Fridge magnet wooden gears

«Працювати з людьми мені подобається», – стверджує секретар Баланівської сільської ради Людмила УСТЯК

  • Подобається0Не подобається
  • 13 Січня 2013, 21:57

У житті кожної людини відбуваються події, які стають для неї поворотними, знаковими. Людмила Володимирівна, яка народилася і виросла в Баланівці, у свій час закінчила Бершадське медучилище і працювала медсестрою, лаборанткою в школі в рідному селі. Згодом навчалася на природничому факультеті Вінницького державного педагогічного університету і десять років учителювала – викладала хімію.

Але, мабуть, долі було завгодно, щоб Л.В. Устяк ще раз круто змінила свою трудову біографію. Людмила Володимирівна – людина небайдужа, активна. Вона, за її ж словами, не може стояти осторонь подій. Односельці добре знають і поважають її, тож вже друге скликання обирають депутатом сільської ради.

Нинішня ж посада Людмили Володимирівни дуже відповідальна. Баланівка – велике село, в ньому понад 1300 дворів, мешкають 3247 людей. На території громади діють підрозділ ПрАТ «Зернопродукт МХП», рибгосп, п’ять фермерських господарств, кілька десятків одноосібників, більше двадцяти приватних підприємців. А ще ж є заклади соціально-культурної сфери.

Тож поле діяльності надзвичайно широке.
– Сьогодні секретар сільської ради повинен бути юристом і психологом одночасно, грамотним, вміти вислухати людину, дати їй слушну пораду, – переконана Л. В. Устяк. – Мені допомагає те, що маю досвід педагогічної роботи. Працювати з людьми мені подобається, адже кожного дня щось нове.

Навіть трохи поспілкувавшись з Людмилою Володимирівною, відчуваєш: вона дійсно креативна, ініціативна, фонтанує ідеями. Їх Л. В. Устяк прагне направити в практичне русло, тож активно долучається до написання проектів. Три роки тому за її участю було розроблено проект з будівництва спортивного майданчика в селі, який подали на Всеукраїнський конкурс. На жаль, тоді не вийшло довести справу до логічного завершення, але, переконана Людмила Володимирівна, проект не пропаде, і з часом до цього ще повернуться.

Натомість в обласному конкурсі переміг їхній проект по відкриттю в селі пожежного депо. Тепер у сільській пожежній охороні працюють три фахівці, є дві машини, необхідне обладнання. До речі, баланівські пожежники в 2012 році зайняли друге місце в обласних змаганнях. Відповідні заходи проводяться і в школі, де незабаром почне діяти гурток юних пожежників.

– Усе це ми запозичили в ґміни Моравіца Свентокшиського воєводства, з якою Баланівська територіальна громада співпрацює вже дев’ять років, – розповідає Л. В. Устяк. – Між іншим, в 2011-му поляки протягом тижня проводили навчання з членами нашої сільської добровільної пожежної дружини (30 осіб), привезли пожежне обладнання.

До речі, чотири роки тому Людмила Володимирівна брала участь у навчальному семінарі на тему: «Сучасне управління одиницею місцевого самоврядування на прикладі ґміни», організованому Свентокшиським центром фонду розвитку місцевої демократії.

Продовжуючи співпрацю з поляками, Баланівська сільська рада нещодавно надала згоду на участь ще в одному спільному проекті, напрям якого – громадська безпека.

Баланівка – село, яке має велику протяжність, тож питання благоустрою для територіальної громади дуже актуальне. Дещо вдалося зробити. Зокрема, організовано вивіз сміття від дворів щосуботи, для чого найняли трактор. У селі обладнано три автобусні зупинки, вуличне освітлення облаштовано, за словами Л. В. Устяк, відсотків на 80. До речі, в минулому вже році за сприяння «Зернопро - дукту» його відновили по вулиці Шевченка.

У місцевому дитсадку в трьох групах виховуються 80 малят, гостро назріла потреба відкривати четверту, треба ремонтувати приміщення.

Словом, в селі чимало проблемних питань, для вирішення яких потрібні кошти.

Саме тому в Баланівці активно напрацьовували стратегію розвитку територіальної громади на період до 2020 року. На зібранні односельчан раніше побував і голова обласної ради С.П. Татусяк, який розповів землякам про ініціативу обласної влади. У Баланівці на засіданні виконавчого комітету було обговорено стратегічні напрями розвитку територіальної громади, створено консультативну раду громадськості, яка плідно працює. Вивчалася громадська думка, проводилася просвітницька робота. Так, в загальноосвітній школі було проведено засідання «круглого столу», на якому обговорено питання формування стратегії розвитку. Студентська група у складі Вадима Бомбика і Лілії Корінної працювала з молоддю, колективами сільських установ. Разом акумулювали ідеї і на початку грудня на сесії сільської ради затвердили стратегію розвитку територіальної громади.

Як виявилося, Людмила Володимирівна бере активну участь не лише в громадському житті, а й у художній самодіяльності. Вона учасниця танцювального ансамблю «Чар-зілля» сільського будинку культури. Керівник цього чудового колективу, який створено п’ять років тому, Світлана Бендус. До речі, торік цей ансамбль виступав на святі обжинків у польських побратимів.

У селі – як на долоні, все про всіх знають. Батько Л.В. Устяк Володимир Федорович працював механізатором, мати Віра Василівна – на фермі, цегельному заводі, ланковою.

Вони виховали трьох славних дочок, Людмила – середня. У кожної з них вже свої сім’ї. У Людмили Володимирівни чоловік Анатолій працює приватним підприємцем, старша донька Леся навчається в технічному університеті, вийшла заміж, молодша Вікторія – одинадцятикласниця.

На завершення запитав Л.В. Устяк, як вона сама оцінює свою роботу?

– Справжню оцінку дадуть люди, – була її відповідь. – Нині більше громадян приходять у сільську раду, і це свідчить про те, що люди довіряють владі, сподіваються, що вона спроможна вирішити проблемні питання.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Головна проблема Ставків – безробіття</b><br />Голова райдержадміністрації Олександр Снігур з керівниками районних служб та організацій відвідав Ставчанську...
4 фото   
<b>У концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України</b><br />22 серпня у концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України голова облдержадміністрації Іван...
4 фото   
<b>Маєток Ліпковських</b><br />Багатьох жителів цього та навколишніх сіл завжди хвилювала й інтригувала дана тема &ndash; своєю величністю,...
2 фото   
<b>Небо було його стихією і життям</b><br />Неділя… Трійця… Світлий, сонячний день… Віддзвонили дзвони... Тиша… Щебет пташок, мир та спокій у природі, легко та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Голдашівка
Коломієць Іван Соловейович (1920) 1920 р., українець, селянин. Мобілізований 1941 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
Соціалістична перебудова сільського господарства тривала. Крім раніше створених кооперативних об'єднань селян, у березні 1928 року виникає ТСОЗ «Геть злидні». З метою зміцнення невеликих господарств, кращого використання знарядь виробництва в районі створили чотири кущові об'єднання колективів, з машинно-хінними станціями у кожному. В самій Бершаді колективи об'єдналися в кущ у складі трьох... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

«Працювати з людьми мені подобається», – стверджує секретар Баланівської сільської ради Людмила УСТЯК - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники