Fridge magnet wooden gears

Тирлівка: Де ви, інвестори?

 • Подобається0Не подобається
 • 1 Січня 2014, 21:11

На знімку (зліва направо): вихователька дитячого садка Євдокія Петрівна Кузик і голова райдержадміністрації Михайло Григорович Бурлака у групі дитячого садка, де встановлені подаровані Ашотом Хачатуряном парти для дітей.

Хоч виїзди голів – райдержадміністрації Михайла Бурлаки і районної ради Миколи Грабчака у громади, як і прийом громадян під час них – давно стали традицією, однак важко пригадали, щоб жителі села приходили не зі скаргами, а з подяками, як це було днями у Тирлівці.

А дякували жінки, насамперед, за машину «швидкої допомоги», яка тепер без проблем заїжджає у село, за дуже гарні бригади медпрацівників, їхнє чуйне ставлення, яке чимало хто встиг відчути вже на собі.

І тутешнє населення можна зрозуміти: село майже за півсотні кілометрів від райцентру, спробуй добратися до лікарні. Та ще й автобус заїжджає тільки у базарні дні. А тут і приїжджають швидко, і у лікарню завезуть, якщо буде треба. Щодо автобусного сполучення, то Михайло Григорович навів приклад, що ця проблема вирішується не так просто. Тільки-но налагодили його у Дяківку, як водії знову відмовилися заїжджати, бо рейс нерентабельний. А проконтролювати, чи це дійсно так, не знайшлося кому. Однак тирлівчани тут же запропонували об’єднати цей рейс із їхнім селом, яке зовсім поруч.

Дякували жителі Тирлівки також за вуличне освітлення, хоч сільський голова Дарія Карман перед цим поінформувала, що повністю його ще не завершено.

Звичайно ж, не упустили момент і подякували голові райдержадміністрації за сприяння у газифікації їхнього села.

А от із ремонтом доріг просили допомогти. На це представники з району пояснили, що Президент України обіцяв, що наступний рік буде роком місцевих доріг, тоді і вирішуватиметься ця проблема.

Однак і в даному випадку тирлівчани небезпідставно дорікнули, що руйнує їх великоваговий транспорт, яким їхній інвестор транспортує урожай. Чому б і йому не взяти участь у відновленні доріг?

Чимало питань до цього інвестора на сьогодні не тільки у жителів Тирлівки, а й у влади району. М.Г. Бурлака обіцяв: якщо він і надалі не захоче співпрацювати з територіальною громадою у повному форматі, не сприятиме забезпеченню її життєдіяльності, може бути порушене питання про розірвання з ним укладених договорів на оренду землі. На його місце знайдеться такий, який буде з людьми і житиме їхніми проблемами.

Просили також люди відкрити у селі аптеку. Однак цю проблему владою вже вирішено, і аптеки будуть у кожному селі.

Приємно, що жіночки, які прийшли на прийом, дякували і Д.П. Карман, яка завжди відгукується на проблеми односельчан. Знайшлося за що подякувати і голові районної ради М.П. Грабчакові, хоч він на цій посаді порівняно недавно.
Здавалося б, у Тирлівці для життя є все необхідне – природний газ, школа, дитячий садок, будинок культури, з’явилися соціальні працівники. Однак Дарія Парфенівна нарікала, що біднувата поки що територіальна громада. І з цим не можна не погодитися, адже в селі немає магазинів, які б, як у інших, хоч іноді могли б виступати спонсорами громади. А на додачу ще й інвестор невідомо з яких причин не уклав відповідну угоду. Дуже незначною є допомога і на розвиток території. Кажуть, новий інвестор навіть не поспішає спілкуватися з головою села.

Податки, звичайно, він сплачує, однак повинен і розуміти: цього, щоб громада існувала, замало. І ця проблема пролягла червоною ниткою під час спілкування протягом усього виїзду. Виходило, що інвестор далеко, а проблеми – ось вони усі. Приємно було б почути від нього хоча б обіцянку щодо їх вирішення.

Відвідали під час виїзду ФАП, школу, будинок культури, дитячий садок, відділення поштового зв’язку. При цьому можна було зробити висновок: у селі робиться все з того переліку, що можна зробити в нинішніх умовах.

Дарія Парфенівна дійсно працює, вникає, в усе втручається.

– Виживаємо, як тільки можемо, – скаржилася вона, – хоч зробити хотілося б значно більше. І резерви для цього є. Наприклад, приємно було побувати у тутешньому дитячому садку. Завідуюча І.В. Данішевська навіть свій кабінет обладнала у спальні дітей, щоб можна було бачити і чути, як вони відпочивають. А вихователька Євдокія Кузик із задоволенням демонструвала дуже зручні парти для дітей, які подарував їхній односельчанин Ашот Хачатурян.

Михайло Григорович виступив з ініціативою, щоб відділ освіти організував об’їзд дитячих садків, розробив положення про трудове суперництво між ними. Адже іноді достатньо щось раз побачити, щоб перейняти, ніж декілька разів почути. У цьому випадку досвід тирлівчан взагалі заслуговує на увагу.

А щодо тутешніх проблем, то вони в основному з розряду тих, які силами тільки сільської ради вже не осилити.

Однак є можливості зрушити з місця і їх, взявши участь у різних конкурсах. На цьому також акцентував увагу голова райдержадміністрації. Щоб це прекрасне село зажило повноцінним життям, потрібно іти в ногу з часом, підтримувати його.

Павло КУШПЕЛА.
 


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Свіча пам'яті не згасне</b><br />Маловідомою й досі залишається трагічна сторінка історії Голокосту на території Трансністрії – від Дністра до...
75 фото   
<b>БИРЛІВКА</b><br />Бирлівка - одне з наймальовничіших сіл району. І приваблює воно не тільки краєвидами, голубими плесами ставків, а й...
3 фото   
<b>Графік</b><br />проведення особистого прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації
4 фото   
<b>На карті України з’явилася «Країна чеснот»</b><br />В українських школах завершився навчальний рік, пролунав останній дзвоник, і за вікном уже майже літо. Для дітей це –...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Маньківка
Прибила Євген Олексійович (1916) 1916 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 23.01.45. Похов. м. Краків, Польща.

З історії Бершаді
Визволені від фашистської неволі, натхнені перемогами Червоної Армії трудящі енергійно взялись за відбудову народного господарства, за ліквідацію наслідків окупації. На цукровому заводі окупанти зруйнували майстерні, склади, вивезли цінне устаткування, знищили інвентар радгоспу. Величезну шкоду було заподіяно спиртовому заводу, спалено будинки в центрі міста, виведено з ладу водогін. Завдяки... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Тирлівка: Де ви, інвестори? - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення