Різні інвестори – і підходи різні

 • Подобається1Не подобається
 • 16 Липня 2010 р

На знімку (зліва направо): під час короткої зупинки на ріпаковому полі знайшлося про що повести мову завідуючому Бирлівським відділком Бершадської філії ЗАТ «Зернопродукт МХП» Петру Павловичу Гуртовому з комбайнерами Юрієм Петровичем Шарком та Миколою Івановичам Панасюком. Фото Руслана БАЙДАЛЮКА.

Днями мимоволі довелося стати свідками, як аж занадто нетипово і складно розпочиналися жнива у ПСП «Авангард» села Ставків. На додачу до всіх негараздів, які з року в рік переслідують це господарство, у цьому році росту і розвитку бур’янів на жнивному лані сприяють ще й дощі.
Головний агроном Микола Миколайович Грипас, відчувалося, робив все від нього залежне, щоб зібрати хліб, але йому можна було хіба що поспівчувати о цій порі, яку прийнято називати гарячою.

А ми, відколи у нас даний інвестор, вже пристосувалися, навчилися працювати у будь-яких умовах

Попередні інвестори з Удицького цукрового заводу, які ще недавно обіцяли золоті гори, коли увійшли в це село, ще не повністю залишили його, перепродавши корпоративні права новим інвесторам з-під Києва, які ще не прийшли із своїми засобами виробництва. Тож нічого було і дивуватися, що обмолот тут змушені були розпочинати з першого дня найманою технікою.
Попередні інвестори з двох наявних у Ставках комбайнів залишили один, та і той виявився несправним, як і КамАЗ, яким мали перевозити урожай. Тож у полі біля комбайна чергував КрАЗ – бо що залишалося робити, організовуючи збирання хліба. Про економію затрат вже, мабуть, не йдеться.
Знаменно, що одночасно у цьому селі стартували жнива, знову ж таки з найманою технікою, і на приватних ділянках зернових. Та про яке високопродуктивне використання машин можна вести мову, коли ділянки для обмолоту зовсім невеликі.
Непростою, видно з усього, видасться для всіх цьогорічна збиральна кампанія.
На полях Бирлівського відділку Бершадської філії ЗАТ «Зернопродукт МХП», яку очолює Ю. М. Шульц, ситуація не менш складна. Незважаючи, що до збирання тут 800 гектарів озимої пшениці, 100 – ріпаку, дощі раз по раз перешкоджають по-справжньому розгорнути жнивну кампанію.
Однак варто відзначити, що наскільки різні у цих господарствах інвестори, настільки різні і підходи до організації виробництва. Хоч повітря того дня, коли готувався цей матеріал, було аж перенасичене вологою, комбайнери Юрій Петрович Шарко і Микола Іванович Панасюк все ж приступили до обмолоту озимого ріпаку, хоч вдалося те їм аж після обідньої пори. Тут же, у сьомому полі, зібрався і своєрідний штаб у складі завідуючого відділком Петра Павловича Гуртового, головного інженера Василя Івановича Вусика, бригадира Бирлівського відділку Томи Томовича Коновала і агронома відділку Володимира Григоровича Анченка. Будучи фахівцями вже з досвідом, зорієнтувалися на місці і прийняли рішення перегнати у це поле комбайни ще і з П’ятківки, де через надмірну зволоженість хлібної маси вони змушені були припинити роботу. Водії Олександр Дмитрович Плетенчук та Іван Юхимович Янчук теж були вже разом з автомобілями у полі.
Якби не дощі, про дану площу ріпаку у Бирлівці давно вже забули б. Адже навіть одним комбайном «Мега 360», за словами комбайнерів, можна обмолотити за день двадцятип’ятигектарну площу. А до сезону тут підготувалися добре заздалегідь.
У системі «Зернопродукту» сучасної техніки вистачає, і щороку практикується, що є цілком виправданим, її перекидка з більш північних господарств у південні, де жнива розпочинаються раніше. Але у Бирлівці у даному випадку неозброєним оком було видно, що вже з самого початку збиральної кампанії тут на допомогу не розраховують, а найперше покладаються на власні сили і можливості, використовуючи, як от у даному полі, кожну погожу годину.
У деяких господарствах спеціалісти у таких складних ситуаціях, як от цьогорічна, прагнуть перекласти вину за допущені прорахунки один на одного. А от у даному випадку представники агрономічної, інженерної служби діяли, мов музиканти у добре злагодженому оркестрі.
Можливо, саме це і стало запорукою того, що бирлівський відділок під час недавнього обльоту полів системи «Зернопродукту» було визнано кращим. Урожайність озимої пшениці, завдяки впровадженню нових технологій вирощування, використанню найсучаснішої техніки, навіть у складних цьогорічних умовах, прогнозується не менше 60 центнерів з гектара. Все збіжжя з поля звозиться у піднавіси, для його доробки підготовлено ЗАВи.
Сільськогосподарське виробництво непрогнозоване: як не сушить грунт, то все вимокає, як от у цьому році, тож хіба можна щось наперед прогнозувати, роблю спробу повести розмову в інше русло.
– А ми, відколи у нас даний інвестор, вже пристосувалися, навчилися працювати у будь-яких умовах, – почув у відповідь.
І це насправді так. У цьому господарстві порядок не тільки на полях, а і на фермах. У Бирлівці, наприклад, незважаючи, що основна увага всіх о цій порі прикута до робіт жнивного комплексу, середньодобові надої молока від корови перевищують 18 кілограмів.
Щоправда, один з водіїв на перевезенні урожаю Олександр Дмитрович Плетенчук таки дорікнув, і з ним не можна було не погодитися, що держава поки що так і не приділяє належної уваги сільськогосподарському виробництву.
– Невже нікому не соромно, – показав він рукою в бік комбайна, – що на наших українських полях працює імпортна техніка? А де вітчизняна? Адже до імпортних комбайнів запасні частини он які дорогі. Але добре, що з’явилися хоч імпортні, і наші механізатори хоч мають можливість порівняти умови праці з тими, якими вони є на наших машинах.
Що тут можна сказати, все-таки мудрий наш народ.
А з такими людьми не страшні ніякі негаразди на жнивах, хліб обов’язково буде зібраним.
Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Схід села перетворився у зборище неприязні</b><br />На чергові збори громадян прибула з райцентру чимала делегація керівників на чолі з головою райдержадміністрації О.Ф....
5 фото   
<b>Волейбольний турнір імені Василя Ободнюка</b><br />10 березня 2012 року в приміщенні Флоринської загальноосвітньої школи відбувся ХІІ волейбольний турнір присвячений...
1 фото   
<b>Війтівка сьогодні</b><br />
14 фото   
<b>СУМІВКА</b><br />Перша назва - Красний городок. Село було тричі спалене. Назва ймовірно ві слова &quot;сом&quot; або &quot;сум&quot;....
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Красносілка
Безвенюк Стах Федорович (1919) 1919 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 01.10.44. Похов. с. Пайнджани, Румунія.

З історії Бершаді
Перемога Великої Жовтневої соціалістичної революції була радісно зустрінута бершадськими трудівниками. В січні 1918 року тут проголосили Радянську владу. Але незабаром до міста вдерлися німецькі окупанти. Окупація та хазяйнування буржуазно-націоналістичних банд важким тягарем лягли на плечі трудящих. Тільки з цукрового заводу було вивезено 50 тис. пудів цукру. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Різні інвестори – і підходи різні - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення