Fridge magnet wooden gears

Економити змушує життя

  • Подобається0Не подобається
  • 29 Січня 2016, 09:00

Нині чимало людей відчувають на собі матеріальну скруту. Їм доводиться «затягувати паски», шукати додаткові способи економії. Як і на чому економлять пересічні громадяни? Чи позначається це на їхньому рівні життя? Своїм досвідом виживання у скрутний час діляться:

Людмила Каширська, домогосподарка: – Багато в чому доводиться відмовляти собі. Не таким збалансованим стало харчування – рідко купуємо м’ясо, твердий сир, рибу. Покупки ретельно плануємо. Овочі на зиму стараємося купувати восени, коли вони дешевші.

Значна частина сімейного бюджету йде на ліки. Останнім часом менше купуємо мийних засобів – пробуємо призабуті вже народні рецепти боротьби за чистоту. З одягу та взуття купуємо лише найнеобхідніше. Займаюсь в’язанням, тож у кожного члена нашої сім’ї чимало в’язаних речей. Оскільки тарифи на комунальні послуги зросли, значно економніше витрачаємо електроенергію, воду. Загалом стало важче, адже економимо на всьому, а додатково десь заробити не маємо можливості.

Андрій Олексійович, службовець: – Оскільки зарплата вже тривалий час залишається майже на одному рівні, довелося переглянути сімейний бюджет, зокрема витрати. Останнім часом майже не тішимо себе обновками, правда, інколи купуємо не нові речі, чого раніше не робили. Городу не маємо, продукти купуємо на ринку і в магазинах, але тепер рідше ходимо за покупками. У попередні роки передплачували кілька видань, тепер не отримуємо жодного.

Нині практично немає можливості допомагати фінансово дорослим дітям, які теж відчувають брак коштів. Однак не втрачаємо оптимізму, головне – щоб жили мирно і щоб ніхто не хворів, адже це не лише фізичні страждання, а й величезні матеріальні затрати.

Сергій, водій: – Наша сім’я має автомобіль, який є нам вірним помічником майже щодня. Останнім часом ціни на пальне зросли, тому обслуговувати авто стало значно дорожче.

Допомагає економити газобалонне обладнання, яке встановлене на нашій машині, адже газ майже вдвічі дешевший за бензин. Змінювати гуму між сезонами, ремонтувати машину доводиться самотужки, адже в автосервісах ці послуги коштують немало. Деякі запчастини замовляю через Інтернет, що допомагає теж суттєво зменшити витрати із сімейного бюджету. Загалом через фінансову скруту наша родина значно менше використовує автомобіль, особливо для відпочинку.

Наталя Володимирівна, пенсіонерка: – Усе життя тяжко фізично працювала, думала, що зароблю достатню пенсію, щоб забезпечити себе на старість.

Але на ті мізерні гроші, що отримує пенсіонер, прожити дуже складно. Завжди мали домашнє господарство, але тепер утримувати його стає дедалі важче. Курку чи свиню вигодовувати дорого, бо за зерно треба заплатити чималі кошти. Минулого року був малий урожай овочів, тому картоплю, цибулю, моркву та іншу городину на зиму доводиться купувати. Ціни ростуть на очах, тому купуємо лише найнеобхідніше. Більша частина коштів іде на ліки, адже ми з чоловіком маємо проблеми зі здоров’ям. Тому доводиться економити на харчах, одязі. Допомоги чекати немає від кого. Маємо стареньких батьків у селі, які також потребують підтримки, як фізичної, так і матеріальної. Хочеться допомогти дітям та онукам, але пенсії ледь на себе вистачає.

Олена, молода мама: –На даний час у нашій сім’ї заробляє тільки чоловік, оскільки я перебуваю у декретній відпустці по догляду за дитиною. Тому сімейний бюджет ми намагаємося чітко планувати. Економити на продуктах харчування значно не можемо, тому що виховуємо двох дітей і хочемо, аби вони мали більш-менш збалансований раціон. Виручають батьки і бабуся в селі, які можуть іноді допомогти продуктами з городу чи м’ясом. Одяг купуємо лише за крайньої необхідності, менша донечка доношує речі сестри. На жаль, не виходить нічого відкладати, і це дещо насторожує.

Планую раніше виходити з декретної відпустки, адже нинішнього року старша донька піде у перший клас, а це в наш час також вимагає немалих витрат. Сподіваюся, що в нашій країні незабаром все зміниться на краще, адже хочеться для своїх дітей світлого майбутнього.

Спілкувалася Олена РОМАНЧУК, громадський кореспондент.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
6 фото   
<b>Еко-музичний благодійний фестиваль «SKYLINE»</b><br />15 та 16 липня острів Анталька с. Флорино перетворився на зону стильної музики і відпочинку під відкритим небом. Адже...
13 фото   
<b>ФЛОРИНО</b><br />Засноване італійським інжинером Флорингом у&nbsp;XV столітті, від імені якого і походить назва села.
3 фото   
<b>Проводи до лав Збройних Сил України</b><br />29 вересня в Бершадській дитячій музичній школі ім. Р. Скалецького відбулися урочисті проводи юнаків до лав Збройних...
3 фото   
<b>Війтівка йде в ногу з часом</b><br />13 грудня цього року голова районної державної адміністрації Олександр Снігур з групою спеціалістів відвідав...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Токарчук Павло Іванович (1900) 1900 р., українець. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 14.10.44.

З історії Бершаді
Цукровики постійно борються за впровадження на виробництві високої культури виробництва. Поруч з виконанням виробничих планів багато уваги приділяється естетиці виробництва: цехи просторі, світлі, всюди вазони з квітами. На території заводу робітники посадили фруктовий сад, розбили квітники, заасфальтували доріжки. У затінку шумлять струмені невеликого фонтану, поруч - альтанки. В центрі скверу... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Економити змушує життя - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники