Fridge magnet wooden gears

Працюють на громаду

  • Подобається0Не подобається
  • 3 Лютого 2012, 09:00

По завершенню року, зазвичай, підбиваються підсумки про досягнення в кожній з галузей народного господарства.
Про здобутки і проблеми «Райагролісу» розповідає керівник даної організації Василь Степанович ТРАЧЕНКО.

– В цілому для нас минулий рік був сприятливим – немає боргів ні по сплаті податків, ні по заробітній платі. При плані заготівлі ліквідної деревини 12726, її було заготовлено нами 13495 кубометрів. При плані реалізації деревини 12466, її було реалізовано 15764 кубічних метрів. Причому, реалізовували її в середньому по ціні 153 грн. При запланованих обсягах реалізації 1,54 млн. грн. маємо 2,533 млн. Прибуток вперше склав у минулому році 90 тисяч гривень, тоді як планували мати його лише 37 тисяч.

Працювати у нашій галузі, мабуть, аж ніяк не легше, ніж у будь-якій іншій. А колектив наш – на 5371 гектар лісу і 800 гектарів лісосмуг у Бершадському районі та 3500 гектарів лісу і 402 гектари лісосмуг у Чечельницькому, не такий вже і завеликий – 24 лісники, три майстри лісу, головний лісничий і лісничі в обох районах, інженер з охорони і захисту лісу, три бухгалтери, директор і водій. На сезон щороку набираємо ще й сезонних робітників.

Займаємося доглядом лісу, його рубками. Крім того, нами засаджено лісовими культурами у лісовому фонді – 24,3 гектара, у меліоративному – 52 гектари.

А так, як сільськими радами виділяються під заліснення землі, які частково вже заліснені, то проводимо його доповнення, таку роботу виконали ще на 67 гектарах.

Іноді можна чути, що ліс у нас нібито нищиться великими темпами, та це абсолютно не відповідає дійсності. Наприклад, за рік ми якщо і вирізали його на 24 гектарах, то посадили на 122-х.

Щоб і надалі не збавляти темпів заліснення, заготовляли насіння лісових культур. У нашому підпорядкуванні два лісорозсадники – по одному в кожному районі. Торік у них вирощено 500 тисяч штук посадкового матеріалу – дуба, горіха, черешні, акації, каштана. Далі вони вирощуватимуться вже у лісовому і меліоративному фондах.

Іноді можна чути нарікання на нашу адресу про недоглянуті, а то і вкрай запущені лісосмуги, і що через це нібито неефективно використовуються поблизу посівні площі. Але ж передані вони нам не всі. Наприклад, та, що попід об’їзну дорогу, на межі з полями ПСП «Еліта», не наша. А більшість якщо і передані нам, то поки що тільки на зберігання. Так, як державних актів на них у нас ще немає, то і проводити в них якісь рубки ми не можемо. Але тим сільгоспформуванням, які зверталися до нас з даною проблемою, ми надавали дозволи, щоб вони могли провести підчистку дерев на межах полів висотою до чотирьох метрів, але без жодного пня. Цим правом скористалися вже чимало сільгоспформувань.
Щодо самовільних рубок, то їх, завдяки заходам, до яких змушені вдаватися – штрафам, судовим позовам – не так вже й багато. Вони відстежуються як нами, так і працівниками правоохоронних органів, екологічної інспекції.

Певні проблеми мали на території Чечельницького району – дане господарство було приєднане до бершадського з великими боргами, але і їх вже вдалося закрити і працюємо тепер на прибуток.

Вигода населенню обох районів від нашої діяльності полягає, насамперед, в тому, що відсотків на сімдесят саме ми забезпечуємо людей дровами. Причому, за поміркованими цінами.

А от взагалі втримати власну економіку без підтримки держави нам дуже важко.

На жаль, вона була зовсім незначною – всього 30 тисяч гривень.

Нам годилося б розвивати підсобні промисли, щоб заробляти самим на себе, але в їх розвиток також потрібно вкладати кошти. І все ж плануємо побудувати в обох районах, при підтримці держави, цехи по виготовленню палет.

Попереду нас чекають і реформи, суть яких, найперше, в децентралізації повноважень, тобто з області їх буде передано в район. Але ми розуміємо, що які б зміни не відбувалися, основну надію покладаємо все-таки на наших людей.

Найкраще зарекомендували себе – лісники Василь Іванович Мураховський, Андрій Павлович Грабовський, майстер Андрій Вікторович Тарасюк та інші. Є про кого розповісти і з Чечельницького району. Чим більше буде в нас таких людей – тим краще розвиватиметься наше господарство.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Освятили передачі для бійців АТО</b><br />Напередодні свята Христового Воскресіння бершадці, які відстоюють свободу та незалежність України у зоні проведення...
3 фото   
<b>Естафета визволення на Бершадщині</b><br />Минулої п’ятниці бершадці та делегація Вінницької області зустрічали делегацію з Кіровоградщини для здійснення...
2 фото   
<b>Бути в єдності з Богом</b><br />Минуло 140 років, як у ЗА ДОБРО селі Тирлівці було збудовано дерев’яний храм і освячено в честь архангела...
2 фото   
<b>Гейзер Матвій Мойсейович</b><br />Наверное, у каждого человека, склонного к размышлениям, раздумьям (у людей же пишущих - в особенности), в какой-то...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Токарчук Павло Іванович (1900) 1900 р., українець. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 14.10.44.

З історії Бершаді
Колишнє містечко, в якому переважали дрібні ремісники і селяни, пригноблені нужденністю й позбавлені людських прав, перетворилося в сучасне соціалістичне місто з суцільною письменністю. Про здоров'я трудящих піклуються понад 50 лікарів, які працюють у 2 лікарнях, а також медпрацівники інших медичних закладів. Діти шкільного віку навчаються в 2 середніх школах, восьмирічці та в школі-інтернаті.... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Працюють на громаду - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники