Fridge magnet wooden gears

Олександр Кавун: «Урожай залежить, насамперед, від людей, але й від природи також»

  • Подобається0Не подобається
  • 12 Вересня 2012, 09:00

У Серединці доводиться бувати не так вже й часто, однак кожен приїзд сюди, спілкування з чудовими його людьми, особливо зі знаним керівником ТОВ «Прогрес» О.Ф. Кавуном, завжди залишають гарні враження та незабутні моменти розмов на різноманітні теми.

Ось і цього разу по приїзді в село обговорили з Олександром Федоровичем чимало питань життя-буття не лише серединських селян, а й взагалі українського сільгоспвиробника, з проблемами сьогодення яких він обізнаний сповна. Це засвідчили його розрахунки та висновки, які підтверджував і даними з Інтернету та фахових журналів.

Однак вектор нашої розмови все-таки вдалося перевести на справи у серединському сільгосппідприємстві, хоч мій співрозмовник і був досить обережним та стриманим в оцінці нинішніх тут здобутків.

Адже через засуху недобрали третину врожаю, хоч все було зроблено за найновітнішими технологіями вирощування, затрачено на це досить великі кошти.

Разом з тим треба відзначити, що за врожайністю ранніх зернових ТОВ «Прогрес» увійшло в число кращих у районі. Непогано вродив і ріпак.

У день свого приїзду у Серединку став свідком завезення у господарство дорогої угорської жатки з вібраційним столом, яка дозволяє досить якісно і швидко збирати соняшник. Подібних у районі немає, і вона значно краща за приставки. До речі, за пару годин її було розвантажено власним англійським навантажувачем і поставлено на німецький комбайн і він вже того дня, разом з екіпажем цьогорічпридбаного бельгійського комбайна, виїхав на збір соняшнику.

Саме на наявність високо - ефективної імпортної техніки у цьому господарстві звернув увагу, тому й не дивно, що перші жнива, а нині вже й другі – ведуться на європейському рівні.

І хоч перші дні вересня були на календарі, а вже грунт під посів було оброблено, вдалося вчасно і під дощ посіяти озимий ріпак, який вже дав непогані сходи. Особливо сподобалося поле, де дозрів соняшник, який навіть у цих умовах вродив десь у межах 20 цнт з гектара. Його, як і інші культури, тут вже три роки вирощують за малозатратною технологією «Ноутілл», коли посів здійснюється без оранки прямо по попереднику, розповів Олександр Федорович (на знімку). І коли розмову знову завели про вплив погоди, він зазначив, що урожай залежить не лише від неї, але, насамперед, від людей. Саме тому з повагою, шанобливо говорив про працівників господарства, особливо механізаторів, відзначивши насамперед комбайнерів В.П. Притуляка, В.А. Запухляка, О.Г. Бартовщука та інших.

Крім комбайна і жатки, цьогоріч придбали тут і новітні компактор, тюкопрес, культиватор, які в поєднанні з високоефективними тракторами, сівалкою та обприскувачем дозволяють нині проводити весь цикл робіт на європейському рівні власною технікою. Реконструювали і сучасний зерновий склад. Ціна на зерно нині зростає, тож гарна його якість і торішні залишки допоможуть господарству в цей непростий період.

Зробив висновок, що рослинницьку галузь ТОВ «Прогрес» вже нині розвиває за світовими стандартами, і успіхи в цьому очевидні.

На черзі у керівника – спробувати відновити тваринницьку галузь, але вже також за новітньою технологією, хоч для цього треба буде відшукати досить великі кошти.

Павло БАЙДАЛЮК


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
8 фото   
<b>День захисника Вітчизни - свято поколінь</b><br />23 лютого 2011 року о 13 годині актовій залі Бершадської ЗОШ №1 відбулися урочистості з нагоди Дня захисника...
3 фото   
<b>Шевченківські читання</b><br />11 березня 2009 року працівниками Бершадського районного краєзнавчого музею проведено традиційні Шевченківські...
2 фото   
<b>Нарада з питань газифікації району</b><br />Голова районної державної адміністрації Олександр Снігур 28 серпня 2012 року провів чергову робочу нараду щодо...
4 фото   
<b>Автопробіг у Бершаді</b><br />6 травня ТСОУ з нагоди 66-ї річниці Великої Перемоги та 20 &ndash; річниці вищеназваної організації проходив...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Ставки
Годованець Афанасій Прокопович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 22.10.44. Похов. Східна Пруссія.

З історії Бершаді
З невеликої майстерні, де кілька ремісників виготовляли раніше на замовлення селян вози та брички, до сучасного підприємства з потужною енергетичною базою — такий шлях за роки Радянської влади меблевої фабрики. Нині вона дає для квартир трудящих та підприємств громадського харчування меблів на 2 млн. крб. щорічно. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Олександр Кавун: «Урожай залежить, насамперед, від людей, але й від природи також» - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники