Fridge magnet wooden gears

Освячення храму – свято громади

  • Подобається0Не подобається
  • 18 Грудня 2012, 23:04

Фото автора

Хоч минулого понеділка з ранку не переставав йти дощ, це аж ніяк не стало на заваді жителям М’якоходу, віруючим сусідніх сіл прийти цього дня до церкви.

Адже така подія, як освячення новозбудованого храму, буває один раз на одне, а то і декілька століть, і не всім щастить бути її учасником.

Прийшли люди не тільки працездатного віку, а і похилого, діти. На вулиці поблизу церкви ніде було припаркуватися.

Завітали у М’якохід і голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур та заступник голови районної ради В.С. Бондаренко, священнослужителі району.

Особливого пафосу надавало те, що на церемонію прибули високопреосвященнійший архієпископ Тульчинський і Брацлавський владика Іонафан зі священнослужителями.

Там, де у цьому селі була колись церква, тепер будинок культури. Але і новозведена на новому місці гарно вписується у загальний ансамбль будов.

Жаль лише, що через негоду не можна було її сфотографувати.

Владика, разом зі всіма священнослужителями, церковним хором із райцентру відправили з нагоди освячення храму богослужіння, яке розпочалося з освячення престолу (на знімку). Бажаючі взяти в ньому участь ледве вміщалися у храмі.

Сільський голова В. Д. Соловей згодом розповів, що церкву Димитрія Солунського у цьому селі почали будувати ще у 2004 році. На жаль, коштів, які на це збирали громадою, явно не вистачало.

Тому завершити будівництво вдалося тільки завдяки підтримці місцевого сільгосппідприємства, яке очолює М.І. Бас.

Чималу допомогу робочою силою надавали, звичайно, і самі прихожани.

Цього дня, за представленням Тульчинської єпархії, ієреї Володимир Голуб і Михайло Носик – настоятелі храмів великомученика Димитрія Солунського у М’якоході та Успіння Пресвятої Богородиці у Чернятці Бершадського церковного округу – були відзначені спеціальними грамотами і удостоєні санів протоієреїв. А ієрей Сергій Олівінський – настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці у Дяківці – указом преосвященнійшого Іонафана удостоєний права носити набедреник.

У своїй проповіді владика розповів прихожанам про історію будівництва храмів ери Християнства. Від імені святійшого патріарха, синоду він закликав відродити традиції причастя, яке завжди було у православних церквах. Він також нагадав прихожанам, як їм належить вести себе у церкві. «Церква – це серце села, тож не забувайте поклонитись їй, коли проходитимете мимо», – сказав він.

Звичайно ж, дякував владика Іонафан і тим, хто розпочинав будівництво, і тим, хто потурбувався, щоб якнайшвидше його завершити.

Не можна не відзначити: хоч і довго у М’якоході не було церкви (щоб помолитися, люди добиралися у Чорну Греблю), а традиції, наподив, збереглися. Владика навіть похвалив, наскільки красиво вели себе прихожани під час освячення.

– У храмі, – сказав він, – треба стояти так, як янголи стоять перед Господом, як свічечки, які горять вірою, нагадуючи тим самим, що такою ж палаючою має бути і сама віра. Тож так і ми повинні стояти свічками перед Господом і прислухатися до тих слів, які Він до нас промовляє, дає пораду у своїх заповідях.

Дякував він також і владі, яка сприяла спорудженню цього православного храму.

О.Ф. Снігур відзначив, що цей день є історичним не тільки у М’якоході, а і для Бершадщини взагалі. Він теж подякував тим, хто докладав зусиль, щоб відбулося таке свято. Подякував голова райдерж - адміністрації і владиці за те, що знову відвідав наш район. Бо це є добрим знаком. Останні роки ми не руйнуємо, а навпаки – будуємо, щоб це залишилося ще й для майбутніх поколінь.

Перед прихожанами також виступив заступник голови районної ради В. С. Бондаренко – обидва представники з району подарували церкві ікону.

Владика ще раз подякував усім, зокрема і представникам влади, побажавши при цьому, щоб жили багато років, але прожили життя так, щоб Господь бачив у їхніх діях тільки гарні справи.

Основними ж нашими цінностями, за його словами, повинні бути Бог, Церква і Батьківщина, тоді все і у всіх буде гаразд.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
6 фото   
<b>СТАВКИ</b><br />Виникло, ймовірно ще в Х/ІІ столітті. Назва походить від великої кількості підгрунтових вод, які весною стають ставками.
2 фото   
<b>До Дня працівників торгівлі: «Покупці нам довіряють...»</b><br />Дефіциту в торговельних закладах у Бершаді, звичайно, немає. За останні роки побудувалося і відкрилося чимало...
6 фото   
<b>Оновлено медичні заклади</b><br />Минулого тижня одразу у трьох селах району відбулися пам’ятні події, пов’язані із введенням у дію оновлених медичних...
2 фото   
<b>Олексієві Степовому дали 10 років за карикатуру на Сталіна</b><br />&rdquo;Ви якою мовою говорітє? &mdash; 81-річний Олексій Степовий стоїть на східцях Будинку культури в селі Джулинка...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Флорино
Дмитрик Максим Йосипович (1895) 1895 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.12.41.

З історії Бершаді
Незважаючи на труднощі першої мирної сівби, колгоспники докладали всіх зусиль, щоб виростити добрий урожай, потрібний фронту. Поля доводилося обробляти переважно лопатами, сіяти вручну, використовувати як тяглову силу корів. Але і за таких умов ланкова колгоспу ім. Воропшлова З. С. Дабіжа збирала високі врожаї кукурудзи — майже 50 цнт., цукрових буряків — до 300 цнт. з га. Партійна... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Освячення храму – свято громади - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники