Fridge magnet wooden gears

«ЛАН» – ОПОРА ГРОМАДИ

  • Подобається0Не подобається
  • 23 Червня 2008, 05:36

Тими днями, коли відвідували Крушинівку, розпочиналися зелені жнива. "Будемо заготовляти сіно, корми, щоб зберегти тваринництво (у Крушинівці на відгодівлі молодняк великої рогатої худоби)", – коментував по ходу С.П. Савченко. І тут же зауважив:
– В нинішніх ринкових умовах тримати ферму невигідно. Прибутків можна досягти, ввівши вузьку спеціалізацію, маючи малу кількість управлінців і працівників. Але хто ж тоді займатиметься питаннями захисту людей?
СТОВ "Лан" обробляє 2300 гектарів орної землі, із двох сотень його працівників більше половини – з Крушинівки. Це керівники середньої ланки, спеціалісти, механізатори. Товариство займається виробництвом зернових, вирощуванням озимих, соняшнику, кукурудзи, ріпаку та інших культур, які характерні для нашої зони. Ріпаком тут займаються третій рік. Цього року культура, яку обробляють на площі 350 гектарів, в доброму стані, є чим збирати. Особливо радує двометровий ріпак сорту "Чорний велетень" Вінницького інституту кормів. Тепер тільки б погода не завадила, переживає Сергій Павлович, та щоб ситуація в державі не погіршувалася.
Доглянуті поля й гібридної кукурудзи "Комета", яку вирощують з власного насіння за сучасними технологіями. Були роки, коли СТОВ "Лан" реалізовувало до 500 тонн насіння, нині ж значно менше.
Що цікаво: у товаристві, схоже, прагнуть відродити овочівництво. Це хоч і не дуже прибуткова справа, але завдяки їй дещо вирішується проблема зайнятості населення (овочівництвом тут займаються 12 чоловік), забезпечення власними овочами. Нинішнього року в СТОВ "Лан" ними засадили 15 гектарів – вирощують капусту, помідори, столовий буряк, цибулю, моркву, огірки.
Непокоїть же директора товариства відтік кадрів з села. На заробітки їдуть саме ті, хто може активно працювати. У Крушинівці завжди було багато будівельників, здібних майстрів, які нині мандрують світом у пошуках заробітків. Звісно, сільгосппідприємство не може забезпечити все населення громади роботою. У той же час, стверджує Сергій Павлович, спостерігається дефіцит газозварювальників, токарів, фрезерувальників. Взагалі, назріває проблема для всього сільського господарства – брак працівників масових робітничих професій, зокрема, механізаторів, водіїв. І про це в державі мають думати.
Але найгіршим С.П. Савченко вважає те, що в аграрному секторі економіки немає стабільності, дуже важко планувати щось на майбутнє. Недостатньою, вважає Сергій Павлович, і державну підтримку сільських товаровиробників.
– В Євросоюзі, – каже він, – 40% коштів бюджету спрямовуються на сільське господарство. І це при тому, що в Німеччині в цій галузі працюють 3%, у Франції – 6%, в Україні ж – 14-20% населення. У Вінницькій області цей показник ще вищий – 51%.
Незважаючи на труднощі та проблеми, працівники СТОВ "Лан" сумлінно трудяться, мають гарні трудові здобутки. Вагомий внесок у спільну справу вносять механізатори Андрій та Сергій Кифоруки, Олексій Остафійчук, Олексій Пугач, Анатолій Павліченко, Василь Дзьобко, водії Віктор Овчарук, Ілля Ткач, Микола Ужвак, Дмитро Петрик, Микола Коваль. Сергій Павлович відзначив плідну роботу й керівників, спеціалістів – головного агронома Анатолія Кифорука, завгара Петра Савченка, бухгалтерів О.П. Гонтарук, О.С. Скакодуб та багатьох інших працівників.

Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Полуничка</b><br />
14 фото   
<b>СУМІВКА</b><br />Перша назва - Красний городок. Село було тричі спалене. Назва ймовірно ві слова &quot;сом&quot; або &quot;сум&quot;....
3 фото   
<b>Посвята в гуртківці будинку дитячої творчості</b><br />Пора шкільних канікул, навіть самих недовготривалих - радісна пора для усіх учнів. І відмінники, і невгамовні...
2 фото   
<b>Гейзер Матвій Мойсейович</b><br />Наверное, у каждого человека, склонного к размышлениям, раздумьям (у людей же пишущих - в особенности), в какой-то...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Войтенко Леонтій Панасович (1890) 1890 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.06.44.

З історії Бершаді
Суттєво змінилося становище численних дрібних артілей бершадських ремісників. Всі вони об'єднані у шість промислових артілей, де працювало понад 600 робітників . А одна з них перетворилася на меблеву фабрику. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

«ЛАН» – ОПОРА ГРОМАДИ - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники