Але всі розуміють, що така ситуація з виробництвом тваринницької продукції явище тимчасове, хоч ризикнувши, можна і прорахуватися.
У Поташні ж, незважаючи ні на що, поголів’я свиней не тільки не зменшують, а й мають намір наростити його до двох тисяч голів. Якщо вистачить, звичайно, терпіння, адже навіть в середньому по області має місце тенденція до його зменшення. Адже, щоб займатися свинарством, потрібно, щоб була відповідна закупівельна ціна на свинину, або ж дотація на її виробництво.
Щоправда дотацію, розповідав Василь Андрійович, нібито обіцяють, але обіцянки – це ще не кошти.
Технологія утримання поголів’я тут – як у передових господарствах. Але і в цьому випадку мають намір внести корективи у виробництво продукції. Зважаючи, що за сальні свині пропонують на ринку тільки по 9-10 гривень за кілограм живої ваги, вирішили вдатися до трипорідного схрещування, щоб мати м’ясне поголів’я. Для цього вже завезено все необхідне і розраховують вирощувати за сім місяців поросят живою вагою до двох центнерів, проте з товщиною сала не більше півтора сантиметра. На таку продукцію попит буде.
Користуватимуться при відгодівлі, звичайно, добавками, без них не обійтися.
У тваринництві тут – до шістнадцяти працюючих. Чи не найголовніші із проблем, які найбільше насторожують, це ріст цін на енергоносії, запасні частини тощо. Але працювати навіть в таких умовах можна.
Орієнтуючись на перспективу, тут не проти того, щоб зайнятися ще й молочним тваринництвом. І, взагалі, виношують ще чимало цікавих задумів.
Павло КУШПЕЛА.