. Не перед кожним із семінарів вдавалося так їх підготувати, як було зроблено це тут під цукрові буряки, соняшник, інші культури.
Самі ж трудівники тільки усміхалися. Мовляв, то природа створила такі умови, та ще й випередила графік робіт, давши можливість їх розпочати раніше звичних строків.
– Насправді ж їх обсяги дещо менші від минулорічної весни тому, – зазначив директор підприємства В.В. Гасло, – що з осені посіяли 600 га озимини, що набагато більше, ніж у попередньому році. Тож під посів ярих культур припало менше площі. Зменшити з відомих причин вирішили і плантації цукрових буряків. Із посівною кампанією жодних проблем, що не завжди буває. Поля, мов грядка, хоч документальний кінофільм про прогресивні технології, організацію робіт знімай. Але навіть за таких обставин на посіві цукрових буряків чергував головний агроном господарства А.С.Очашлюк, на посіві соняшників – бригадир рільничої бригади Ю.А. Благодир і ланкова О.В. Гонтар, яка ще й заправляла сівалку насінням.
Бурякову сівалку було дообладнано пристроєм, з допомогою якого разом з посівом у рядки вносився препарат, щоб сходи не пошкоджувалися дротяником.
Навіть найдосвідченіші буряководи позаздрили б, наскільки злагодженою була робота на цьому полі усього комплексу. Попереду, наприклад, агрегат вносив гербіциди.
Якщо у деяких господарствах буває важко підібрати для цього механізатора, то тут Сергій Демченко сам дав на це згоду. І дивного нічого немає – трактор – новий, обприскувач імпортний, оплата праці подвійна.
Щоб насіння лягало на оптимальну глибину, після підготовки ріллі "Європаком" цю роботу виконував механізатор В.В.Поворозний, її одразу ж коткували.
П.В. Довгошея, який сіяв цю культуру, не без задоволення розповідав, що таким, як у нього, агрегатом, за день можна засіяти до 30 гектарів поля.
Одразу ж за сівалкою посів прикочувався. З цією роботою прекрасно вправлявся М.Ф. Побережний.
Поля під цукрові буряки тут в основному заправляються добривами з осені. Бо на таких грунтах, як у Флорино, без цього не виростиш гарного урожаю.
Зменшенню обсягів робіт весною сприяло і те, що з осені їх було вирівняно.
У флоринському господарстві чимало нових сівалок, грунтообробних знарядь. Є і трактори. Однак В.В. Гасло ділився думками, що то вже "дрібниці", пора діяти далі. У планах тутешніх спеціалістів найближчим часом придбати більш серйозну техніку – імпортного виробництва комбайна, енергонасиченого трактора. Адже наявні "Кіровці" вже не влаштовують.
Воду, до речі, при внесенні гербіцидів, возять КамАЗом з 10-кубометровою бочкою. Економісти підрахували, що так економніше, ніж виконувати декілька рейсів до водозабору. Немаловажно і те, що у людей, зайнятих на весняному полі, не було жодних претензій до організації робіт, а це є ознакою, що продумано все було заздалегідь.
Не можна не згадати, що на місці двох механізованих загонів у Флорино тепер один. Затрати хоч і зменшилися, а культура виробництва якщо і зазнала якихось змін, то тільки на краще. Прямолінійності, наприклад, з якою вів свій МТЗ з сівалкою "Оптіма" на посіві соняшнику заслужений працівник сільського господарства України М.В. Бендовський, можна було тільки милуватися. Польові дороги – прогрейдеровані.
– Скорочення кадрів за рахунок впровадження нової техніки, технологій, звичайно, відбувається. Однак у Флорино їх стає менше лише після того, як хтось іде на пенсію, – розповідає В.В. Гасло.
Звичайно, впродовж нетривалого часу перебування у цьому господарстві неможливо розповісти про всі тутешні переміни, а лише про ті, які кинулися в очі. Наприклад, дехто із механізаторів не долюблює, і на те є причини, техніку уманського виробництва. У полі ж зустріли новий, компактний, маневрений агрегат з котками саме цього заводу. Вловивши погляд, Віктор Володимирович ніби виправдовувався: "Цей все-таки нам сподобався і неабияк виручає".
До посіву кукурудзи на 500 га теж усе було готове: і поля, і добрива, і насіння.
На відміну від деяких господарств, над особливими змінами в структурі посівних площ тут не чаклують. Хіба що збільшили посіви сої, ріпаку.
Тож не безпідставно сподіваються флоринчани, що роблять гарний заділ на цьогорічний врожай.
Дай Бог!
Павло КУШПЕЛА,
с. Флорино.

Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
11 фото   
<b>Літо</b><br />
11 фото   
<b>Зустріч з Анатолієм МАТВІЄНКОМ</b><br />3 травня в громадській приймальні Бершадського району було проведено прийом громадян з особистих питань народним...
3 фото   
<b>Семінар з сільськими головами за участю польської делегації</b><br />З 9 по 19 липня у Бершадському районі перебуває делегація з Республіки Польща. До її складу входять 14 працівників...
4 фото   
<b>Творчий вечір Наталки Поклад</b><br />відбувся днями у приміщенні Національної спілки письменників України. Цей захід зібрав чимало шанувальників творчості...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серединка
Макогін Іван Семенович (1904) 1904 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 23.07.44.

З історії Бершаді
Цукровики постійно борються за впровадження на виробництві високої культури виробництва. Поруч з виконанням виробничих планів багато уваги приділяється естетиці виробництва: цехи просторі, світлі, всюди вазони з квітами. На території заводу робітники посадили фруктовий сад, розбили квітники, заасфальтували доріжки. У затінку шумлять струмені невеликого фонтану, поруч - альтанки. В центрі скверу... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ЧІТКО І ЗЛАГОДЖЕНО - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники