Fridge magnet wooden gears

В полі зору в П'ятківці тепер все

 • Подобається-1Не подобається
 • 8 Червня 2011, 09:00

На знімку: схід громадян за останні роки вперше так зацікавив людей. Фото Сергія КІСИКА.

Про проведення двомісячника по благоустрою населених пунктів у районній газеті вже йшлося, в тому числі про ті позитивні переміни у цьому селі, які сталися з обранням на посаду сільського голови Л.А. Свистуна. Днями головою райдержадміністрації О.Ф. Снігуром, за участю керівників відповідних відомств, управлінь і служб, у цьому селі в один день було проведено і прийом громадян, і схід села.

Найперше, слід відзначити, що ситуація у П’ятківці склалася дійсно непроста. Особливої гостроти вона набула, відколи село стало бригадним. Проблем тут нашарувалося стільки, що навіть людині з досвідом годі вже було визначитися, з чого саме починати їх розгрібати. А тут ще й криза, безгрошів'я внесли свої корективи.

Леонід Андрійович, коли його обрали сільським головою, розпочав з того, що пішов до людей і почав з ними вести мову, – давайте, мовляв, почнемо робити хоча б те, що можна – понаводимо порядок навколо себе, а тоді вже черга дійде й до складніших проблем.

Хоч з того моменту минуло лише сім місяців, у ході даного візиту у це село керівників з району не могло залишитися непоміченим те, що тепер на його території по-іншому почала діяти сільська влада, набагато організованішою стала й громада.

Однак і тут проблем ще вистачає – люди все ж небезпідставно запитували про наболіле. Чому, наприклад, до млина їм доводиться добиратися в інші села, коли в селі є свій. Як виявилося, не діє він поки що тільки через те, що два підприємці ніяк, нібито, не можуть знайти спільної згоди між собою. От і потерпає від того все село. Л. А. Свистун висловив запевнення, що дану проблему вдасться вирішити.

Можна було зрозуміти і тих жителів, які запитували, коли до П'ятківки буде заасфальтовано дорогу. Можливо, хоч тоді вдалося б як слід налагодити автобусне сполучення. А то вже і таксисти відмовляються їхати в це село.

На жаль, дану проблему можна буде вирішити тільки тоді, як у державі будуть на це кошти.

Щодо районної влади, то деякі з проблем, як от з поверненням соціальних виплат жителям села через відділення поштового зв’язку, а не через банки, то її буде вирішено вже найближчим часом.

А от щодо підвищення закупівельних цін на молоко, на що також були скарги, то держава не має права регламентувати це питання по заводах.

Однак воно буде доведене до керівництва області.

Перед тим, як провести схід громадян, гості з району відвідали амбулаторію загальної практики сімейної медицини, деякі заклади торгівлі, школу, дитячий садок. І якщо про переміни, які відбуваються в школі, склалося найкраще враження, і О.Ф. Снігур тільки подякував за це її директору В.А. Багнюку, то сільська медицина вразила з точністю до навпаки. Про які умови для хворих тут можна було вести мову, коли у приміщенні амбулаторії немає ні проточної води, ні належного тепла, навіть елементарного – холодильника. Причому, всім було зрозуміло, що дані проблеми не одного дня і що братися за їх вирішення потрібно негайно.

Багато ще треба зробити і в дитячому садку, хоч тут вже й зроблено чимало.

Щодо торговельних точок у цьому селі, то про яке дотримання законодавства можна вести мову, коли у більшості з них навіть не укладено трудові угоди з працюючими? Чи не тому деякі позачиняли двері і гості з району до них так і не потрапили.

У звіті сільського голови Л. А. Свистуна – вже на сході села, з яким він виступав вперше перед громадою, як і у звіті дільничного інспектора міліції, теж проглядалися конкретні проблеми, над якими потрібно ще багато працювати. Але в докір Леоніду Андрійовичу, з врахуванням, мабуть, того, що він встиг вже зробити, це поки що не ставилося. Відчувалося, що громада підтримувала його на сході села, який провели досить організовано.

Питань від п'ятківчан, звичайно, було чимало, але подавалися вони здебільшого у письмовій формі і адресувалися в основному до Бершадської філії ЗАТ «Зернопродукт МХП», яка орендує землю у цьому селі.

Потрібно відзначити, що присутній на даному сході депутат районної ради М.М. Палисюк, який працює керуючим П’ятківського відділку даної філії, на багато з них дав відповіді, але все-таки відчувалося, що у цьому плані потрібно ще багато працювати з громадою.

Щодо діяльності Л.А. Свистуна за звітний період, то було відзначено, що той запал, з яким він почав працювати, гідний того, що громада обрала саме його на дану посаду. Вистачило б його тільки хоч до завершення каденції, щоб і тоді виборці могли підтвердити правильність свого вибору. Навіть відносини із Бершадською філією ЗАТ «Зернопродукт МХП» стали вибудовуватися зовсім по-іншому від тих, якими вони були до цього. Нині дана філія почала неабияк допомагати селу у вирішені його проблем – і технікою, і коштами, і навіть робочою силою.

І все ж відчувалося, що громада очікує більш суттєвішу їй допомогу – про це чимало хто висловлювався вголос.

Причому, на допомогу саме від Бершадської філії ЗАТ «Зернопродукт МХП».

Як складатимуться надалі взаємовідносини між інвестором і п'ятківчанами, які останнім часом, за їх словами, тільки-но почали налагоджуватися, покаже час. О.Ф. Снігур обіцяв тільки підтримувати громаду, якщо її нарікання до інвестора будуть обгрунтованими. У Бершадській філії ЗАТ «Зернопродукт МХП» теж повинні розуміти, що на сьогодні дана громада аж ніяк не може самостійно вирішувати соціальні питання, тому їй потрібно допомагати.

Щодо діяльності сільського голови, то відчувалося, що він на своєму, як кажуть, місці. У полі зору сільської ради тепер практично все.

По завершенню сходу села люди мали можливість переглянути цікаву концертну програму, підготовлену силами п'ятківського аматорського колективу у складі якого хорланка, працівники дитячого садка, учні та вчителі місцевої школи. Перед п'ятківчанами також виступив хор ветеранів з Бершаді.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
12 фото   
<b>Естафета пам'яті "Слава визволителям України"</b><br />4 березня 2014 року Бершадщина святкувала 70 – річчя визволення району від німецько – фашистських загарбників....
6 фото   
<b>Оновлено медичні заклади</b><br />Минулого тижня одразу у трьох селах району відбулися пам’ятні події, пов’язані із введенням у дію оновлених медичних...
4 фото   
<b>Пожежники з Моравіци відвідали Баланівку</b><br />На свято Івана Купала в Баланівку приїхали польські друзі з гміни Моравіца Свєнтокшиського воєводства. Вони привезли,...
4 фото   
<b>Засідання колегії райдержадміністрації</b><br />15 травня 2009 року о 10 год в актовій залі управління агропромислового розвитку відбулося розширене засідання...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Велика Киріївка
Непийвода Микита Дмитрович (1909) 1909 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.02.45.

З історії Бершаді
Робітники й селяни не припиняли боротьби: готувались нові виступи. Для їх організації в січні 1919 року Бершадський підпільний ревком створив партизанський загін з жителів Бершаді та сусідніх сіл. Командиром призначили голову ревкому В. Кривоходкіна, а комісаром — П. Соболевського. Внаслідок переможного повстання в лютому 1919 року в Бершаді відновлено Радянську владу. Народна влада... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

В полі зору в П'ятківці тепер все - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення