Fridge magnet wooden gears

ШЛЯХОВА ІЗ ХЛІБОМ

  • Подобається8Не подобається
  • 19 Серпня 2008, 07:55

Як вже повідомлялося, першими у цьому році завершили жнива шляхівчани. Механізаторам вдалося справитися з урожаєм навіть раніше, ніж їх колегам у тих селах, у які увійшов інвестор.
Розмову з головним агрономом цього господарства М.П. Макарчуком спробував розпочати із провокаційного запитання про те, що у Шляховій, мовляв, нібито нема вже куди дівати цьогорічний урожай.
Однак Микола Петрович швидко зорієнтувавшись відповів: – Добре, що є хліб, а раду йому зуміємо дати. І продовжив, що 1400 тонн буде роздано за орендовану землю, ще біля 70 тонн піде на стимулювання механізаторів за виконану ними роботу.
До збирання у цьому році у господарстві було 1104 гектари ранніх зернових і 300 – ріпаку. З них на 800 вирощували озиму пшеницю.
Здавалося б, на три комбайни «Форшріт» і чотири «Ниви» це не таке вже й завелике навантаження. Інша справа, як є намолот, як от у цьому році. Але якщо техніку добре підготовлено, то будь-яке навантаження під силу.
Неабияку роль, кажуть, відіграв тут і людський фактор. Наприклад, вдало укомплектовані комбайнові екіпажі. Навіть, як зупинився один із «Форшрітів», Леонід Годованець і Андрій Барилко, пересівши на «Ниву», встигли намолотити більше п’яти тисяч центнерів зерна. Тож, коли закінчили в строк жнива, виявилося, що пшениця видала по 57,6, ярий ячмінь – по 38,5, озимий – по 39,3, овес – по 30,7 центнера з гектара. В тому, що в цілому ранні зернові видали в середньому по 52,4 центнера з гектара, заслуга комбайнерів є теж.
Навіть вперше вирощуючи ріпак, намолотили його по 25 центнерів з гектара. А ще зробили висновок: якщо не дотримуватися технологій, не мати відповідного набору техніки, то за цю культуру краще не братися.
Неабияким союзником жниварів у Шляховій була, звичайно, у цьому році погода.
Найбільше намолотили у жнива «Форшрітом» Ігор Сокоркін і Юрій Душко – 13256 центнерів. На другому місці Михайло Зарубенко і Іван Скорик, які працювали на такому ж комбайні. Та з особливою шаною, як у господарстві, так і в селі, відгукуються про екіпаж СК-5 у складі Олександра Куліша та Віталія Карманчука. Обидва – учителі, хоч останній вже на вислузі. Вирішивши в черговий раз допомогти на жнивах господарству, відремонтували «Ниву» 1991 року випуску і намолотили нею 10983 центнери зерна. А по праці завжди і винагорода. За 12 днів заробили обидва по 3,7 тисячі гривень і по 4,5 тонни зерна, яке видається безплатно. Щоправда, понад усе просили обидва висловити вдячність іншим учасникам їхнього збирально-транспортного загону, які відвозили зерно, солому і робили все, щоб техніка не простоювала.
– Напруга у жнива, – розповідав М.П. Макарчук, – відчувається щороку, але у цьому обійшлося без всяких ексцесів. І тільки тому, що керівник товариства О.І. Ковбасюк потурбувався, щоб люди йшли на них з настроєм, добре підготувавши техніку. Вся організаційна робота була продуманою і ефективною. Тож працюючі непогано заробили. Задоволені і власники земельних паїв – кожен з них отримав по 1 тонні зерна.
Щоб надалі ще більше перестрахуватися, у наступному році мають намір придбати ще одного комбайна. У 2008-му купили три нових трактори, дві сівалки СЗ-5,6. Щоб виживати, без технічного переоснащення не обійтись.
Щоб власними силами вносити органіку, переобладнали під гноєрозкидач вже третій КамАЗ. Так дешевше, ніж їх наймати, та ще й додаються робочі місця. А розкидати є що, бо зберегли тваринництво.
Коли готувався цей матеріал, було вже підготовлено майже 900 гектарів ріллі. Кошти на пальне, запасні частини надходили в основному від реалізації ріпаку.
Як ні в якому іншому господарстві добре у Шляховій поставилися до заготівлі грубих кормів – заклали 18 скирт, решту соломи затюкували.
Павло КУШПЕЛА.

Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Дяківка на межі трьох областей</b><br />Це село за графіком відвідала робоча група у складі начальників відділів та структурних підрозділів РДА, яку очолював...
17 фото   
<b>Бершадь. Путівник 1978 р.</b><br />Дорога стрімко прорізує ободівські ліси, наче ділячи їх навпіл. Зліва за деревами зблискує ставкове плесо, справа...
13 фото   
<b>Естафета визволення</b><br />16 березня 2009 року у м Бершаді відбувся урочистий мітинг- реквієм та святковий концерт з нагоди передачі естафети...
2 фото   
<b>В Житомирі презентували книгу спогадів про В. Кавуна</b><br />5 травня у Житомирській облдержадміністрації відбулася презентація книги спогадів про Василя Кавуна «Живий у пам’яті...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Ставки
Годованець Афанасій Прокопович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 22.10.44. Похов. Східна Пруссія.

З історії Бершаді
Цукровики постійно борються за впровадження на виробництві високої культури виробництва. Поруч з виконанням виробничих планів багато уваги приділяється естетиці виробництва: цехи просторі, світлі, всюди вазони з квітами. На території заводу робітники посадили фруктовий сад, розбили квітники, заасфальтували доріжки. У затінку шумлять струмені невеликого фонтану, поруч - альтанки. В центрі скверу... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ШЛЯХОВА ІЗ ХЛІБОМ - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники