Оптимізму хліборобам додає те, що наперекір всім невтішним прогнозам, підсівати озимі культури, за попередніми даними, доведеться тільки на 16 відсотках площ, а пересівати на незначній площі, в основному озимий ріпак.
Станом на 6 квітня горох посіяно на 360 гектарах, на двох тисячах гектарів – ярий ячмінь, на трьохсот – багаторічні трави, з посівом вівса справилися на 90 відсотках площ, ярої пшениці – на 60 відсотках.
Зміни в структурі посівних площ відбулися в основному за рахунок того, що через погодні умови було недосіяно озимі культури восени. Враховуючи пересів, збільшиться площа під соєю, кукурудзою та ще деякими культурами.
Забезпеченість насінням, пально-мастильними матеріалами, мінеральними добривами стовідсоткова, а засобами хімічного захисту рослин – на 85 відсотків.
Найкраще організовано весняні польові роботи у Бершадській філії ПрАТ «Зернопродукт МХП», ТОВ «Чарівна нива», птахокомбінаті «Бершадський», ТОВ «Устя», «Світанок-Агросвіт».
У всіх господарствах ведеться підготовка до посіву цукрових буряків, які вирощуватимуться на площі 6,5 тисячі гектарів, кукурудзи.
Щодо проблем, то в окремих господарствах потрібно внести деякі корективи в організацію робіт.
Всього ранні культури в районі посіяно майже на 35 відсотках площ, що є одним з найкращих показників в області.