Fridge magnet wooden gears

З поглядом у перспективу

  • Подобається0Не подобається
  • 9 Жовтня 2013, 10:31

На знімку (зліва направо): заступник голови райдержадміністрації Ніна Грицик, голова районної ради Микола Грабчак та сільський голова Володимир Соловей розглядають звернення жителя села Миколи Бовсунівського.

Село М’якохід розкинулося по обох берегах Удича – притоки Південного Бугу. Розташоване воно на межі з Теплицьким районом. Виникло в другій половині XVI століття й має цікаву історію. Нині в ньому мешкають 1170 громадян.

Сільськогосподарським виробництвом тут займаються СТОВ «Удич», приватне підприємство «Валентина» та декілька фермерських господарств. На території сільської ради функціонують загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, дитячий садок, амбулаторія загальної практики – сімейної медицини, будинок культури та сільський клуб, дві бібліотеки, відділення поштового зв’язку.

Протягом останніх років у територіальній громаді здійснено чимало успішних кроків, які символізують перспективу. Так, населений пункт газифіковано, спільними зусиллями та завдяки участі у конкурсах проектів розвитку територіальних громад тут поліпшили матеріальнотехнічну базу закладів соціально-культурної інфраструктури, благоустрій, капітально відремонтували мережу вуличного освітлення з використанням енергозберігаючих заходів, втілили в життя й інші плани. Але є ще й чимало проблемних питань. З метою їх вивчення та спільного напрацювання шляхів вирішення у М’якоході минулої середи побували голова районної ради Микола Грабчак та заступник голови райдержадміністрації Ніна Грицик.
Представники з району насамперед провели виїзний прийом громадян – правда, було лише одне звернення Миколи Бовсунівського з приводу земельного питання, яке прийнято до розгляду.

Сільський голова Володимир Соловей поінформував про стан справ у громаді, підготовку закладів соціальної сфери до опалювального сезону.

До речі, дитячий садочок обігрівається ще з 20 вересня. Покращилося й відвідування ДНЗ – нині тут у двох різновікових групах виховуються 25 дітей.

Орган місцевого самоврядування уклав соціальні угоди з суб’єктами господарювання, до того ж, у сільській раді є перехідний залишок коштів з минулого року. Перевиконується дохідна частина місцевого бюджету і нинішнього року. Рішенням сесії із сільського бюджету було надано субвенції на розвиток освіти та охорони здоров’я в територіальній громаді.
Керівники з району побували в амбулаторії загальної практики – сімейної медицини. Її завідувач Петро Багрій розповів про проведення ремонтних робіт у двох кабінетах, заміну вхідних дверей і вікон.

Внутрішню вбиральню облаштовано, не виникає проблем і з опаленням. Амбулаторія має автомобіль швидкої допомоги. У перспективі необхідно буде провести зовнішній косметичний ремонт, осучаснити приміщення.

Гарне враження справляє і сільський будинок культури, де директором Микола Бовсунівський. Тут кілька приміщень орендують підприємці під магазин, ветеринарну аптеку і перукарню. Для гурткової роботи створено належні умови. Популярний в односельчан, і не тільки, народний аматорський фольклорний колектив «Подружки».

Книжковий фонд бібліотеки, яку відвідують 380 громадян, нараховує понад 11 тисяч примірників. Одне із приміщень, за словами завідуючої бібліотекою Лариси Гуць і сільського голови, наступного року облаштовуватимуть під музей.

У робочому порядку вирішуються проблемні питання й у М’якохідській ЗОШ І-ІІ ступенів, де нині навчаються майже 90 учнів. Сільська рада, як вже було сказано, теж активно долучається до створення тут належних умов для навчання і виховання дітей, зміцнення матеріально-технічної бази закладу.

Багато зроблено в територіальній громаді й по благоустрою, про що теж вже розповідалося. Поки що не вистачає достатньо коштів для ремонту комунальних доріг, але це в планах місцевої влади. Представники з району побували на паспортизованому сміттєзвалищі, разом із сільським головою визначили обсяги робіт, які необхідно виконати найближчим часом.
Підбиваючи підсумки, представники з району відзначили: усі заклади соціальної сфери у селі функціонують нормально, територіальна громада працює над вирішенням проблемних питань. Тут спільними зусиллями створюються необхідні умови для покращення життя людей.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>ПАТ "Вінницяобленерго" повідомляє</b><br />що згідно з Умовами та Правилами здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за...
2 фото   
<b>Крушинівська ЗОШ</b><br />
3 фото   
<b>Згадаймо лікаря Григорія Будкевича...</b><br />24 січня минає 115 років з дня народження заслуженого лікаря УРСР, головного лікаря Бершадської районної лікарні,...
5 фото   
<b>Поїздка до Польщі</b><br />З 29.07.10р. по 6.08.10р. делегація з с. Баланівка перебувала в Польщі з дружнім візитом в рамках співпраці між селом...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Ставки
Жерденівський Іван Хомич (1908) 1908 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.03.44.

З історії Бершаді
Визволені від фашистської неволі, натхнені перемогами Червоної Армії трудящі енергійно взялись за відбудову народного господарства, за ліквідацію наслідків окупації. На цукровому заводі окупанти зруйнували майстерні, склади, вивезли цінне устаткування, знищили інвентар радгоспу. Величезну шкоду було заподіяно спиртовому заводу, спалено будинки в центрі міста, виведено з ладу водогін. Завдяки... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

З поглядом у перспективу - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники