Fridge magnet wooden gears

З ЧИМ ЗУСТРІЧАЄМО ВЕСНУ

  • Подобається3Не подобається
  • 10 Березня 2008, 10:07

Про ситуацію в аграрному секторі розповідає начальник районного управління агропромислового розвитку райдержадміністрації В.С. Бондаренко.
Озимі зернові займають у нас площу більше 23 тисяч гектарів. Як показав відбір монолітів, лише 15 відсотків їх у задовільному стані, решта – у доброму.
Більше, як на 9 тисячах гектарів вирощуємо і озимий ріпак, який також вийшов із зими у доброму та задовільному стані.
Якщо орієнтуватися на розрахунки, проведені у сільгоспформуваннях, насінням ярих зернових – ячменю, вівса, проса, гречки господарства забезпечені. В даний час хіба що здійснюється його обмін на вищі посівні кондиції, перспективніші сорти. Більшість сільгоспформувань запаслися насінням кукурудзи і соняшнику.
Характерно, що на такій площі озимі в районі ще не вирощувалися – вона стала більшою майже на 2 тисячі гектарів. Більше на 5,5 тисячах гектарів стало і ріпаку, у порівнянні з минулим роком. Це означає, що набагато менші площі під посів підлягають весною, що дає можливість більше уваги приділити дотриманню строків посіву та якості робіт.
Розширення площ озимих культур можна пояснити ще й тим, що навіть небувала минулорічна засуха завдала їм меншої шкоди, ніж ярим культурам. Ріпак теж непогано зарекомендував себе в умовах дефіциту вологи.
В даний час у господарствах вже підживлено мінеральними добривами озимий ріпак на площі біля трьох тисяч гектарів, більше як на двох тисячах – озимі зернові.
А от з придбанням мінеральних добрив виникають проблеми. Хто запасся ними з осені по ціні 1200 грн. за тонну – у виграші. Тепер же ціни на аміачну селітру виросли до 2300-2400 грн. за тонну. На складнозмішані – ще вищі. В той же час, якими будуть ціни на вирощену продукцію, не знає ніхто. Коли ж працювати без мінеральних добрив, на високі результати годі розраховувати.
Своєрідним каменем спотикання для сільгоспвиробників є й ціни на пальне. Разом з тим аналіз свідчить, що наш район, як і раніше, займатиме одне з провідних місць в області по валовому виробництву сільгосппродукції.
Певну надію на те, що вистоїмо навіть у найскладніших умовах, вселяє ще й те, що третина господарств у нас вже не користується кредитами. Кадровий потенціал теж залишається стабільним і досвідченим.
Розраховуємо також на підтримку держави. Причому, не на словах, а на ділі. А то хоч і визнали район постраждалим від засухи, відшкодування до нас так і не надійшли. Не визначилися поки що у верхах, як в цьому році дотуватимуться посіви озимих та ярих культур.

Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Горпинині діти</b><br />Батько її був звичайним селянином, але встиг взяти участь у російськояпонській та першій світовій війнах. У 1917-му...
11 фото   
<b>ГОЛДАШІВКА</b><br />Назва села походить від прізвища одного з керівників гайдамацького руху на Поділлі - козака Голдаша, який після...
3 фото   
<b>Служба в зоні небезпеки: вінницькі міліціонери на Сході відновлюють правопорядок, затримують сепаратистів та кримінальних елементів.</b><br />Звільнені від терористів міста на Сході України продовжують залишатися «гарячими точками». Через цю територію...
6 фото   
<b>Народні гуляння з нагоди 20-ї річниці незалежності України</b><br />23 серпня&nbsp; о 15 годині&nbsp;&nbsp; з нагоди 20-ї річниці незалежності України&nbsp; на центральній площі міста...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Пшенишний Іван Сидорович (1922) 1922 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий.

З історії Бершаді
Квітне старовинна Бершадь, за роки Радянської влади вона перетворилася на соціалістичне місто. В грудні 1966 року, враховуючи питому вагу в розвитку економіки й культури, збільшення кількості населення, Президія Верховної Ради УРСР ухвалила перевести Бершадь з селища міського типу в місто районного підпорядкування. На вулицях, що після вигнання окупантів являли згарища та самі руїни, споруджено... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

З ЧИМ ЗУСТРІЧАЄМО ВЕСНУ - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники