Станіслав Царюк: «Якщо вичікувати, що з неба впаде манна небесна…»

 • Подобається0Не подобається
 • 29 Липня 2012, 00:30

Так вже прийнято: як тільки у когось кругла дата від дня народження, вітаємо по-особливому. Що вже казати про директора ТОВ «Нива» Станіслава Царюка (на знімку), який відзначатиме у цьому році таких аж дві – днями 65-річчя, а невдовзі ще й 25-річчя головування у рідному селі Сумівці.

Зміни за цей час, згадує Станіслав Павлович, сталися великі – в організації пра ці, технічному переоснащенні, технологіях. Колись жнивували одинадцятьма комбайнами, а всього було зайнято до 70 працюючих.

Сьогодні ж все по-іншому.

– Господарство, – розповідає С.П. Царюк, – зуміли втримати, та ще й Кошаринці витягнули практично з того світу. Жнивуємо трьома «Джон-Дірами», які справляються за колишніх одинадцять. Урожай возимо КамАЗами, і менше стало треба водіїв. Але мова не про те, що вони вивільняються, їх просто вже нема стільки, як було.

Перелаштовуватися за роки роботи і йому, керівникові, приходилося не раз.

Щоб мати прибуток, довелося добряче до всього приглядатися. Закупили чимало нової техніки, вистачає коштів і на заробітну плату, яка не нижча, ніж в інших господарствах, і на податки.

Здавалося б, працювати мало ставати легше, а йому навпаки – важче. Бо з’явилося чимало нових проблем.

С.П. Царюк на ділі довів, що господарювати можна навіть за нинішніх умов. Якщо ж вичікувати, що з неба впаде манна небесна, нічого не буде. Щоправда, визнає, що дотації все-таки не зашкодили б.

Щодо політики приватизації, Станіслав Павлович вважає, що вона певною мірою навіть стимулює виробництво. Але якщо вдається заробити гроші, то потрібно, щоб не тільки власник міг жити з того, а і люди щось мали, і господарство щоб не розвалилося.

Коли питають, де бере кошти на техніку, відповідь чують одну – з поля. Бо ж золотих копалень в Сумівці нема.

Насправді ж, дотримується все життя правила: той, хто копійкою не дорожить, сам ні копійки не вартий. От і заробляє де тільки можна. Наприклад, сою недолюблював до тих пір, поки на неї закупівельні ціни були низькими.

Чимало хто недооцінює ярий ячмінь, а в Сумівці у цьому році посіяли, і, за прогнозами, його урожайність буде вищою, ніж в середньому за попередні роки. Особливий підхід і до підбору попередників під зернові культури – практикує те, що не рекомендують науковці, і воно виправдовує себе.

Не зовсім справедливо було б дорікати Станіславу Павловичу за те, що змінилася ситуація в тваринництві.

Бо хто може дати гарантію, що захворюваність ВРХ, через що довелося позбутися поголів’я, не поширилася з приватного сектора? Та і взагалі те, що діється тепер з ВРХ загалом в Україні, те і в Сумівці. А от свинарством займається.

Коли мова зайшла про те, яким бачить своє рідне село надалі, то пригадав пору, коли існувала тенденція до розширення переробних цехів, підсобних промислів.

Тільки у швейному цеху було десять робочих місць. Нехай тепер навіть довелося б організувати навчання працівників, щоб вони видавали якісну продукцію, а переробників звільнити від податків, у таких селах, як Сумівка, вони все ж повинні бути. Аргументує так: „Чому це до нас їдуть з Данії, щоб організувати виробництво брикетів з соломи? Ми що, гірші?”.

Термін „інвестор” Станіслав Павлович не сприймає вза га лі. На його думку, за мість їх появи потрібно навчати хоч щось робити молодь, сприяючи цьому доступними кредитами.

Щоб заробляючи копійку, вона починала інвестувати сама себе. Легше всього чогось вичікувати, зареєструвавшись у центрі зайнятості. З такою політикою ми дійшли вже до того, що багато чого завозимо з Китаю, хоч могли б мати своє та ще й надійніше і дешевше.

На запитання, чи знову прожив би життя так, як жив, якби можна було почати все з початку, відповів, що у нього були підстави, щоб зневіритися в усьому. Чого тільки варто, що його діда у свій час розкуркулили і він загинув з голоду. Але і батько Станіслава Павловича, і його сини виростали і працювали у сільському господарстві. А тепер вже і син Сергій самостійно очолює господарство в Кошаринцях.

Роки, звичайно, беруть своє. Але С.П. Царюк ще навіть не може уявити себе не при ділі. Тож побажаймо йому у день його 65-ліття, щоб ще довго тримався на своїй посаді і був за приклад іншим.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Без минулого немає майбутнього</b><br />Минулого тижня у читальному залі районної бібліотеки відбулась особлива подія для нашого краю – презентовано книги...
14 фото   
<b>ШУМИЛІВ</b><br />
2 фото   
<b>Юні таланти зі Сходу на Бершадщині</b><br />Інна Маршук – переселенка з міста Ясинуватої Донецької області – стала ученицею Баланівської ЗОШ з другого семестру,...
2 фото   
<b>Посівний календар на 2011 рік</b><br />У календарі вказані тільки найсприятливіші дні для садіння та сівби овочевих культур, але їх можна сіяти і саджати і...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Устя
Гончарук Михайло Маркович (1926) 1926 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.01.45. Похов. Східна Пруссія.

З історії Бершаді
Своєрідне містечко виникло на колишньому пустирі, де на кошти колгоспів у 1967 році збудовано кількаповерхові навчальні корпуси медучилища з сучасними лабораторіями, гуртожитком та їдальнею. Тут навчаються понад 400 майбутніх фельдшерів те акушерок, які працюватимуть у лікарнях, колгоспних пологових будинках, на медпунктах. Майбутні медики заклали новий парк, посадили тисячі кущів та... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Станіслав Царюк: «Якщо вичікувати, що з неба впаде манна небесна…» - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення