Fridge magnet wooden gears

Баланівка-Моравіца: співпраця продовжується

  • Подобається0Не подобається
  • 14 Грудня 2013, 19:46

На знімку: учасники проекту після екскурсії в новому адміністративному будинку гміни Моравіца.

Нещодавно учні Баланівської ЗОШ І-ІІІ ступенів взяли участь у міжнародному проекті «Танцюй всюди, якщо танцюєш серцем», який був реалізований у Свентокшиському воєводстві Польщі. Проект фінансувався Національним центром культури Польщі у Варшаві в рамках програми «Польсько-український молодіжний обмін». Підтримку проекту з української сторони надав обласний осередок Міжнародного товариства «Україна-Польща-Німеччина».

Двадцять наших школярів, учасників фольклорного гурту «Щедрограй», танцювального ансамблю «Барвінчата» разом зі своїми керівниками Світланою Бендус, Володимиром та Юлією Віхренками, перекладачем Сергієм Босакевичем та 20 польських школярів, в основному учасників танцювального ансамблю «Піраміда», брали участь у цьому проекті.

Проект був реалізований на теренах трьох польських гмін: Моравіца, Сітковка Новіни, Хечіни. Крім того, були запрошені до Польщі Баланівський сільський голова Віталій Казміревський та секретар сільської ради Людмила Устяк.

Вони працювали над написанням нового спільного проекту, пов’язаного з впровадженням енергозберігаючих технологій у Баланівці. У рамках нового проекту буде проведено цикл навчань із впровадження сучасних енергозберігаючих технологій у сільській місцевості, а також встановлені сучасні освітлювальні пристрої, що працюють на ЛЕД-технології. Це дозволить суттєво скоротити витрати електричної енергії в селі, а також покращити естетичний вигляд та безпеку на його території.

Одним із завдань танцювального проекту було вивчення спільного танцю до пісні «Палає стодола» Чеслава Німена з елементами джазового танцю та українського фольклору. Постановником та хореографом цієї танцювальної композиції стала Анна Кмецик, танцівниця Келецького театру танцю. Десять днів активних репетицій дали свої результати, і протягом останніх днів реалізації проекту діти показали три концерти у всіх гмінах, які брали участь у проекті. Під час концертів був виставлений на огляд і спільний танець, який глядачі зустріли шквалом бурхливих оплесків та овацій. Підготовка не пройшла даремно – артистизм та майстерність наших дітей справили величезне враження на глядачів і викликали фурор під час виступу. Для цього танцю були спеціально пошиті однакові костюми, які потім учасники обох колективів залишили собі на згадку.

Але сказати, що діти під час реалізації проекту вивчили тільки спільний танець – це не сказати нічого. Адже під час перерв між репетиціями вони вивчали мову та національні традиції ровесників, вивчали пісні, співали їх разом, обмінювалися розповідями про історію і культуру свого народу, місцевості, ходили на різноманітні екскурсії, влаштовували спортивні змагання, відвідували басейн.

Результатом такої співпраці став українсько-польський розмовник, українсько-польський пісенник, а також дві карти, виготовлені руками учасників проекту, за якими можна сміливо вирушати у подорож як по селу Баланівка, так і по гміні Моравіца.
Я була координатором проекту з української сторони і вважаю, що найціннішим у проекті був той колективний дух, який панував між дітьми під час реалізації проекту, і залишився назавжди у душах кожної з них. Наші діти привезли з собою незабутні враження про європейську країну, і вони вже готові переконати всіх у тому, що Європа – це не тільки комфортне життя людей, захист їхніх прав та свобод, а й порядок і чистота в усьому, бережливе і трепетне ставлення до природи, про все, з чим людина співіснує у цьому світі. «Ми хочемо, – кажуть діти, – теж ходити у такі гарні спортивні зали, на спортивні майданчики та басейни, як і поляки, і якщо це все у нас буде, то буде мода займатися спортом, вести здоровий спосіб життя, а не ходити у кафе і займатися пияцтвом і наркоманією».

Людмила УСТЯК, секретар Баланівської сільської ради.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
15 фото   
<b>КРАСНОСІЛКА</b><br />Село виникло в Х/ІІ столітті на мальовничому місці. Відтак його назвали &quot;Красне село&quot;,...
2 фото   
<b>Виїзний прийом до Лісничого</b><br />13 квітня 2011 року робоча група спеціалістів райдержадміністрації, очолювана першим заступником голови...
5 фото   
<b>Хмарівка – в турботах</b><br />Розкинулося це село на лівому березі Південного Бугу. Існують різні легенди походження його назви. За однією з них у...
14 фото   
<b>ШУМИЛІВ</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Голдашівка
Котогура Тодосій Васильович (1902) 1902 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 3.45. Похов. Угорщина.

З історії Бершаді
Цукровики постійно борються за впровадження на виробництві високої культури виробництва. Поруч з виконанням виробничих планів багато уваги приділяється естетиці виробництва: цехи просторі, світлі, всюди вазони з квітами. На території заводу робітники посадили фруктовий сад, розбили квітники, заасфальтували доріжки. У затінку шумлять струмені невеликого фонтану, поруч - альтанки. В центрі скверу... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Баланівка-Моравіца: співпраця продовжується - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники