Fridge magnet wooden gears

Чи справді «Слобода» для П’ятківки біда?

  • Подобається1Не подобається
  • 30 Вересня 2009 р

– Пенсіонерам тепер не гірше, як було років 10 тому, – переконували К.І. Бевзюк, О.К. Карачковський і І.Р. Замковий (на знімку зліва направо), – а якби хтось з нами ще й заговорив, було б взагалі добре. Фото Руслана БАЙДАЛЮКА.

Найперше варто пояснити читачам, що «Слобода« – це сільська назва одного з мікрорайонів цього села. Вона ж – вулиця Першотравнева, яка тягнеться більше трьох кілометрів і закінчується «Голлівудом«. У П’ятківці, виявляється, є і такий мікрорайон. Жаль лише, що прозвали його місцеві дотепники не за добрі діла, а нібито за те, що окремі його жителі поводять себе, м’яко сказано, зовсім не так, як це повинні робити повноцінні члени громади.
А висновок про те, що «Слобода«, то у П’ятківці біда, напрошувався сам собою ще після ознайомлення зі змістом скарги до редакції 78-річного ветерана, який тут проживає, О.К. Карачковського.

На «Слободі« немає вуличного освітлення, через що село ніби поділене на «білих», де воно є, і на «чорних«, де його нема

Як можна було не зустрітися з ним на його запрошення знаючи, що у свій час він півстоліття сам працював керівником, тобто з людьми, і добре обізнаний з їх проблемами. Не міг же так собі, ні за що, ні про що написати «хочу зустрітися з кореспондентом вашої газети, щоб розібратися з нашим сільським головою«.
М.І. Обідник головує в селі четвертий рік. У П’ятківці, за його словами, 1968 жителів, біля тисячі дворів, з яких дедалі більше порожніють.
Майже третина жителів пенсіонери, та і безробітних вистачає – у ЗАТ «Зернопродукт МХП« зайняті тільки до семидесяти чоловік. У минулому році людей померло в три рази більше, ніж народилося.
Який сільський голова зможе вирішити ці та ще деякі подібні проблеми? Та ще й в умовах, коли бюджет сільської ради покриває лише видатки і тільки його залишок може бути використаним на розвиток територіальної громади.
Враховуючи це, не так давно навіть довелося захищати Миколу Івановича від нападок. Адже і дороги почали при ньому ремонтувати, і вуличне освітлення відновлювати, огороджено частину одного з кладовищ, відремонтовано машину швидкої допомоги, зроблено чимало інших добрих справ. На жаль, все-таки щось та не доробляється, коли знову звідти скарга. В ній, зокрема, йдеться, що на «Слободі« немає вуличного освітлення, через що село ніби поділене на «білих», де воно є, і на «чорних«, де його нема. Людям невідомо також, кого і куди возить швидка допомога, не організовано вивіз сміття тощо.
Пояснення сільського голови одне і теж, мовляв, сільська рада є, а грошей немає, тож не все залежить від нього.
Однак на цей раз хотілося б зауважити М.І. Обіднику, що в таких же умовах доводиться працювати багатьом його колегам. Та ще й у селах, де значно більше, ніж у П’ятківці, проблем. Однак чимало їх вдається все-таки вирішувати. У народі кажуть: якщо повна скриня, то і миша господиня. Нехай би спробувала хазяйнувати, коли вона порожня. Але якось та зводять інші голови кінці з кінцями, коли населення не скаржиться. Тільки не у П’ятківці.
Хоч як виявилося, у цьому селі не такі вже вони на цей раз і складні. Тим більше, що спадщина Миколі Івановичу дісталася набагато краща і багатша, ніж багатьом його колегам. Наприклад, навіть певною мірою здивувала прекрасна широка вулиця на тій же «Слободі«, де мешкає автор скарги, більшість добротних будівель і парканів біля них. Тож невже справді настільки важко було вирішити проблему вуличного освітлення до кінця? Тим більше, що і автор скарги, і його сусіди К.І Бевзюк, Є.С. Нагірняк, колишній сільський голова та землемір І.Р. Замковий не проти, щоб навіть скинутися по якійсь «десятці« на оте фотореле, яке нібито вийшло з ладу. Та, як виявилося, просто-напросто, тут нікому було все організувати. На «Слободі» стверджують, що бачили голову села ще у квітні, хоч він сам стверджує зовсім інше, і питань до нього у жителів назбиралося чимало.
Причому таких, що організувавши раз-другий вуличні збори, можна було б їх запросто вирішити. Адже люди тут не вимагають чогось надзвичайного. Вони пригадали, як колись на «Слободі» вуличне освітлення вмикали навіть вручну, але воно діяло.
На цій же вулиці, до речі, проживає один з працівників Бершадських електромереж, тому щось не віриться, що він не пішов би назустріч сусідам і не посприяв би налагодженню вуличного освітлення, якби хтось домовився з ним про співпрацю. Те саме можна сказати і про вивезення сміття. Якщо колись зверталися до сільських підприємців з транспортом, щоб вони посприяли цьому, то воно хоч зрідка вивозилося. А тепер ні, тож де мають дівати люди побутові відходи? От і сиплять знову де попало після того, як нещодавно прибирали від них село.
Окремо, після зустрічей з п’ятківчанами, хочеться повести мову і про саму сільську раду, про її депутатський корпус. Виявляється, не село поділене, як запевняє автор скарги, а представники сільської влади. Тож від цього також страждають люди, які хотіли б відкрито висловити свої пропозиції сільському голові.
Невже так важко поцікавитися, як живуть ветерани, запитували наші співбесідники.
Спасибі, каже О.К. Крачковський, який сам хворіє і доглядає дуже хвору дружину, що хоч соціальний працівник Г.І. Римська виручає. Та і медпрацівники, хто пішки, а хто на велосипеді, навідуються по першому сигналу. Ото і вся, за словами Олексія Кириловича, сільська влада.
Окремий докір варто закинути, мабуть, і на адресу депутатів сільської ради, які також мають допомагати сільському голові в організації добрих справ. Це добре, що машина швидкої допомоги на ходу, але треба ще ефективно її використовувати, як і робочий час її водія. Бо проблеми з коштами, а значить і з придбанням бензину, болюче дошкуляють не лише п’ятківську громаду.
Ставлення до влади взагалі нині різне, хоч у селі люди розуміють суть проблем і звідкіля вони беруться. Тож Миколі Івановичу слід тісніше працювати з громадою.
Павло КУШПЕЛА.
 

Від редакції:Коли цей матеріал був готовим до друку, нам повідомили, що вже закупили лампочки й домовилися з електриками, тож на частині вулиці Першотравневої освітлення увімкнули. На іншій, через деякі технічні проблеми, це буде зроблено пізніше.
Невже потрібно було вичікувати, поки у вирішення цієї проблеми втрутиться редакція?


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Свято всіх, хто любить спорт</b><br />За багаторічною традицією, у другу суботу вересня в Україні відзначається свято усіх прихильників здорового способу...
10 фото   
<b>На городі</b><br />
8 фото   
<b>День захисника Вітчизни - свято поколінь</b><br />23 лютого 2011 року о 13 годині актовій залі Бершадської ЗОШ №1 відбулися урочистості з нагоди Дня захисника...
14 фото   
<b>Вибух на городі</b><br />Менше тижня минуло з часу відзначення 64-ої річниці Перемоги, коли найстрашніша в історії людства війна обізвалася...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Ставки
Годованець Афанасій Прокопович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 22.10.44. Похов. Східна Пруссія.

З історії Бершаді
Активно діяли й молодіжні підпільні групи. Ватажок однієї з комсомольсько-молодіжних груп Борис Нижник (підпільна кличка Роман Бурий) разом з товаришами здійснив кілька нападів на румунських жандармів. Підпільники знищили ворогів та забрали їх зброю. Гестапівці натрапили на слід групи. Вже отримавши смертний вирок, вихованець ленінського комсомолу в листах до рідних жалкував, що не зможе далі... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Чи справді «Слобода» для П’ятківки біда? - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники