Fridge magnet wooden gears

Є майбутнє у молочної галузі

 • Подобається0Не подобається
 • 23 Червня 2013, 11:59

Про нараду, яка відбулася нещодавно в осіївському господарстві, вже повідомлялося у нашій газеті. Її учасники ознайомилися з організацією ведення тваринництва, зокрема виробництва молока.

Оскільки ця галузь розпочинається з кормів, головний зоотехнік ТОВ «Осіївське» В.І. Білодід запропонував, найперше, відвідати склад кормів, які тут виробляють самі з метою здешевлення тваринницької продукції.

У свій час, коли переходили на однотипну годівлю корів, самі не вірили, що поголів’я може обходитися без зеленої маси. Та завдяки збалансованим раціонам, із врахуванням мікро- та макроелементів, вони, на подив, на зелену масу навіть не реагують, не звертають увагу.

А поголів'я ВРХ в Осіївці чимале – 650 голів, з яких 290 – корови. Завдяки такому підходу до організації їх годівлі надоїли за п'ять місяців 608 тонн молока, що на 224 тонни більше, як торік. Середній надій його від корови за цей період становив 2200 кілограмів і теж збільшився на 685 кілограмів. Коли готувався матеріал, середньодобові надої перевищували 16 кілограмів.

На фермі є корови, від яких доїли по 38 кілограмів молока.

Система утримання худоби безприв'язна. Всього працюючих у тваринництві – 25, доїння корів здійснюється доїльним устаткуванням «Вест - фале» двома операторами машинного доїння. Та чи не найголовнішим в осіївській ситуації є те, що з входом у господарство компанії «КернелТрейдер» ця галузь, та і товариство взагалі, не втратили силу. Хоч про молочну галузь тепер можна почути будь-що, позиція компанії – вийти на максимальну продуктивність дійного стада. Щодо Осіївки, то господарство вже сьогодні є флагманом у цій справі.

Щодо перспективи надалі, вже відпрацьовано проект на розміщення шестисот голів ВРХ ще й у Малій Киріївці.

Причому, в Осіївці не просто нарощують поголів'я, а понад усе дбають, щоб було воно високопродуктивним, для чого співпрацюють навіть із США.

Керівник відділу тваринництва компанії «Кернел-Трейдер» М.О. Травецький відзначив, що сама ситуація вже потребує докорінних змін у веденні тваринництва.

До того ж, тут ставку роблять ще і на якість молока. Зважаючи на це, вже сьогодні з Осіївкою мають бажання співпрацювати чимало його переробників. Дійшло до того, що вже навіть не вони, а виробники молока диктують ціну на нього і поки що їм це вдається.

Немаловажно, що ця компанія направляє свою роботу і на створення відповідних умов праці на фермах, на розвиток сіл. М.О. Травецький відзначив, що заробляти повинна не тільки компанія, а намагаються сприяти в цьому всім працюючим. За його словами, ні в якому разі не можна забувати, що людина є рушієм прогресу, і ми повинні чітко усвідомлювати: якщо не буде села, не буде й України.

А щодо майбутнього молочної галузі взагалі, то він переконаний, що воно є. І ми маємо всі можливості для того, щоб її розвивати. Причому, люди повинні отримувати від роботи задоволення. Наприклад, ми знаємо, чого ми їдемо за кордон – щоб заробити.

Тож навіщо їхати, якщо це можливо і в Україні, створивши відповідні умови.

Директор осіївського господарства В.І. Барчук розповів, що вже тепер оператори машинного доїння заробляють по 4,7-4,8 тис. грн. у місяць. Щодо механізаторів, то відколи господарства компанії почали працювати за схемою, при виконанні норм виробітку і економії при цьому матеріалів, з урахуванням якості роботи, додається до 80 відсотків до прямої оплати праці, заробітки почали зростати і в них.

Підбиваючи підсумки роботи, голова райдержадміністрації М. Г. Бурлака зробив наголос, що у нас на сьогодні дійсно є багато резервів у тваринництві. І всім учасникам наради це відомо. Тож треба тільки гордитися, що у нашому районі є такі господарства, як осіївське, устянське, де є чому повчитися. А щоб ставало таких більше, потрібно міняти підходи до організації виробництва, як це вже робиться. Потрібно розглядати перспективу, вибудовувати стратегію розвитку агропромислового комплексу взагалі.

Ситуація сьогодні змушує діяти так, щоб кожний квадратний метр землі чи корівника давав найбільшу віддачу. А щоб було саме так, робота спеціалістів повинна бути не стільки у кабінетах, як на людях, у виробничих підрозділах.

У тому, що саме такий підхід дає добрі результати, учасники наради мали нагоду переконатися кожний особисто.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Виїзний прийом до Лісничого</b><br />13 квітня 2011 року робоча група спеціалістів райдержадміністрації, очолювана першим заступником голови...
3 фото   
<b>Символ єдності держави</b><br />На Бершадщині урочисто відзначили День Соборності України. З нагоди 96-ої річниці проголошення Акту Злуки Української...
21 фото   
<b>Ожеледь. Зима прийшла з сюрпризом</b><br />
5 фото   
<b>1 вересня - День Знань</b><br />Сьогодні його урочисто відзначають в усіх куточках нашої України; з веселою піснею першого дзвоника, морем яскравих...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лісниче
Манцерківський Опанас Капітонович (1907) 1907 р., українець, робітник. Мобілізований в 1941 р. Ст. сержант. Загинув 1943 р.

З історії Бершаді
Своєрідне містечко виникло на колишньому пустирі, де на кошти колгоспів у 1967 році збудовано кількаповерхові навчальні корпуси медучилища з сучасними лабораторіями, гуртожитком та їдальнею. Тут навчаються понад 400 майбутніх фельдшерів те акушерок, які працюватимуть у лікарнях, колгоспних пологових будинках, на медпунктах. Майбутні медики заклали новий парк, посадили тисячі кущів та... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Є майбутнє у молочної галузі - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення