Fridge magnet wooden gears

Лісниче – мальовниче, але не без проблем

  • Подобається0Не подобається
  • 2 Червня 2012, 00:03

Це село справді вражає своєю чарівністю і працьовитістю людей, хоч проблем у його жителів, як і в сусіднього Вовчка, теж вистачає. Головна причина в цьому – відсутність базового сільгосппідприємства, яким колись був місцевий колгосп, завдяки якому було побудовано всі об’єкти соціально-культурного призначення. Тепер зберегти їх в належному стані, як і всю іншу інфраструктуру села, не так просто через відсутність потрібних фінансів.

Про ці та інші важливі питання життєдіяльності Лісниченської громади говорив у своєму звіті на зборах сільський голова О.Г. Світайло.

В роботі зібрання взяв участь і голова райдержадміністрації, депутат районної ради О.Ф. Снігур та окремі районні керівники.

Ще на початку свого звіту сільський голова попросив ушанувати хвилиною мовчання світлу пам'ять 43 жителів – 38 з Лісничого і 5 з Вовчка, які відійшли у вічність в минулому році. На жаль, народжуваність тут у 4-5 разів менша від смертності. Це, до речі, одна з головних проблем цієї громади. Як і проблема зайнятості половини жителів, а це майже 700 чол.
працездатного населення, робоче місце має лише кожен десятий. Тому й працюють багато на відхідництві в інших містах та регіонах, а також за кордоном.

Сільський голова, як і сільська рада в цілому, прагнули не просто володіти ситуацією, а й впливати на її поліпшення. Однак, навіть попри великі зусилля і особистий приклад лідера громади, таких «поліпшень» небагато.

Визначальним показником роботи тут є те, що вдалось забезпечити функціонування в стабільному режимі всіх об’єктів бюджетної сфери.

На належному рівні проходить навчально-виховний процес в обох школах.

Правда, дітей в них ще недостатньо, що теж є їх немалою проблемою. Нині в Лісничанській школі ведуться масштабні ремонтні роботи, знову виділені немалі бюджетні кошти з району на ремонт спортзалу, а також спонсорські кошти на інші ремонти. Добре функціонує і місцевий дитсадок «Ромашка», в якому планують відкрити ще одну групу. Належну матеріальну базу має і місцевий ФАП, будинок культури, торговельна сфера.

Багато говорилося у звіті й про благоустрій обох сіл – тут ще потрібно долучатися до цих робіт багатьом жителям. Тоді й стихійних сміттєзвалищ буде менше.

Сільський голова подякував місцевим підприємцям В.Я. Гондаруку, Є.М. Бондарчуку, А.О. Беспальку, Р.О. Беспальку, Т.І. Кучерявій, О.С. Громовичу, О.В. Хлищенку, О.В. Білецькому, Л.В. Панасюк, А.М. Луцишину та О.Ф. Марківській за спонсорську допомогу. Однак, як виявилося пізніше, вона була надто незначною.

Прозвучали на зборах і прізвища інших шановних людей громади – це жінки, яким вже присвоєно, або ж незабаром буде присвоєно звання «Мати героїня». Це М.Н. Бондарчук, Н.А. Редько, В.А. Ковальчук, Г.В. Рудик.

Виявляється, зазначив О.Г. Світайло, що Лісниче може виставити не лише команду «по розпиванню спиртних напоїв», але й серйозних хлопців-спортсменів, як от з армреслінгу, серед яких Роман Поліщук, Діма Кокарча, Ярослав Немировський, Саша та Сергій Гаврилюки.

Вдалося сільському голові зберегти і підтримувати вуличне освітлення, яке, на жаль, все ж має свої проблеми, організувати надання ритуальних послуг. На обох кладовищах працюють конкретні люди, які ще й прибирають після базарів ринкову площу.

Серед багатьох питань, які ставили люди із залу, були такі: низькі закупівельні ціни на молоко, відсутність регулярного щоденного автобусного сполучення з райцентром, ремонт доріг та їх освітлення. Правда, чомусь всі їх автори вважають, що це повинні робити керівники з району. А де ж їх конкретна участь в цьому? Про це також говорив у своєму виступі голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур, обіцяючи при цьому підтримку лісничанам по мірі можливостей.

Знову гостро звучали питання, пов’язані з медичною реформою. Роз’яснення давали Л.І. Брикуля та І.Г. Пікула. Однак, як виявилося, Лісничому хоч завтра могли б виділити автомобіль швидкої допомоги і навіть відкрити посаду сімейного лікаря, якби знайшовся бажаючий спеціаліст з вищою освітою працювати тут у селі. Тож і громада, як і сільська влада, також мають думати про це.

Збори громадян ще раз підтвердили високу довіру людей до сільського голови, його авторитет і небайдужість багатьох лісничан до ситуації в обох селах, бажання змінювати її на краще.

Павло БАЙДАЛЮК


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Автопробіг у Бершаді</b><br />6 травня ТСОУ з нагоди 66-ї річниці Великої Перемоги та 20 &ndash; річниці вищеназваної організації проходив...
4 фото   
<b>У концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України</b><br />22 серпня у концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України голова облдержадміністрації Іван...
7 фото   
<b>Є така річка в Бершадському районі</b><br />Для тих, хто ще&nbsp;не знає, нам до Ялти рукою подати. В&nbsp;селі М'якохід тече на перший погляд непримітний...
5 фото   
<b>З Вінниці – по Європі</b><br />Розповівши тобі, шановний читачу, про офіційну презентацію Вінницької області у французькому Страсбурзі та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Войтенко Леонтій Панасович (1890) 1890 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.06.44.

З історії Бершаді
Горіла земля під ногами окупантів. Група К. О. Пустовойтова спалила на залізничній станції до тисячі тонн сіна, заготовленого для коней румунських військ, група В. М. Глущенка вивела з ладу 64 трактори, знищила понад 400 тонн пального, сховала 12 розібраних тракторів, які після приходу частин Червоної Армії полагодили. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Лісниче – мальовниче, але не без проблем - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники