Fridge magnet wooden gears

Довір'я людей окрилює

  • Подобається-1Не подобається
  • 4 Вересня 2013, 14:19

У березні 2006 року М’якохідським сільським головою було обрано Володимира Дмитровича Соловея. Відтоді багато чого на краще змінилося в територіальній громаді, в якій нині мешкають майже 1300 громадян. За цей період вдалося завершити газифікацію населеного пункту, поліпшити матеріально-технічну базу закладів соціальної сфери, благоустрій села, втілити в життя чимало інших задумів.

Взяти, для прикладу, облаштування вуличного освітлення. У М’якоході це питання вирішено практично повністю, за винятком одного невеличкого мікрорайону – і це завдання на перспективу.

– Першим кроком у цьому напрямку, – розповідає Володимир Соловей, – було створення місцевої громадської організації «Удичанка», яку очолила завідуюча дошкільно-навчальним закладом «Сонечко» Людмила Забіяка, людина активна й енергійна. Поставили за мету – залучити громаду до участі в різних проектах та конкурсах розвитку територіальних громад. Перший наш проект – капітальний ремонт мережі вуличного освітлення з використанням енергозберігаючих технологій – було реалізовано в рамках Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» за підтримки Євросоюзу.

Завдяки участі громади в другому проекті за міжнародної підтримки торік було проведено капітальний ремонт ДНЗ «Сонечко» із застосуванням енергозберігаючих заходів – замінено вікна на металопластикові, облаштовано систему електроопалення, ігровий майданчик. У дитсадку в двох групах виховуються три десятки дітей, яких підвозять власним транспортом. Два роки тому тут введено посаду вихователя фізкультури.

Щороку вкладали бюджетні і спонсорські кошти, залучали громаду для ремонту сільського будинку культури. Найперше відремонтували глядацьку залу. Торік, за словами Володимира Дмитровича, зробили вибірковий ремонт, а саме бібліотеки і частини приміщень, де діти займаються в гуртках і проводяться дискотеки, кабінету директора будинку культури. Ці приміщення забезпечені електроопаленням.

– На кінець минулого року в сільському бюджеті був перехідний залишок коштів, – продовжує розповідь Володимир Соловей, – тож рішенням сесії виділили 24 тисячі гривень на освіту з цільовим призначенням – на ремонт вхідних сходів, огородження території школи, пофарбування спортивного залу. Ще 10 тисяч гривень було виділено для амбулаторії – на встановлення вхідних дверей, придбання лікарських і перев’язочних засобів, для покращення побутових умов. Вважаю, що ми маємо спільно долучатися до вирішення проблем територіальної громади.

Хоча в М’якоході власного комунального підприємства немає, однак тут благоустрою, озелененню, санітарній очистці населеного пункту приділяється значна увага. Ми вже згадували про облаштування вуличного освітлення. Варто сказати й про те, що в селі встановили 35 металевих урн біля всіх закладів, на стадіоні, в інших громадських місцях. Вивозити сміття допомагають приватні підприємці. СТОВ «Удич» долучається до облаштування сміттєзвалища. Завдяки співпраці з районним центром зайнятості належний порядок підтримується й на трьох кладовищах. Взагалі, сільська рада плідно співпрацює не лише з місцевими сільськогосподарськими підприємствами, з якими укладено соціальні угоди, а й з іншими установами та організаціями.

У м’якохідській територіальній громаді активно популяризуються фізична культура і спорт. Тут добротна спортивна база, зокрема стадіон – один із кращих сільських в районі. Діє філіал ДЮСШ із футболу (тренер Олександр Загоруйко). Вихованці забезпечені формою, інвентарем.

У зимовий період до послуг дітей і дорослих спортзал. Інструктором із фізкультури і спорту на громадських засадах працює вчитель фізичного виховання Олександр Медвідь. У територіальній громаді, за традицією, щороку проводяться місцеві турніри – з футболу (дитячий) і двічі на рік – з волейболу серед дорослих. Спортсмени, жителі села – постійні учасники й переможці ра йонних та інших змагань. У 2011 році територіальна громада посіла перше місце в ра йонному огляді-конкурсі на кращу організацію спортивно-масової роботи, а торік зайняла в ньому третє місце.

І таких конкретних добрих справ у громаді чимало. Володимир Дмитрович, який понад 25 років життя присвятив медицині, сільським головою працює друге скликання. Запитую: чи легко бути лідером на селі?

– Диплома сільського голови не видає ніхто, – каже він. – Потрібно працювати для людей, територіальної громади, бачити їхні проблеми і допомагати вирішувати їх.
Володимир Соловей – надзвичайно скромна, але авторитетна й шанована людина.

Оцінку діяльності Володимира Дмитровича дають люди, висловлюючи йому довіру, яка надихає на нові звершення.

Два роки тому його портрет було занесено на районну Дошку пошани. Нещодавно ж стало відомо, що М’якохідський сільський голова Володимир Соловей переміг в обласному конкурсі «Людина року» в номінації «Посадова особа місцевого самоврядування». Щиро вітаємо Володимира Дмитровича з цим почесним званням і бажаємо йому нових успіхів на благо територіальної громади, поліпшення добробуту людей.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Футбол</b><br />Футбольна команда району завершила участь в футбольних іграх першості області сезону 2011-2012 років. Завдяки тому,...
8 фото   
<b>Свято Трійці в Березівці</b><br />Свято Трійці, яке цьогоріч відзначалося 12 червня, - одне із найбільших християнських свят. Його ще називають...
3 фото   
<b>140 років з Дня Народження української поетеси Лесі Українки</b><br />25 лютого 2011 року виповнюється 140 років з дня народження української поетеси Лесі Українки. Леся Українка...
3 фото   
<b>«Голубий вогник» – в оселі ставчан</b><br />Жителі Ставків довго чекали цього дня, і ось нарешті він настав. Минулої суботи в селі було велике свято &ndash;...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / М'якохід
Бурлака Сергій Васильович (1908) 1908 р., селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.02.45.

З історії Бершаді
Широкий розмах руху підпільників та партизанів у Бершадському районі змушений був визнати префект Балтського повіту. Він зазначав у листопаді 1943 року, що тут збільшилась кількість загонів, учасники яких захоплюють зброю у жандармів та військових; зникають з фашистських обозів разом з підводами місцеві провідники. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Довір'я людей окрилює - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники