Fridge magnet wooden gears

Актуально

  • Подобається0Не подобається
  • 10 Березня 2008, 10:07

Нині зовнішнє незалежне оцінювання стає об’єктивним і неупередженим інструментом оцінювання навчальних досягнень випускників, які планують вступити до вищих навчальних закладів. Окрім цього, воно має на меті і забезпечення рівноправного, справедливого, прозорого набору до ВНЗ, аналіз та прогнозування розвитку освіти.
Про особливості проведення зовнішнього незалежного оцінювання розповідає начальник відділу освіти райдержадміністрації Л.Т. Почвірна.
– Людмило Тимофіївно, щойно завершилася реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання. Хто в нашому районі братиме в ньому участь?
– Для того, щоб провести зовнішнє незалежне оцінювання, в загальноосвітніх навчальних закладах було створено пункти реєстрації учасників, де реєструвалися випускники шкіл. Випускники медичного коледжу, професійно-технічної школи та випускники минулих років мали можливість зареєструватися за місцем проживання в єдиному пункті реєстрації при відділі освіти райдержадміністрації. Всього в районі зареєстровано 567 учасників зовнішнього незалежного оцінювання, з них 446 випускників ЗОШ (86,9% від усіх учнів), 39 випускників медичного коледжу (34,7%), 36 випускників ПТШ (73,5%) та 46 випускників минулих років.
До речі, основна сесія оцінювання відбудеться у квітні-червні 2008 року, додаткова – у червні-липні. Хто з об’єктивних поважних причин (хвороба, підтверджена довідкою, строкова військова служба тощо) не встиг зареєструватися для участі в основній сесії оцінювання, зможе це зробити для участі в додатковій. Така реєстрація завершується за 5 днів до початку основної сесії оцінювання.
– Зовнішнє незалежне оцінювання, як відомо, проводитиметься з 11 предметів. Обов’язковим є українська мова та література, інші 1-2 дисципліни випускник обирає самостійно. Яким предметам учасники зовнішнього незалежного оцінювання віддали перевагу?
– Оцінювання з української мови та літератури проходитимуть всі 567 учасників, з математики – 224 (з них учнів – 185), з біології – відповідно 169 (учнів – 107), з основ правознавства – 103 (учнів – 87), основ економіки – 13 (учнів – 8), з інших предметів менше. Оцінювання з української мови та літератури, так як зареєструвалося більше 300 учасників, проводитиметься на базі Флоринської та Бершадської ЗОШ №1, з історії України та математики – на базі однієї з цих шкіл, з решти навчальних дисциплін – в міжрайонному пункті тестування в м. Ладижині, а також на базі вищих навчальних закладів обласного центру. Звісно, це створює певні проблеми – доставку учнів, харчування їх тощо.
– Про конкретні дати проведення зовнішнього незалежного оцінювання можете вже сказати?
– Пробне тестування з української мови і літератури, обов’язкове для всіх учасників зовнішнього незалежного оцінювання, проводиться першого березня. Це, так би мовити, дасть можливість змоделювати ту ситуацію, буде своєрідною генеральною репетицією. Брати чи не брати участь в пробному тестуванні з решти навчальних дисциплін – вирішує сам учень.
Основна сесія оцінювання починається 22 квітня (українська мова і література). 29 квітня оцінювання відбуватиметься з математики, 7 травня – з історії України і так далі за графіком. До речі, за бажанням випускника результати зовнішнього незалежного оцінювання зараховуються як державна підсумкова атестація з української мови, алгебри та історії України, решта оцінок виставляється лише до сертифікату для вступу до вищого навчального закладу. Якщо ж результати оцінювання не задовольняють учня, він має право здавати державну підсумкову атестацію з цих предметів.
Щодо самої процедури проведення зовнішнього незалежного оцінювання, то вона побудована на чіткому хронометражі. В кожній аудиторії, крім інструкторів, будуть громадські спостерігачі – представники батьків, засобів масової інформації, громадськості тощо, які попередньо будуть зареєстровані.
– Схоже, традиційна вступна кампанія фактично зникає, адже прийом до вищих навчальних закладів відбуватиметься на основі сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти. Проведення зовнішнього незалежного оцінювання – не лише величезна копітка робота освітян, органів виконавчої влади, а й проблема учнів та їх батьків. Людмило Тимофіївно, що можна їм порадити?
– Так, батьки, діти дещо стурбовані, задумуються над цим питанням. Учні хочуть і будуть поступати, здобувати вищу освіту. Суспільство прийде до розуміння того, що в школі важливо отримувати знання, а не оцінки. Проведення зовнішнього незалежного оцінювання сприятиме тому, що студентами ставатимуть найбільш успішні учні.
Взяв інтерв’ю
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.

Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Доземний уклін визволителям</b><br />З кожним роком віддаляються в часі події буремних літ Великої Вітчизняної війни, але пам’ять про них і досі відлунює...
4 фото   
<b>Автопробіг у Бершаді</b><br />6 травня ТСОУ з нагоди 66-ї річниці Великої Перемоги та 20 &ndash; річниці вищеназваної організації проходив...
2 фото   
<b>"П'ятківчанка" зачарувала Вінницю</b><br />У ці дні редакційна пошта переповнена листами, повідомленнями, фотографіями про відзначення циклу новорічноріздвяних...
7 фото   
<b>Випуск медсестер Бершадського медколеджу</b><br />Здається, ще зовсім недавно, вони прийшли вперше до цього коледжу. Обравши саме його, для того, щоб відкрити для себе...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Устя
Заблоцький Павло Іванович (1906) 1906 р., українець. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 27.04.45. Похов. м. Берлін, Німеччина.

З історії Бершаді
Виконуючи інтернаціональний обов'язок, трудящі Бершаді неодноразово збирали кошти на допомогу республіканським військам Іспанії. Значні кошти надходили від бершадців у фонд зміцнення обороноздатності нашої країни, на рахунок добровільних організацій Червоного Хреста та Тсоавіахіму. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Актуально - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники