Fridge magnet wooden gears

Тирлівка, Кавкули – і про них не забули

  • Подобається0Не подобається
  • 22 Грудня 2011, 00:44

Черговий «День районної ради» її голова М.Г. Бурлака провів у Тирлівській територіальній громаді разом з депутатами М.П. Грабчаком і керівником місцевого ПП «Обрій» А.Г. Христичем та сільським головою Д.П. Карман. Місцина тут справді приваблива – гарні краєвиди в поєднанні з каскадами ставів роблять її чудовою, особливо в теплий період року, зате і взимку тепло в оселі тирлівчан, як і в їхні душі, привносить газифікація села.
Нині тут проживають 603 жителі, з яких до 100 дітей.

Неабияк допомагає селу й людям те, що тут діє сільгосппідприємство, яке орендує 420 паїв, кожен з яких становить 3,2 га. За оренду кожного видано 7 цнт пшениці та 5 цнт сухої кукурудзи, а ще по 3 кг олії та 2 кг меду. Заробіток в цьому господарстві мають понад 80 працюючих.

Крім цього, в селі діють 5 фермерських господарств, 49 одноосібників.

Про все це, а також про роль сільської ради і її депутатського корпусу, велася мова з апаратом сільської ради. Особливо детально обговорювалися питання ринку землі, створення належних умов для функціонування бюджетної сфери та життя людей.

Головною проблемою, яку висловили на прийомі тирлівчани (на знімку), виявилася відсутність автобусного сполучення. Це чи не єдине село в районі, в яке не «ходить» автобус. Раніше цим займався автоперевізник з Шляхової, бо рейси автобусного підприємства сюди були надто збитковими. Тож тепер треба це питання вирішувати на місці, певні варіанти якого вже були обговорені відразу.

Просять люди і відремонтувати дороги й продовжити освітлення вулиць – про це також радилося місцеве й районне керівництво.

А щодо сприяння у виділенні коштів для працівника кладовища, то людям було роз’яснено, що це залежить від їхньої сплати сум самообкладення.

Під час відвідин об’єктів соціально-культурної сфери всі вони справили гарне враження. Особливо – місцева школа. Правда, тут потребує благоустрою її подвір’я.

На жаль, в приміщенні магазину, який розташований біля будинку культури, облупилися зовнішні стіни і потребують ремонту.

Нещодавно наша газета публікувала статтю Тирлівського сільського голови Д.П. Карман про здобутки і проблеми громади, тож це дещо спрощує необхідність в широкому їх висвітленні знову.

Обмежуся лише головними. Керівництвом району було відзначено велику плідну діяльність сільського голови на користь громади, а також її тісну співпрацю з керівництвом сільгосппідприємства.

Сама Дарія Парфенівна зазначила, що село живе нині повноцінним життям завдяки допомозі керівника ПП «Обрій» А.Г. Христича (на знімку).

Тож сподівається, що співпраця продовжуватиметься й надалі.

Добре, що існує в селі базове господарство, яке займається не лише рослинництвом, а й тваринництвом.Тому є для людей робочі місця й відрахування в сільський бюджет.

Правда, з’ясувалося, що ПП «Обрій» сплачує за оренду землі сільської ради і землі водного фонду по 475 грн. за гектар, в той час як інші тільки по 125.

Використав голова районної ради момент, щоб відвідати і Кавкули – цей віддалений населений пункт також належить до Тирлівської територіальної громади. Нині тут проживають 19 жителів і то не всі вони перебувають на місці в зимовий період. Багато хат тут покинутих, зарослі обійстя нагадують про колишнє життя. В центральній дорозі важко впізнати колишню асфальтівку, обабіч якої також зарослі. Життя вдихає сюди хіба що місцевий підприємець О.Б. Марчук, який при допомозі своїх братів орендує чотири стави і до сотні гектарів поля.

А ще – невеликий молитовний будинок, який нині облаштовується, де править, як кажуть в селі, православний монах, і на його проповіді з’їжджаються прихожани.
І все ж, найбільше задоволення в Тирлівці отримали від спілкування з людьми – добрими і працьовитими, які вболівають за долю своїх родин і свого села.

Павло БАЙДАЛЮК


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
15 фото   
<b>Фестиваль родинної пісні «Мамина піч» 2013</b><br />Цьогоріч як і щороку 2-го серпня на Іллі заслужений артист України, «народний кум України»&#160;Микола Янченко зібрав...
4 фото   
<b>На карті України з’явилася «Країна чеснот»</b><br />В українських школах завершився навчальний рік, пролунав останній дзвоник, і за вікном уже майже літо. Для дітей це –...
3 фото   
<b>П’ять з половиною століть виповнилося Бершаді</b><br />З цієї нагоди 11 жовтня, в неділю, тут відбулося велике свято, на яке, крім жителів міста, приїхали численні гості,...
5 фото   
<b>Кубок з армспорту серед юнаків та дівчат</b><br />31 березня 2012 року в приміщені Будинку Культури с. Лісничого був проведений «КУБОК» з армспорту серед юнаків та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лісниче
Качан Андрій Єрмолайович (1924) 1924 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Помер від ран 30.06.44. Похов. с. Стольничени, Молдова.

З історії Бершаді
На початку XVII ст. Бершадь була значним населеним пунктом: тут налічувалося 275 дворів і близько 1650 чоловік населення. З перших днів визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького козаки, селяни й міщани Бершаді створили селянсько-козацький загін на чолі з Трифоном, який приєднався до Уманського полку і брав участь у визволенні Брацлавщини та Поділля від... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Тирлівка, Кавкули – і про них не забули - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники