Fridge magnet wooden gears

Сучасна техніка – основа жнив

  • Подобається0Не подобається
  • 9 Липня 2012, 21:29

На знімку (зліва направо): комбайнер Володимир Васильович Громлюк, бригадир тракторної бригади Василь Іванович Цимбал і комбайнер Володимир Васильович Бондарчук стверджують, що з такою сучасною технікою цьогорічні жнива завершать без проблем.

Хоч у птахокомбінаті «Бершадський» до збирання підлягають аж 1600 гектарів ранніх зернових, а зернозбиральних комбайнів тільки чотири, ця обставина, було видно з усього, зовсім не насторожувала ні директора цього господарства по рослинництву С.В. Гука, ні головного інженера А.І. Козійчука, ні бригадира механізаторів В.І. Цимбала.

Абсолютно спокійними, а це можна було сприймати як впевненість у своїх силах, були і комбайнери В.В. Бондарчук, А.А. Каратнюк, І.В. Шевчук, Р.А. Ужвак, В.В. Громлюк, Б.М. Корчак, О.А. Лукашенко і Ю.Г. Загороднюк. А весь секрет, як виявилося, полягав у якісних характеристиках та показниках продуктивності комбайнів – двох «Кейсів» і двох «Нью-Холендів».

Як би здивувалися жниварі, які працювали тут якийсь десяток років тому, якби дізналися, що у птахокомбінаті озимий ячмінь у цьому році почали молотити одного дня приблизно о десятій годині ранку, а одразу ж після обідньої пори 57 гектарів поля вже були звільненими від нього, і техніка повернулася у бригаду. Та ще й молотити було що, хоч урожайність виявилася все-таки нижчою від минулорічної через засуху.

До технічного переоснащення у цьому господарстві з року в рік взагалі особливе ставлення. Наприклад, «Нью-Холенди» на світовому ринку утримують першість вже не один рік, а у птахокомбінат придбали вже другий такий комбайн.

Якщо у цьому механізованому загоні ще донедавна було до чотирьох десятків механізаторів, то тепер їх лише 25, і з них половина зайняті, як тут прийнято казати, на процесі, тобто обслуговують цехи, де вирощуються бройлери.

Хоч обсяги польових робіт не зменшуються, витісняє робочу силу сучасна техніка. Але без роботи вивільнені кадри не залишаються – їх направляють в інші виробничі підрозділи.

Щодо технічного обслуговування згадуваної техніки, то цим займаються спеціалісти, яких викликають з сервісних центрів – вони ж навчають тих, хто на ній працюватиме. Якщо раніше навіть нові "Дони-1500" тривалий час доводилося готувати до жнив, то, придбавши зернозбиральну техніку імпортного виробництва, тут практично позбулися цієї процедури.
– Супер, – мало не в один голос, по-сучасному, відгукувалися про нові комбайни ті, хто на них жнивує. І нехай он як недолюблює дехто це слово, в цьому випадку висловлювання є досить доречним.

Неабияким стимулом до праці є, мабуть, і немала тут заробітна плата комбайнерів.

Кому б не хотілося добре заробити, працюючи на такому комбайні, розповідав В.І. Цимбал, коли за тонну намолоченого зерна платять 3,37 гривні. Один тільки бункер вміщує його 8,7 тонни, а вивантажувати їх, якщо добрий урожай, доводиться дуже часто. А щоб комбайни не простоювали у полі, до наявних КамАЗів, якими відвозили зерно, докупили ще два з нарощеними бортами. От і матимуть економію пального, зменшивши кількість рейсів на тік.

Цікаво, що з ким би не заходила про це мова, всі були єдиної думки: основним ініціатором настільки продуманого переоснащення є не хтось інший, як особисто голова правління цього підприємства, депутат районної ради І.І. Андрушко. Кажуть, не буває такого дня, щоб він не навідався у поле, от і бачить де чого не вистачає і як цьому зарадити. Наприклад, навіть у плані хімізації сільськогосподарського виробництва тут випередили багатьох. Придбавши суперсучасний обприскувач з тридцятиметровою шириною захвату, почали вносити хімічні препарати на площі тисячу гектарів всього за три дні. А враховуючи високий кліренс цього обприскувача, почали здійснювати з його допомогою ще й десикації, що обходиться значно дешевше, якщо робити це авіацією. Причому, умови праці на цій техніці такі, що зовсім не виникає проблем з кадрами, які на ній згодні працювати.

Не можна не згадати в гарячу жнивну пору ще й про таке – якщо в інших господарствах через неякісні пальне, мастила, навіть посеред жнив виходили з ладу двигуни, то тут убезпечують себе від цього, працюючи з надійними відомими партнерами. Вражає на території мехзагону і повсюдний порядок, навіть закрадається підозра, що його тут підтримує спеціальна ланка працюючих. Насправді ж, у підпорядкуванні В.І. Цимбала тільки слюсар, коваль і зварювальник. А порядок підтримується завдяки тому, що за механізаторами закріпили не тільки по декілька одиниць техніки, а й територію, на якій вона зберігається. Впевнені тутешні жниварі у своїх можливостях ще й тому, що надійно працюють в господарстві всі сушильні механізми, вистачає складів.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
11 фото   
<b>Літо</b><br />
11 фото   
<b>Зустріч з Анатолієм МАТВІЄНКОМ</b><br />3 травня в громадській приймальні Бершадського району було проведено прийом громадян з особистих питань народним...
3 фото   
<b>Семінар з сільськими головами за участю польської делегації</b><br />З 9 по 19 липня у Бершадському районі перебуває делегація з Республіки Польща. До її складу входять 14 працівників...
4 фото   
<b>Творчий вечір Наталки Поклад</b><br />відбувся днями у приміщенні Національної спілки письменників України. Цей захід зібрав чимало шанувальників творчості...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серединка
Макогін Іван Семенович (1904) 1904 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 23.07.44.

З історії Бершаді
І знову трудящі бралися до мирної праці. В червні 1920 року в Бершаді був створений районний партійний комітет. Під керівництвом партійної організації налагоджувалося трудове творче життя. Приступили до відбудови цукрового заводу, ремонту школи. Селяни успішно провели осінню посівну кампанію, У вересні 1920 року в житті трудящих Бершаді сталася визначна подія — 120 незаможників... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Сучасна техніка – основа жнив - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники