Ще крок назустріч людям

 • Подобається0Не подобається
 • 2 Квітня 2013, 22:03

На знімку (зліва направо): депутат обласної ради, директор ТОВ «Лан» Сергій Павлович Савченко, головний лікар Бершадської станції швидкої медичної допомоги Михайло Станіславович Заболотний і голова райдержадміністрації Михайло Григорович Бурлака перерізають символічну стрічку на відкритті пункту тимчасового базування швидкої медичної допомоги у Маньківці. Фото Галини ІВАНЧЕНКО

Минулої п’ятниці на територію Маньківської амбулаторії загальної практики – сімейної медицини, на відкриття пункту тимчасового базування швидкої медичної допомоги, завітали не тільки голова райдержадміністрації М.Г. Бурлака та його перший заступник В.М. Оркуш, начальник управління охорони здоров’я РДА Д.Н. Яремчук, головний лікар комунальної установи «Бершадський районний центр первинної медикосанітарної допомоги» Л.І. Брикуля, головний лікар Бершадської станції швидкої допомоги М.С. Заболотний і навіть заввідділом освіти Л.І. Дзюбенко, а й чимало жителів села та депутат обласної ради С.П. Савченко і сільський голова Г.І. Вербецький. За давнім звичаєм гостей з району зустріли хлібомсіллю.

Голова РДА М.Г. Бурлака, якому надали слово, відзначив: нинішня подія є ще одним кроком назустріч людям у наданні їм медичної допомоги після того, як Маньківська лікарня потрапила під реформування. Надалі, обіцяв він, теж буде мобілізовано всі сили і ресурси на службу їм.

До системи охорони здоров’я, за його словами, є ще багато питань, і не всі вдається вирішити одразу. Тож нехай хоч відкриття цього тимчасового пункту базування швидкої медичної допомоги, а він вже третій на території району, буде користь населенню.

Та жителі Маньківки, яких зібралося чимало, незважаючи навіть на негоду, не приховували невдоволення закриттям стаціонарного відділення у їхньому селі. Те, що вони багато втрачають, у порівнянні з тим, що мали до цього, визнав і С.П. Савченко.

Водночас погодився він і з тим, що з відкриттям даного пункту швидкої допомоги, вона все ж стане доступнішою, і що це певний вихід із ситуації.

Позицію громади, з болем у душах, озвучили інвалід війни Т.Я. Плаксій, пенсіонерка Г.І. Яценко. Вони доводили, що набагато простіше їм було потрапити на стаціонарне лікування у Маньківську лікарню, ніж тепер доведеть - ся їхати для цього в Бершадь.

Навіть у післявоєнні роки у Красносільській лікарні було 20 ліжкомісць, а тепер, коли все було готове, стаціонар закрили, ніби жити ми стали бідніше, ніж тоді.

Звичайно ж, ніщо і ніколи не приживалося одразу. На цьому наголошувала Л.І. Брикуля, яка розповіла, що бригада швидкої допомоги обслуговуватиме ще і навколишні села, ознайомила з графіком її роботи. Розповіла також, що стаціонарне відділення у багатьох випадках, як практикується в світі, замінить стаціонарне лікування вдома – у такому випадку медсестри зобов’язані будуть ходити до хворого додому.

Далі було перерізано символічну стрічку на другому поверсі лікарні, де знайшов прописку пункт тимчасового базування швидкої медичної допомоги, і медикам залишається тепер тільки на ділі довести населенню, наскільки правильним є підхід до вирішення проблем.

Побували цього дня гості з району і в школах, на ФАПах, у закладах соцкультпобуту не тільки у Маньківці, а і в Шумилові, Красносілці. Через безгрошів’я чимало проблем не вдається одразу ж вирішити і тут. Але у порівнянні з деякими селами району чи не найбільше вразило те, що найелементарніші із проблем, як от по благоустрою, тут в основному вирішуються.

А директори шкіл тепер вже спілкувалися не тільки з позиції вихователів підростаючого покоління, а й як економісти і навіть інженерні працівники – на кожному кроці ними наводилися конкретні приклади, на чому і скільки їм вже вдалося зекономити, щоб тільки здешевити витрати на утримання навчальних закладів і тим самим вберегти їх від так званої оптимізації, і які ще резерви вбачають у цьому напрямку. Не можна було не помітити, наскільки суттєвою їм є допомога місцевого ТОВ «Лан».

Вирішенню деяких проблем С.П. Савченко обіцяв посприяти тут же. М.Г. Бурлака, в свою чергу, на виконання окремих визначив конкретні терміни.

Якби у нас все отак рахувалося і раніше, якби ощадливіше ставилися всі до витрат, цілком ймовірно, що не було б ніякої потреби у проведенні реформ, які здійснюються нині, в тому числі й у медицині. Адже дуже багато залежить від того, наскільки вправними є конкретні господарі на тих чи інших об’єктах.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>«Звучать Шевченкові слова»</b><br />Під такою назвою з нагоди святкування Шевченківських днів в Україні в читальній залі Бершадської ра йон ної...
4 фото   
<b>Пожежники з Моравіци відвідали Баланівку</b><br />На свято Івана Купала в Баланівку приїхали польські друзі з гміни Моравіца Свєнтокшиського воєводства. Вони привезли,...
3 фото   
<b>Природа</b><br />
4 фото   
<b>1 червня - Міжнародний день захисту дітей</b><br />У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре і радісне свято - День захисту дітей....
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Устя
Голубенко Василь Танасович (1911) 1911 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.06.44. Похов. м. Ясси, Румунія.

З історії Бершаді
Своєрідне містечко виникло на колишньому пустирі, де на кошти колгоспів у 1967 році збудовано кількаповерхові навчальні корпуси медучилища з сучасними лабораторіями, гуртожитком та їдальнею. Тут навчаються понад 400 майбутніх фельдшерів те акушерок, які працюватимуть у лікарнях, колгоспних пологових будинках, на медпунктах. Майбутні медики заклали новий парк, посадили тисячі кущів та... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Ще крок назустріч людям - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення