Fridge magnet wooden gears

Головне – наповнення бюджету

  • Подобається0Не подобається
  • 8 Серпня 2011, 09:00


Флорино, в якому 2200 дворів, мешкають 4870 громадян, – одне з найбільших сіл на Бершадщині. А, як кажуть, чим більша територіальна громада, тим більше проблем. Аби допомогти у їх вирішенні, робоча група у складі начальників відділів та структурних підрозділів РДА, керівників територіальних органів центральних відомств та міністерств під керівництвом голови райдержадміністрації О.Ф. Снігура здійснила комплексний виїзд в територіальну громаду

– Безумовно, великою проблемою є сміттєзвалище, – розповідає Флоринський сільський голова С.П. Рожкевич.

– В мене чимало часу пішло на те, щоб довести всім, що це проблема не тільки Флоринської територіальної громади, а й району, адже 95% сміття вивозиться з міста.
Звісно, утримувати такий об’єкт наша громада не в змозі. Добре, що районне керівництво долучилося до вивчення цього питання і допомогло, за що ми щиро вдячні.

Сміттєзвалищем буде опікуватися комунальне підприємство «Бершадь-ринок». Але це проблему повністю не розв’яже, адже сміттєзвалище знаходиться занадто близько від населеного пункту.

Сергій Павлович окреслив ще одну проблему громади – забезпечення населення питною водою, особливо жителів вулиць Гоголя, Лісової, провулку Лісового, частини вулиці Комарова. Забрудненість криниць тут досить велика. В селі лише два водогони – один з них постачає воду до дитячого садка, другий, протяжністю один кілометр, збудований в 2007 році по вулиці Гоголя, в якому вода технічна. Абсолютна більшість населення користується водою з криниць. До речі, у Флорино 70 громадських криниць, дві з них цього року облаштували спільними зусиллями. Є й бочка для доставки води, яку поки що не використовували.

Флоринська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, в якій навчаються майже 400 учнів, одна з кращих в районі. Але й тут є проблемні питання, зокрема, з підвозу дітей, особливо з вулиці Зеленогайської, яка знаходиться за 5-7 кілометрів від навчального закладу. Наразі активно вивчається питання передачі шкільного автобуса в оренду відділу освіти райдержадміністрації. Потрібно і підвозити людей із Зеленогайської вулиці у вихідний день на ринок, адже рейсові автобуси туди не ходять.

Окрім цього, додає С.П. Рожкевич, школа не має внутрішнього туалету, а це теж є великою проблемою, адже його облаштування потребує значних коштів. В навчальному закладі і дитсадку потрібно також замінити вікна на сучасні, які добре зберігають тепло. За словами Сергія Павловича, цей процес розпочато – в дитсадку вже замінено п’ять вікон, в школі теж їх замінили в двох класах.

Нещодавно місцевим освітянам додала клопоту ще одна проблема – водопостачання в школі, адже вийшла з ладу башта, яку навряд вже зможуть відремонтувати. Найближчим часом в навчальному закладі мають встановити замість старих економні котли для опалення.

Сільському будинку культури в Флорино, без сумніву, потрібен капітальний ремонт.

Флоринчани, як запевнив С.П. Рожкевич, продовжують співпрацю, започатковану попереднім сільським головою В.І. Нікітчуком, з фондом розвитку і проектними організаціями. Тож підготовили документи і сформували чотири напрямки роботи на перспективу по проектах. Так от, що стосується сільського будинку культури, то тут передбачається відкрити центр дозвілля молоді. «Ми хочемо, щоб тут функціонували і гуртки, – каже сільський голова, – адже у нас є зразковий дитячий вокальний ансамбль «Світанок», народний духовий оркестр, танцювальний гурток, багато талановитих людей».

Другий напрямок – бла гоустрій населеного пункту. Планується, насамперед, облаштувати місця для відпочинку людей, ігрові майданчики в дитсадку, сільському парку, по вулиці Зеленогайській та в інших місцях. Розробляється й проект, щоб побудувати у селі велике футбольне поле, адже шанувальників цього виду спорту в селі чимало. До Дня перемоги з ініціативи сільського голови у Флорино започатковано проведення футбольного турніру, присвяченого Герою Радянського Союзу Бойку Савелію Івановичу.
Наступний пріоритет – вуличне освітлення.

– Навіть при безгрошів’ї, – продовжує розповідь Сергій Павлович, – ми знайшли можливість закупити 90 ліхтарів безпосередньо у виробника в Харкові, а також один кілометр проводу.

Попри все, начальник управління економіки РДА В.Е. Ольшевський зауважив: Флоринська сільська рада – єдина із всіх територіальних громад району, яка за підсумками півріччя не виконала бюджет. І хоча невиконання зовсім незначне, це, на його думку, свідчить про певні проблеми як з наповнення бюджету, так і адміністрування. Голова ж райдержадміністрації О.Ф. Снігур наголосив: головне питання для громади нині – наповнення бюджету. Олександр Федорович поставив завдання ретельно розібратися з орендною платою за землю, шукати інші резерви.

– Надходження до сільського бюджету у порівнянні з минулим роком збільшилися, вони будуть зростати і з часом, – коментує ситуацію сільський голова С.П. Рожкевич. – Проблема в тому, що доведений показник по збору доходів за формульним розрахунком, де враховується діяльність за попередні три роки, дещо завищений. До того ж, зменшився обсяг дотацій сільській раді з району.

Так, резерви є, погоджується Сергій Павлович з членами робочої групи, які висловили свої думки, пропозиції з цього приводу. Мабуть, активніше, радили вони, слід працювати з приватними підприємцями, яких в селі більше сімдесяти, можливо, переглянути ставки орендної плати за землю тощо. Від виконання дохідної частини бюджету залежить вирішення багатьох питань соціальноекономічного розвитку територіальної громади.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
14 фото   
<b>ШУМИЛІВ</b><br />
5 фото   
<b>Кубок з армспорту серед юнаків та дівчат</b><br />31 березня 2012 року в приміщені Будинку Культури с. Лісничого був проведений «КУБОК» з армспорту серед юнаків та...
3 фото   
<b>Голова Бершадської райдержадміністрації вивчає проблеми села</b><br />9 березня 2011 року голова райдержадміністрації Олександр Снігур відвідав одне з найвіддаленіших сіл району &ndash;...
2 фото   
<b>Презентація книги П. Маніленка "Сузір'я бершадських талантів"</b><br />Презентація літературно – мистецького альманаху «Сузір»я бершадських талантів», впорядкованого та виданого...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бирлівка
Кісик Ксенофонт Климович (1922) 1922 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.06.44.

З історії Бершаді
І в наступні роки не вщухала на цих землях боротьба проти поневолювачів. Жителі Бершаді були учасниками повстання під проводом С, Палія. Тут було сформовано сотню на чолі з сотником Лук'яном, яка у жовтні 1702 року визволяла від польських військ Немирів. 1734 року надвірні козаки Бершаді підтримали селянсько-гайдамацьке антифеодальне повстання. В 50-х роках, коли знову пожвавився гайдамацький... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Головне – наповнення бюджету - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники