За попередніми розрахунками, валовий збір зерна з кукурудзою може становити до 70 тис. т, проти 160 тис. т торік. Зважаючи на такий недобір, ситуацію на нараді з керівниками, присвяченій цій кампанії, було названо надзвичайно важкою. Причому, наш район один із двох в області, де її можна назвати навіть критичною. В зв'язку з цим, підготовлено відповідні документи, щоб нас було включено до переліку постраждалих.
Більше всього фахівців у сільськогосподарському виробництві повинен непокоїти подальший економічний стан господарств. Як тільки не буде пролонговано кредити і виплати до соціальних фондів, ситуація може ще більше ускладнитися.
Однак йшлося на нараді і про те, що панікувати ще рано. Натомість треба відпрацьовувати шляхи до виживання. Найперше, треба подбати про своєчасну виплату заробітної і орендної плати. Бо її невиплата – то прямий шлях до банкрутства.
Йшлося і про те, щоб пережити цей чи не найскладніший рік за весь повоєнний період, на місцях повинні економніше поставитися до наявних запасів.
Велася мова і про технології збирання насіннєвих посівів, попередження крадіжок зерна, вимоги до організації харчування жниварів, пожежну безпеку під час збирання хліба, безпеку праці, співпрацю господарств з обслуговуючими підприємствами, а також про ціни на зерно та хліб.
Вимога сьогодення: не перекладати на місцях вину за всі негаразди на когось, а самостійно шукати вихід.
Павло КУШПЕЛА,
наш кор.