З поглядом у перспективу

 • Подобається0Не подобається
 • 9 Жовтня 2013, 10:31

На знімку (зліва направо): заступник голови райдержадміністрації Ніна Грицик, голова районної ради Микола Грабчак та сільський голова Володимир Соловей розглядають звернення жителя села Миколи Бовсунівського.

Село М’якохід розкинулося по обох берегах Удича – притоки Південного Бугу. Розташоване воно на межі з Теплицьким районом. Виникло в другій половині XVI століття й має цікаву історію. Нині в ньому мешкають 1170 громадян.

Сільськогосподарським виробництвом тут займаються СТОВ «Удич», приватне підприємство «Валентина» та декілька фермерських господарств. На території сільської ради функціонують загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, дитячий садок, амбулаторія загальної практики – сімейної медицини, будинок культури та сільський клуб, дві бібліотеки, відділення поштового зв’язку.

Протягом останніх років у територіальній громаді здійснено чимало успішних кроків, які символізують перспективу. Так, населений пункт газифіковано, спільними зусиллями та завдяки участі у конкурсах проектів розвитку територіальних громад тут поліпшили матеріальнотехнічну базу закладів соціально-культурної інфраструктури, благоустрій, капітально відремонтували мережу вуличного освітлення з використанням енергозберігаючих заходів, втілили в життя й інші плани. Але є ще й чимало проблемних питань. З метою їх вивчення та спільного напрацювання шляхів вирішення у М’якоході минулої середи побували голова районної ради Микола Грабчак та заступник голови райдержадміністрації Ніна Грицик.
Представники з району насамперед провели виїзний прийом громадян – правда, було лише одне звернення Миколи Бовсунівського з приводу земельного питання, яке прийнято до розгляду.

Сільський голова Володимир Соловей поінформував про стан справ у громаді, підготовку закладів соціальної сфери до опалювального сезону.

До речі, дитячий садочок обігрівається ще з 20 вересня. Покращилося й відвідування ДНЗ – нині тут у двох різновікових групах виховуються 25 дітей.

Орган місцевого самоврядування уклав соціальні угоди з суб’єктами господарювання, до того ж, у сільській раді є перехідний залишок коштів з минулого року. Перевиконується дохідна частина місцевого бюджету і нинішнього року. Рішенням сесії із сільського бюджету було надано субвенції на розвиток освіти та охорони здоров’я в територіальній громаді.
Керівники з району побували в амбулаторії загальної практики – сімейної медицини. Її завідувач Петро Багрій розповів про проведення ремонтних робіт у двох кабінетах, заміну вхідних дверей і вікон.

Внутрішню вбиральню облаштовано, не виникає проблем і з опаленням. Амбулаторія має автомобіль швидкої допомоги. У перспективі необхідно буде провести зовнішній косметичний ремонт, осучаснити приміщення.

Гарне враження справляє і сільський будинок культури, де директором Микола Бовсунівський. Тут кілька приміщень орендують підприємці під магазин, ветеринарну аптеку і перукарню. Для гурткової роботи створено належні умови. Популярний в односельчан, і не тільки, народний аматорський фольклорний колектив «Подружки».

Книжковий фонд бібліотеки, яку відвідують 380 громадян, нараховує понад 11 тисяч примірників. Одне із приміщень, за словами завідуючої бібліотекою Лариси Гуць і сільського голови, наступного року облаштовуватимуть під музей.

У робочому порядку вирішуються проблемні питання й у М’якохідській ЗОШ І-ІІ ступенів, де нині навчаються майже 90 учнів. Сільська рада, як вже було сказано, теж активно долучається до створення тут належних умов для навчання і виховання дітей, зміцнення матеріально-технічної бази закладу.

Багато зроблено в територіальній громаді й по благоустрою, про що теж вже розповідалося. Поки що не вистачає достатньо коштів для ремонту комунальних доріг, але це в планах місцевої влади. Представники з району побували на паспортизованому сміттєзвалищі, разом із сільським головою визначили обсяги робіт, які необхідно виконати найближчим часом.
Підбиваючи підсумки, представники з району відзначили: усі заклади соціальної сфери у селі функціонують нормально, територіальна громада працює над вирішенням проблемних питань. Тут спільними зусиллями створюються необхідні умови для покращення життя людей.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Тирлівка, Кавкули – і про них не забули</b><br />Черговий «День районної ради» її голова М.Г. Бурлака провів у Тирлівській територіальній громаді разом з депутатами...
19 фото   
<b>ТЕРНІВКА</b><br />Існує з кінця Х/І століття. У ХІХ столітті була містечком, більшість населення якого складали євреї. У 20-х роках...
5 фото   
<b>«Тобі, кохана, всі квіти землі!»</b><br />У районному будинку культури 5 березня 2011 року відбулися урочисті заходи та святковий концерт «Тобі, кохана, всі...
7 фото   
<b>Керівник області Валерій Коровій відвідав найпотужніший агропромисловий комплекс Вінничинни</b><br />2 квітня на запрошення Соціального центру МХП очільник Вінницької області Валерій Коровій відвідав підприємства...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Мельничук Василь Кирилович (1920) 1920 р., українець, селянин. Страчений ворогами 11.1943 р. як заложник.

З історії Бершаді
Прикрасилась новими спорудами центральна площа, де височить будинок райкому КП України та районної Ради депутатів трудящих. Окрасою площі є чудовий пам'ятник вождеві трудящих В. І. Леніну. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

З поглядом у перспективу - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення