Fridge magnet wooden gears

В. В. Довгополюк: "Господарство додає людям впевненості!"

  • Подобається0Не подобається
  • 20 Серпня 2010 р

На знімку: В.В. Довгополюк: – Хіба можна не покладати надії на таку качанисту?

Змін зазнає ситуація у сільськогосподарському виробництві, міняються сусіди, однак у Дяківці завжди було і є що побачити, чому повчитися.
Тож чи можливо всетаки ефективно працювати в нинішніх умовах? Відповісти на це запитання ми попросили одного з найдосвідченніших керівників, директора ПСП «Промінь» В.В. ДОВГОПОЛЮКА.
Пропонуємо увазі читачів його розповідь.

– Для нашого господарства 2010 рік виявився досить складним, адже вклали багато коштів, працюючи на урожай. Намагалися зробити все так, як того вимагають сучасні технології. Скажу відверто – Дяківка стільки ще ніколи не витрачала на виробництво зерна. А природа взяла, та й підкорегувала всі надії не на нашу користь, і урожай виявився нижчим від минулорічного.
Навіть з полеглицею, як передбачалося, не довелося боротися у жнива, бо її не було, оскільки легким було колосся, хоч спочатку види на врожай були ніби й непогані.
Щоправда, належне треба віддати якості намолоченого у цьому році зерна. Наперекір навіть найдосвідченішим науковцям, які пророкували, що будуть проблеми, якість зерна, як ніколи, виявилася хорошою. Що не зразок – то зерно ІІ чи ІІІ класів. Тож неабиякі надії покладаємо на те, що і реалізаційна ціна на нього буде відповідною.
Ситуація складається так, що навіть орендна плата за землю у нас чи не найбільша, у порівнянні з іншими господарствами. Середній розмір паю у нас 3,5 гектара, отож вже два роки підряд їх власники отримують по 1,7 тонни зерна за кожний. У цьому році ситуація змусила підкорегувати і цей показник – видаємо по тонні пшениці, по два центнери ячменю, а решту додаватимемо кукурудзою. Досить висока орендна плата у нас ще й через високу вартість землі.
Під ранньою групою зернових у господарстві було зайнято 893 гектари. І хоч показники, як у всіх, нижчі минулорічних, Дяківка ніколи не була і не буде без хліба. Люди у нас роботящі і вміють господарювати, незважаючи на примхи погоди. Допомагає і те, що взяли за правило й навчилися не користуватися кредитами. Своїх сил ще вистачає. Тому не тільки не реалізували зерно з цьогорічного урожаю, а ще й маємо запаси з минулого року, які тепер можна реалізувати за вищими цінами.
Переможців цьогорічних жнив, як і всіх трудівників полів та ферм, обов’язково знайдемо за рахунок чого відзначити і в цьому році.
Ще однією з переваг нашого господарства є те, що маємо нині до двохсот гектарів багаторічних трав. Висіваємо також і горох, від якого у багатьох селах через відсутність попиту на нього вже відмовилися. Робимо те навіть не заради кормів, а заради попередника. Адже працювати в наш час потрібно ще й з розрахунком на перспективу.
Отже, хоч і не зовсім сприятливий нинішній рік, результати маємо непогані.
Тому настрій напередодні найбільшого державного свята – Дня незалежності – у наших людей піднесений. Всі наші зусилля спрямовуємо вже під урожай наступного року. А щоб домогтися гарних результатів, показників ще і в твариництві, заготовили достатню кількість кормів – адже маємо 650 голів ВРХ, з них 220 – корів, 800 – голів свиней. Поголів’я худоби не тільки не скидатимемо, а ще й нарощуватимемо.
Практика повчає, підказує, що можна все-таки мати віддачу не тільки в рослинництві, а й у тваринництві. Адже це оборотні кошти господарства. Якщо у рослинництві виручки доводиться чекати від урожаю до урожаю, то у тваринництві її можна мати постійно. А ще ж не можна не рахуватися з тим, що це робочі місця, яких у Дяківці біля сотні, що не так вже і мало для такого господарства.
А щодо рослинництва, то у даній галузі проглядається неабияка перспектива. Найперше, важливим для нас є те, що маємо чимало молодих, перспективних кадрів механізаторів. Тож нині тільки приділяємо увагу технічному переоснащенню до рівня сьогодення. Вже маємо трактор «Джон-Дір», сучасну сівалку, внесли аванс, щоб придбати ще одну і перейти на зовсім нову для нас технологію вирощування урожаїв. Маємо й сучасний обприскувач, котки, розкидачі мінеральних добрив.
Прагнемо зацікавити наших працівників зарплатою, різними формами допомоги, хоч робити це непросто. Навіть тепер у нашому селі є механізатори, які за 22 вихододні заробляють до 2 тис. грн.
Нині у Дяківці вже чимало стверджують, що якби не збереглося наше сільгосппідприємство, то у багатьох жителів вже не було б і заробітку.
Додасть настрою дяківчанам і приємна подія – з дня на день у селі з’явиться природний газ. Тож Дяківка і її люди живуть повноцінним життям, а впевненості у цьому їм додає ефективна діяльність нашого господарства.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Народна артистка з Бершаді</b><br />У березні нинішнього року в Одесі було відзначено 90-у річницю з дня народження народної артистки, камерної співачки,...
12 фото   
<b>Колісник Прокіп</b><br />Художник-живописець, педагог, письменник. Явл’яється автором оригінальних художніх творів живопису, рисунку,...
5 фото   
<b>Святкували 21-у річницю незалежності України</b><br />Урочисті заходи з нагоди 21-ї річниці незалежності проведено на центральній площі міста 24 серпня. Святково прибрані...
5 фото   
<b>Влада для людей, а не люди для влади</b><br />Голова обласної державної адміністрації Микола ДЖИГА позавчора побував у нашому районі. Хоч програма перебування була...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Пшенишний Іван Сидорович (1922) 1922 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий.

З історії Бершаді
Роки соціалістичних перетворень були наповнені для трудівників Бершаді досягненнями у розвитку культури, охорони здоров'я. Про щасливе життя робітників, селян та службовців міста за радянських часів, їх трудові звершення розповідала районна газета «Соціалістичний шлях», що почала виходити з 1932 року. 1936 року в новому приміщенні відкрили бібліотеку. Молодь набувала знання в середній,... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

В. В. Довгополюк: "Господарство додає людям впевненості!" - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники