Fridge magnet wooden gears

Пристрасті у Джулинці

  • Подобається0Не подобається
  • 1 Червня 2012, 23:24

Нещодавно знову кипіли пристрасті в Джулинській територіальній громаді вже зі знайомого читачам приводу – оренди земельних ділянок та сплати оренди за них товариством «Агрофірма «Джулинка». Реальний стан речей, що склався тут на сьогодні, не зовсім задовольняє інтереси пайовиків, а в жовтні цього року закінчується термін дії договору з «Агрофірмою «Джулинка».

От і митикують люди, як їм надалі використовувати свою землю: обробляти одноосібно, віддавати в оренду чи чекати інвестора.

А інвестор, як виявилось, вже є. Компанія «Сільгосппродукт», яка працює на аграрному ринку з 1999 року під керівництвом Юрія Бондарчука, в 2010 році уклала договір про співпрацю з ТОВ «Агрофірма «Джулинка», ставши інвестором товариства. Але пайовики чомусь про це не знали. І не те, щоб люди були проти інвестора, їх просто обурило, чому рішення ввести інвестора директор М.Ф. Хливнюк прийняв одноосібно, навіть не поставивши до відома пайовиків.

Голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур, щоб зняти напругу в громаді, настояв на приїзді інвестора в село і на його зустрічі з пайовиками.

Ю. Бондарчук відповів на численні питання пайовиків, зазначивши при цьому, що і сам має до керівника господарства багато питань, як наприклад, щодо збору низьких врожаїв у минулому році, стосунків з пайовиками в плані виплат плати за паї тощо.

Звідки взявся інвестор, яку плату очікувати в нинішньому році, в разі якщо пайовики подовжать договори, якість та хімічний склад грунту – на всі ці питання довелось йому відповідати на зустрічі з пайовиками у Берізках-Бершадських та Джулинці. До речі, зал на 210 місць в Берізкобершадському сільському клубі був заповнений, що ще раз говорить про те, що проблема все-таки існує, а пайовикам не байдуже, як вона розв’яжеться.

Джулинчанам також довелось роз’яснювати і про саму систему укладання договорів, так як присутні в залі не розуміли, що подібні договори є Типовими, і зразок їх затверджується Міністерством юстиції.

Хоч інвестор планує до кінця нинішнього року закупити нову техніку, все ж питання кількості робочих місць та оплати праці не менше турбували пайовиків. Правда в планах інвестора і будівництво нової ферми для великої рогатої худоби, адже реконструкція існуючої недоцільна, так як вона не відповідає ніяким стандартам. От і будуть нові робочі місця. А про збитковість тваринництва джулинчани і чути не хотіли, ставивши в приклад сусіднє устянське товариство.

Зі слів Юрія Бондарчука, якщо пайовики підпишуть договори оренди на наступні 5 років, то контроль за вирощуванням і збором врожаю він здійснюватиме більш скрупульозно, що дасть змогу отримати більші прибутки та використати їх на покращення інфраструктури села. А зацікавленість в підписанні договорів у інвестора є, адже лише в 2011 році в «Агрофірму «Джулинка» він вже вклав 11 млн. грн.

Олександр Снігур акцентував увагу на необхідності розвитку тваринництва, адже це не лише робочі місця, а й органічні добрива для тієї ж землі. Звертаючись до присутніх, він закликав їх обдумати почуте на зборах та самим визначатись з використанням своєї землі. Разом з тим, він закликав Юрія Бондарчука провести наступні збори одразу після збору ранніх зернових культур та прозвітувати перед пайовиками про кількість та якість зібраного врожаю, а пайовики, в свою чергу, до того часу зорієнтуються, що робитимуть зі своїми паями в наступні роки.

Людмила САЛГАНІК, начальник відділу з питань внутрішньої політики РДА


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
12 фото   
<b>Колісник Прокіп</b><br />Художник-живописець, педагог, письменник. Явл’яється автором оригінальних художніх творів живопису, рисунку,...
7 фото   
<b>Відкриття церкви</b><br />Спів церковного хору, що супроводжував свято, колядки та щедрівки школярів місцевої школи та спокійний сніжок, що...
2 фото   
<b>Небо було його стихією і життям</b><br />Неділя… Трійця… Світлий, сонячний день… Віддзвонили дзвони... Тиша… Щебет пташок, мир та спокій у природі, легко та...
2 фото   
<b>Народна артистка з Бершаді</b><br />У березні нинішнього року в Одесі було відзначено 90-у річницю з дня народження народної артистки, камерної співачки,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Герун Петро Олексійович (1899) 1899 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.41.

З історії Бершаді
Возз'єднання Правобережної України з Росією було прогресивним явищем в житті українського народу. Це помітно позначилось і на розвитку Бершаді, яка стала центром одноіменного округу Брацлавського намісництва. В 1797 році за новим поділом Бершадь — повітове місто Подільської губернії, а з 1804 року — містечко Ольгопільського повіту. Вже на початку XIX ст, існували бершадські суконна... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Пристрасті у Джулинці - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники