Fridge magnet wooden gears

Благополуччя й статки залежать і від наших податків

 • Подобається0Не подобається
 • 1 Лютого 2012, 09:00

Поглиблене вивчення проблем територіальних громад та пошуки шляхів їх вирішення, чи не найголовніше із завдань, які постають перед керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств та відомств, організацій та установ району. І потрібно відзначити, що під час комплексних виїздів у села їм не тільки вдається чимало відстежувати, але й чимало тут же вирішувати. До того ж з виїздами дедалі більше відстежується ще й отой корінь зла, який часто постає на заваді перемінам на краще. Днями робоча група, очолювана головою райдержадміністрації О.Ф. Снігуром, пов торно здійснила такий виїзд у П’ятківку.

Хоч дану громаду у свій час можна було вважати однією з найпроблемніших, переміни на краще тепер, завдяки співпраці влади і громади, спостерігаються на кожному кроці. Якщо, наприклад, під час першого приїзду ще були нарікання на підвіз учнів у школу, то завдяки тому, що сільський голова Л.А. Свистун домігся зміни маршруту шкільного автобуса, проблеми з підвезенням ніби і не існувало. Відвідавши школу, керівник району взагалі відзначив гарну роботу колективу педагогів. У ній силами громади і при підтримці влади обладнано прекрасні внутрішні туалети, дообладнано устаткуванням кухню. Поспілкувавшись з одинадцятикласниками, голові райдержад міністрації залишилося тільки побажати їм гарного навчання і гордості за свою Україну, яку саме їм будувати в майбутньому.

Тільки гарні враження залишилися в районних керівників після відвідування дитячого садка. На кожному кроці було видно, що з обранням на посаду сільського голови Л. А. Свистуна громада взагалі стає іншою.

Хоч про амбулаторію загальної практики сімейної медицини з її проблемами говорилося багато й раніше, відчувалося, що завдяки втручанню влади, поступово вдасться зняти з порядку денного і проблему поліпшення медичного обслуговування на селення у цьому селі.

Та справжнім віддзеркаленням того, що нині відбувається у П’ятківці, став прийом громадян, на який з’явилося чимало жителів. Проблеми, озвучені ними, були вже далеко не з того розряду, якими вони були у П’ятківці колись. Відчувалося, що люди вже самі уболівають за своє село.

– Тільки зверніть увагу, – сказав перший з відвідувачів Л.В. Доскоч, – зовсім небагато знадобилося для того, щоб, наприклад, з’явилося світло на вулицях, запалала ялинка, відновив свою роботу жіночий фольклорний ансамбль тощо. Для цього варто було лише переобрати сільського голову. А прийшов цей пенсіонер не із скаргою, а з проханням, щоб з району допомогли обладнати ще й оздоровчий комплекс для молоді, а громада допоможе у його оформленні. Не завадило б в селі мати і лазню.

Багатьох хвилювало недостатнє автобусне сполучення з райцентром. Хоч дана проблема швидше з розряду загальнодержавних, бо кому хочеться їхати у це село, та ще й по поганій дорозі, коли виручка часто не покриває навіть затрат на пальне. Але в даному випадку всі розуміли, що доведеться працювати над тим, щоб її все-таки вирішити.

Когось з відвідувачів хвилювала проблема з оформленням спадщини, бо обходиться це дуже дорого, когось ситуація з виплатами за майнові паї, з ремонтом дороги до райцентру тощо. На окремі з питань спеціалісти з району відповідали одразу ж, інші брали на контроль. До ремонту дороги, за словами О.Ф. Снігура, годилося б залучити не тільки дорожню службу, а й держлісгосп, філію «Зернопродукту», великоваговий транспорт яких руйнує її під час вивезення вантажів.

Але своєрідним кульмінаційним моментом, який певною мірою теж показав отой корінь зла, який постає на заваді при вирішенні багатьох проблем громади, стала зустріч з підприємцями, керівниками фермерських господарств цього села (на знімку). Зініційовано її було з метою роз’яснювальної роботи по легалізації і ліквідації тіньової зайнятості населення. За що, наприклад, можна ремонтувати дороги, виплачувати зарплати учителям, медикам, пенсії, якщо не будуть сплачуватися податки. Одним словом, благополуччя громади, її статки, залежать ще й від того, як сплачуються податки. Зважаючи на загрозливу ситуацію з їх виплатою, в районі працює спеціальна комісія, яка займається вирішенням даної проблеми, легалізацію зарплат. Тіньова зай нятість, приховування прибутків – от що є на сьогодні ще одним з коренів зла.

Адже за ці гроші можна було б вирішувати чимало проблем. Причому, заробітна плата, яку виплачують підприємці, не повинна бути нижчою законодавчо встановленого мінімуму.
Не можна при цьому не враховувати ще й останніх змін у пенсійному законодавстві. Якщо немає 15 років пенсійного стажу, по пенсію у Пенсійний фонд можна вже і не звертатися. Тіньова зай - нятість взагалі може стати причиною небажаних наслідків. Звернулася, наприклад, мати, щоб її дитині призначили допомогу, так як її батько нещодавно загинув в автомобільній аварії. Але їй відмовили, бо батько мав тільки 3 роки і вісім місяців стажу, замість законодавчо встановлених у таких випадках п’яти. Якби загиблий працював легально, він мав би стаж, і допомога дитині виплачувалася б.

Таким чином, приховувати податки чи заробітну плату, не платити у Пенсійний фонд, підприємцям взагалі стає невигідно. Працюючі, при виході на пенсію, вже подають скарги у прокуратуру, і якщо факти їхньої тіньової зайнятості будуть доведені, а зробити це не важко, підприємець заплатить не тільки борги, а й чималі штрафні санкції.

Так, підприємцям держава надала право заробляти на себе, але мати від того щось повинна і сама держава. Врешті-решт самі працюючі повинні зрозуміти, що перебувати на обліку в центрі зайнятості тепер вигідніше, ніж отримувати зарплату у конверті, бо, крім допомоги, їм рахуватиметься ще і стаж.

Проблеми, які були порушені на зустрічі у П’ятківці, є характерними для багатьох громад. Тож вирішувати їх повинні всі разом – і влада, і громада.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
15 фото   
<b>МАНЬКІВКА</b><br />
4 фото   
<b>У всіх навчальних закладах району пролунав перший дзвінок</b><br />У всіх навчальних закладах району пролунав перший дзвінок, який закликав учнів до школи: кого вперше, а для кого цей...
5 фото   
<b>Земляк на висоті</b><br />У п’ятницю, 6 червня, терористи збили військовий літак АН-30 над Слов’янськом. На борту було 8 членів екіпажу, які...
3 фото   
<b>Підприємці знову мітингують...</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Недайборщ Леонтій Силович (1908) 1908 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.11.44.

З історії Бершаді
Розвиток капіталізму відчутно позначився на зміні соціального складу Бершаді. Лише п'ята частина населення займалась тепер сільським господарством. Все більшу роль у суспільному житті відігравали робітники промислових підприємств. У місті були три млини, тютюнова і макаронна фабрики, винокурний завод, друкарня. Після пожежі 1872 року був модернізований цукровий завод. Напередодні... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Благополуччя й статки залежать і від наших податків - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення