Fridge magnet wooden gears

ЩОБ ЗІБРАТИ УРОЖАЙ

  • Подобається4Не подобається
  • 23 Червня 2008, 05:32

За попередніми прогнозами, жнива у цьому році можуть розпочатися у районі на два тижні раніше звичних строків. Деякими міркуваннями, як їх краще організувати і які проблеми виникають при цьому, ділиться начальник інспекції Держтехнагляду в районі В.Г. Чорнобай.
Найперше варто відзначити, що хоч погода і вносить певні корективи – на окремих полях вилягла озима пшениця, ячмінь, в цілому види на урожай хороші. На жаль, досить "врожайними" цьогорічні жнива прогнозуються і на проблеми. Наприклад, хоч половина комбайнового парку вже підготовлена до сезону, його основу складають старенькі "Ниви", які відслужили свої строки і яким не просто буде вправлятися з таким навантаженням.
Значно збільшився комбайновий парк, техніку з якого можна залучати до збирання по найму. Але мало того, що його власники перевагу віддають великим обсягам робіт, вони ще і підняли розцінки за свої послуги, за деякими даними, до 400 грн. за гектар. А ще ж потрібно десь знайти спеціальні причепи для соломи, транспорт, який її відвозитиме, а це теж затрати. Віджнивувавши таким чином, можна залишитися ні з чим навіть в урожайний рік.
На додачу ще й поширюються чутки, що зернотрейдери зроблять все, щоб ціни на зерно були невисокими.
Але вихід у керівників сільгоспформувань є, їм варто як ніколи серйозно зайнятися підготовкою до жнив. Заздалегідь потрібно знати, хто у кого і на яких умовах жнивуватиме.
В плані підготовки до жнив зроблено вже чимало, але є ще чим займатися. Ускладнюється ситуація й тим, що банки практично припинили кредитування господарств.
Якщо економічно заможніші господарства готові до сезону, то проблемних в цьому році перед жнивами більше, ніж у попередні.
З пальним нині хоч і немає дефіциту, та є неабиякі проблеми з грішми. Через це його запаси створено тільки в сильних сільгоспформуваннях.
Розраховувати на підтримку держави в даному випадку можна, бо вона дійсно допомагає, наскільки це можливо. Однак не варто забувати, що ота допомога, підтримка доходить часто із запізненням. А це може обернутися втратою строків і урожаю. Тому, щоб зібрати все вирощене, потрібно, щоб якнайактивніше запрацював штаб по організації жнивного комплексу робіт.
Не варто скидати з рахунків і те, що в окремих селах останнім часом різко почала виокремлюватися ще й кадрова проблема жниварів. Тож необхідно забезпечити їм нормальний заробіток.
Словом, нестандартний рік цей характерний буде і такими ж нестандартними жнивами. Зібрати вирощене буде не просто.
Окремо варто звернути увагу і на підготовку транспорту до збирання урожаю. А щодо господарств, у яких вирощується ріпак, то до його обмолоту і перевезення взагалі треба готуватися по-особливому.
Словом, потрібно зробити все, щоб не вийшло, як в отій казці, де розповідається, що є у глеку молоко, а спробуй його дістати.

Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Бершадські правоохоронці відправилися в зону бойових дій</b><br />Черговий зведений загін вінницької міліції відправився на Схід захищати Україну. Вони змінять своїх колег, які місяць...
2 фото   
<b>Щодо проблемних питань відносно сміттєзвалища</b><br />Жителі села Флорино знову вимагають від керівництва району припинити завозити побутові відходи на сміттєзвалище, що...
7 фото   
<b>Запалення газу в Шумилові</b><br />2 лютого 2011 року у с Шумилів Бершадського району перебував голова Вінницької облдержадміністрації М.Джига.
4 фото   
<b>Найбільше наше багатство</b><br />Минулої суботи у районному будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства....
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Манжул Федот Никифорович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1942 р.

З історії Бершаді
Квітне старовинна Бершадь, за роки Радянської влади вона перетворилася на соціалістичне місто. В грудні 1966 року, враховуючи питому вагу в розвитку економіки й культури, збільшення кількості населення, Президія Верховної Ради УРСР ухвалила перевести Бершадь з селища міського типу в місто районного підпорядкування. На вулицях, що після вигнання окупантів являли згарища та самі руїни, споруджено... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ЩОБ ЗІБРАТИ УРОЖАЙ - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники