Fridge magnet wooden gears

Покликало весняне поле

  • Подобається14Не подобається
  • 10 Квітня 2009 р

На знімку: (зліва направо) своєрідну п'ятихвилинку з механізаторами В.Ф. Лавруком, Л.В. Роговим, у присутності агронома В.Д. Кравчука, та трактористом «Катерпіллера» М.Д. Коновалом проводить головний агроном господарства С.П. Загарій. Фото Руслана БАЙДАЛЮКА.

Про діяльність в нашому районі ЗАТ «Зернопродукт МХП» ми розповідали не раз. Але хто б що не говорив, ситуація, позитивні зміни господарювання його Бершадської філії заставляють повертатися до цієї теми знову.
Це господарство не перестає щоразу дивувати. Інша справа, якщо ми ще не звикли до настільки великих перемін. Тепер це вже не просто нові підходи до обробітку землі, а досить серйозна школа, як це робиться у цивілізованому світі. У ній багатьом знайшлося б чому повчитися. А звідси і кращі показники. Навіть ріпак, який тільки вчимося по-справжньому вирощувати, торік тут видав по 44 центнери з гектара.

Не один з агрономів позаздрив би, організовуючи в себе посівну кампанію, своїм колегам з Баланівки, П'ятківки чи Бирлівки.

Причому, мінеральними добривами аж занадто, як може дехто вважає, тут не захоплюються. Всі елементи живлення рослин вносяться згідно з наявним їх запасом на кожному з полів і у розрахунку на запланований урожай. Співпраця з агрохімлабораторією підтримується постійно, тож залишається тільки керуватися її даними.
Щодо виконання окремих технологічних операцій, то взагалі вже окрема тема. Не в кожному з господарств, наприклад, коли готувався цей матеріал, можна було побачити на посіві потужний «Катерпіллер», агрегатований з сівалкою, ширина захвату якої 18 метрів. Бункер для насіння на ній вміщує його до 12 тонн. Причому, сіяти нею можна всі зернові культури.
На посіві ячменю під час наших відвідин головний агроном С.П. Загарій розповідав, що за світловий день таким агрегатом можна засіяти до 115 гектарів. Обслуговував же його тільки один механізатор. Завозити насіння, щоправда, щоб встигати, доводилося двома автомобілями. І це при умові механізованого його навантаження в кузови і розвантаження у насіннєвий бункер сівалки. Два колісних трактори ледве встигали прикочувати посів.
Не один з агрономів позаздрив би, організовуючи в себе посівну кампанію, своїм колегам з Баланівки, П'ятківки чи Бирлівки. Адже робота агрегата повністю контролюється з кабіни «Катерпіллера» механізатором, а пильне «око» комп’ютера стежить за кожним робочим органом. У загінці трактор веде теж не тракторист, а супутник. Механізатор лише розвертає агрегат на кінцях загінки.
У Бершадській філії ЗАТ «Зернопродукт МХП» є вже три таких трактори з набором відповідних знарядь до них. Зважаючи, що в обробітку тут до десяти тисяч гектарів землі, навантаження, щоб використовувалися вони ефективно, вистачає. А щоб дотримуватися технології, є ще й декілька сучасних обприскувачів, один з яких самохідний і досить високопродуктивний. Так що з усіма польовими роботами тут справляються у кращі агротехнічні строки.
Щоправда, цим терміном часто «козиряють» і в інших господарствах. От тільки не зрозуміло, по чому саме вони орієнтуються. Адже одних тільки рекомендацій вчених для цього недостатньо.
У Баланівці прагнуть врахувати все – не тільки у головного агронома, а навіть у директора Ю.М. Шульца у кишені є спеціальний прилад, схожий на градусник, з допомогою якого вимірюється температура грунту на глибині загортання насіння. В такому випадку дійсно вже можна вести мову, коли саме оті оптимальні агротехнічні строки є для тієї чи іншої культури.
На сьогодні у ЗАТ «Зернопродукт МХП» на 1337 гектарах вирощується озимий ріпак, на 1850 – озима пшениця. Всі площі вже два рази підживлено мінеральними добривами. Кожне поле засіяне новими перспективними сортами. Напоготові повний набір препаратів хімічного захисту.
Щодо ярого клину, то на 1039 гектарах у цьому році вирощуватимуть ячмінь, на 2446 – кукурудзу, на 1960 – сою. Кукурудза на силос, однорічні та багаторічні трави у пошані теж, бо мають добре розвинене тваринництво. Причому, продовжують його розвивати.
Життя, звичайно, вносить і тут свої корективи. Дбаючи, наприклад, про попередник, довелося піти на розширення площ ярого ячменю.
Навантаження на таку техніку цілком посильне.
Того дня, побувавши на посівній у Баланівці, порозмовлявши з механізаторами та агрономами, ще раз переконалися в серйозності намірів інвестора, високій кваліфікації керівництва та спеціалістів філії, яка й призводить до найвищих врожаїв.
Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
64 фото   
<b>Спортивне свято в Бершаді</b><br />7 жовтня 2012 року в м.Бершадь з нагоди Дня вчителя було проведено міжрайонний турнір ветеранів футболу працівників...
2 фото   
<b>Найперше – здоров’я пацієнтів</b><br />Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на...
4 фото   
<b>Обласний семінар директорів районних БК</b><br />10-11 березня 2009 року на базі Бершадського районного будинку культури відбувся обласний семінар директорів районних...
9 фото   
<b>Підприємства району</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Токарчук Павло Іванович (1900) 1900 р., українець. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 14.10.44.

З історії Бершаді
У розвиток сільськогосподарського виробництва зробили великий внесок механізатори Бершадської МТС, створеної у березні 1930 року. В 1932 році вона обслуговувала 35 колгоспів, що мали близько 20 тис. га орної землі. Але на шляху виконання намічених планів в цей період були й труднощі. Партійна організація провела значну роботу, щоб зміцнити механізаторські кадри і трудову дисципліну. Все це дало... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Покликало весняне поле - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники