Fridge magnet wooden gears

Служба, яка потрібна всім

 • Подобається1Не подобається
 • 12 Вересня 2012, 09:00

Хто може гарантувати, що впродовж життя не опиниться у складній життєвій ситуації, вибратися з якої буває непросто? Враховуючи це, останнім часом введено службу спеціалістів із соціальної роботи (не варто плутати їх із соціальними робітниками територіального центру соціального обслуговування одиноких непрацездатних громадян Бершадського району), які повинні допомагати у таких випадках.

На території району працівників такої служби 16. Хоч у Лісничому цю посаду введено нещодавно, розповідь про роботу її представника О.М. Зарічанської зацікавить читача.

Потрібно відзначити, що впровадження цієї служби – це велика допомога будь-якій із сільських рад, адже вона перебирає на себе велике коло проблем, якими раніше переймалися сільські голови.

Наприклад, сім’ї, які потрапили у складну життєву ситуацію, працівники цієї служби беруть уже під свій супровід.

Вимоги до тих, хто погоджується працювати на цій посаді, високі. Вони мають бути з вищою освітою і досвідом роботи з людьми. О.М. Зарічанська не тільки відповідає цим критеріям, а ще й має переваги: вона – сільська і добре знає проблеми громади, та ще й, працюючи у сільській раді, виконувала в основному соціальну роботу.

Хоч заробітну плату отримуватиме вже в іншому місці, сільський голова О.Г. Світайло виділив для неї робочий кабінет.

Побоювання, чи зумію справитися, зізнається Олена Михайлівна, були. Освоюватися доводиться і до сьогодні, бо фронт роботи досить складний. Наприклад, у якійсь із сімей хтось став алкозалежним, а в іншій – інвалідом, а то і взагалі діти залишилися без батьків.

Тому уряд і створив цю службу, щоб надавати таким допомогу. У цивілізованих країнах світу вона діє вже давно, а останні роки і в наших великих містах. У селах же цю роботу змушені були виконувати сільські голови.

Розпочинала Олена Михайлів на із збору інформації у Лісничому та Вовчку, вивчення сімей. В одному з цих сіл вона працює три дні на тиждень, в іншому – один день, а ще один припадає на оформлення документації. Основне її завдання – підказати, а то й навчити яким чином потрібно діяти в ситуації, в якій опинилася людина. А для цього доводиться ще й співпрацювати зі школою, дільничним інспектором, службою захисту дітей, центром зайнятості тощо. У загальному вся її робота спрямована на підтримку тієї чи іншої сім’ї.

Першочерговим завданням вона поставила перед собою зайнятися сім’ями з неповнолітніми дітьми. Причому ця служба навіть не вдається до термінології «проблемна сім’я», хоч чіткого розмежування між такою і тією, яка опинилася у складній життєвій ситуації, нема. Як станеться горе – смерть чи захворювання – у такій може опинитися кожна.

Батькам однієї, наприклад, у якій четверо дітей і незабаром з’явиться п’ята, а живуть в основному тільки на допомогу на них, не зашкодить навіть підказати, щоб заздалегідь підготували кімнату для поповнення в сім’ї. Адже хатина невелика, та ще й давно потребує ремонту, а матері, перед пологами, з кожним днем робити це стає все важче.

Ще в одній із сімей, у якій п’ятеро дітей, а батька не стало, є потреба допомогти зібрати документи, щоб мати через суд домоглася пенсії на них.

В сім’ї, яка змушена була переїжджати, втратили документи, і тепер мати не може оформитися у центр зайнятості. Тож якимось чином треба вирішити і цю проблему.

Ще в одній із сімей, через втрачені документи, не отримують допомогу на дитину, тож і їй потрібно допомогти. І це тільки декілька прикладів.

А тут ще й проблема в тому, що в селі чомусь вважають: якщо прийшов соціальний працівник, то це взагалі вже мало не кінець світу. Хоч насправді заходити доводиться тільки для того, щоб зібрати інформацію і допомогти.

Олена Михайлівна дякувала за співпрацю О.Г. Світайлу.

Набагато важче, мабуть, доводиться тим з її колег, які не місцеві, та ще й працюють на декілька сіл і сільських рад.

У цілому ж вже перші кроки підтверджують: така служба потрібна селу. Вирішуючи окремі проблеми, нею знімається напруга в роботі районних служб, куди раніше зверталися з таких сімей.

У планах О.М. Зарічанської налагодити зв’язки ще й з місцевими орендарями. Навіть незначна допомога з їхнього боку окремим жителям стала б суттєвою підтримкою.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Семінар з питань ведення галузі тваринництва</b><br />На базі ТОВ &quot;Устя&quot;, що знаходиться в с. Устя Бершадського району 3 лютого ц.р. відбувся семінар з питань...
5 фото   
<b>Хмарівка – в турботах</b><br />Розкинулося це село на лівому березі Південного Бугу. Існують різні легенди походження його назви. За однією з них у...
2 фото   
<b>«Проліски надії» – мистецьке свято освітян</b><br />На Вінниччині щороку з успіхом проходить фестиваль вчительської та учнівської народної творчості. Минулої середи в...
11 фото   
<b>ГОЛДАШІВКА</b><br />Назва села походить від прізвища одного з керівників гайдамацького руху на Поділлі - козака Голдаша, який після...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Маньківка
Коренюк Пилип Іванович (1912) 1912 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 18.11.44. Похов. Східна Пруссія.

З історії Бершаді
Цукровики постійно борються за впровадження на виробництві високої культури виробництва. Поруч з виконанням виробничих планів багато уваги приділяється естетиці виробництва: цехи просторі, світлі, всюди вазони з квітами. На території заводу робітники посадили фруктовий сад, розбили квітники, заасфальтували доріжки. У затінку шумлять струмені невеликого фонтану, поруч - альтанки. В центрі скверу... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Служба, яка потрібна всім - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення